Treść zadania

Justysia161711

Dokonaj analizy dwu wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza. Pomocy!!

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

Nieznany Analiza i interpretacja wybranych sonetów Adama Mickiewicza Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 9.4.2010 (16:34)
lilix Na podstawie analizy fragmentu Dżumy Alberta Camusa i Tanga Sławomira Mrożka Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: lilix 13.4.2010 (23:37)
malenka007 Dokonaj parafrazy tekstu "Do gór i lasów" Jana Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: malenka007 15.4.2010 (15:52)
smerfetka600 obrazy miasta w wybranych utworach literackich Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: smerfetka600 26.4.2010 (21:27)
smerfetka600 obrazy miłosci w wybranych utworach literackich Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: smerfetka600 26.4.2010 (21:28)

Podobne materiały

Przydatność 80% Dokonaj analizy jezyka reklam na wybranych przykładach.

prezentacja maturalna do sciagniecia:)ja dostalam20/20pkt.;)

Przydatność 65% Spośród wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej najbardziej podoba mi się...

Wisława Szymborska jako człowiek imponuje mi swą skromnością. Jej reakcją na wiadomość o przyznaniu Nagrody Nobla było zaskoczenie i przestrach. W wywiadzie powiedziała: „Prawdopodobnie spróbuję się wykręcać, jak tylko będę mogła, od różnych spotkań, które są trochę wbrew mojej naturze. Moje usposobienie naprawdę jest kameralne. Będę się bronić.” Wielka poetka...

Przydatność 55% Dokonaj analizy i interpretacji porównawczej dwóch wierszy: Zbigniewa Herberta "Dedal i Ikar" oraz Stanisława Grochowiaka "Ikar".

Mitologia grecka często fascynowała twórców literackich. Być może dlatego, że zawarte w mitach treści nierzadko są uniwersalne, a więc po odpowiednim zinterpretowaniu odnosić się mogą także do dzisiejszego świata. Wiersze „Dedal i Ikar” Zbigniewa Herberta i „Ikar” Stanisława Grochowiaka także odnoszą się do mitu. Historia o Dedalu i Ikarze, ogólnie znana,...

Przydatność 75% „Oda do młodości” Adama Mickiewicza i „Do młodych” Adama Asnyka - dokonaj analizy i interpretacji porównawczej tych dwóch wierszy.

„Odę do młodości” Adama Mickiewicza jak i wiersz Adama Asnyka „Do młodych” można uznać za manifesty literackie, gdyż utwory te wyrażają założenia programowe nadchodzącej epoki, zwiastują nadejście czegoś nowego, innego, a pokolenie wprowadzające tą inność wierzy, że wnosi coś lepszego. Choć pozytywizm wyrósł z przewartościowania podstawowych założeń...

Przydatność 65% Motyw Matki Boskiej Boleściwej w poezji. Dokonaj analizy i interpretacji porównawczej wierszy: „Posłuchajcie bracia miła” i „Stabat Mater” Józefa Wittlina.

Motyw Matki Boskiej Boleściwej przejawiał się we wszystkich literackich okresach. Od średniowiecza do współczesności. Temat ten związany był z matką Jezusa Chrystusa okrzykniętą w czasach półwiecza za świętą. Wszyscy wierzący chrześcijanie znają bardzo dokładnie tę postać kobiety. Charakteryzowała się wielkim miłosierdziem i mądrością. Skupiała w...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji