Treść zadania

Justynaaa007

Błagam pomóżcie !!!

Mam napisać referat
temat to renesansowy motyw miłości i mam do tego zadania

1. na podstawie analizy i dziel plastycznych wykorzystujących motyw miłości postaraj się wyodrębnić odmiany tego uczucia w zależności od tego, ku komu skierowane, czego oczekuje.
2.
czy miłość to- według twórców renesansu- absolutne dobro czy wartość niejednoznaczna, łączy się z szczęściem czy cierpieniem?
3.
wybierz najciekawsze- twoim zdaniem- literackie i malarskie ujecie motywu miłości z czasów odrodzenia, uzasadnij swój wybór, odwołując się do tekstu i elementów obrazu (wykorzystaj ksero lub przezroczysta folie albo inny nośnik).


Proszę pomóżcie, bardzo mi zalerzy na tym zadaniu gdyż będzie ono miało wpływ na moją ocenę.
Prezentacja ma trwać 5-8 minut

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

mmonika1235 pilnie potrzebuje na jutro!!!! harmonia swiata i renesansowy optynizm we Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: mmonika1235 19.4.2010 (13:16)
smerfetka600 w jaki sposob tworcy baroku ukazuja motyw przemijania Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: smerfetka600 26.4.2010 (22:03)
smerfetka600 topos wsi spokojnej wsi wesolej(motyw arkadyjski w znanych ci utworach Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: smerfetka600 26.4.2010 (22:15)
kolorowakieszen motyw rozpaczy i nadziei Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: kolorowakieszen 8.5.2010 (09:07)
kier666 motyw faustyczny w mistrzu i małgorzacie Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: kier666 8.5.2010 (21:37)

Podobne materiały

Przydatność 70% Sławni renesansowi humaniści Europy.

Erazm z Rotterdamu (Niderlandy) - myśliciel, polityk, religioznawca, publicysta (cynik - liczne satyry). Korespondował z Zygmuntem Starym i Kanclerzem Łaskim. Głosił tolerancję religijną w duchu irenizmu. Był autorem satyrycznego dzieła pt. "Pochwała Głupoty" z 1520 r. Michał Montaigne (Francja) - pisarz, moralista, autor 3-tomowego dzieła pt. "Próby"...

Przydatność 50% Renesansowy sposób przemawiania

Zarówno Piotr Skarga, jak i Jan Kochanowski to przedstawiciele polskiego renesansu. Obaj artyści w swych dziełach posługiwali się formą przemawiania do ludności, obywateli, szlachty, często uosabiając się z nimi. Dlaczego? Aby znaleźć dobry sposób na dotarcie nie tylko do ich umysłów, ale także serc. Spowiednik króla Zygmunta III Wazy – Piotr Skarga, miał duży wpływ na...

Przydatność 50% Człowiek renesansowy- poczciwy

Człowiek, Bóg i śmierć – sama kolejność odzwierciedla już w pewnym stopniu idee renesansu. Jeszcze w epoce poprzedniej, czyli średniowieczu, hierarchia ta musiałaby wyglądać następująco: Bóg, śmierć, człowiek. To jedna z ważniejszych różnic między renesansem a średniowieczem, zmieniło się podejście do otaczającego świata. Teocentryzm zastąpił antropocentryzm, w...

Przydatność 60% Renesansowy charakter twórczości Jana Kochanowskiego

Kochanowski urodził się w Sycynie, w województwie sandomierskim. Pochodził ze średnio zamożnej rodziny szlacheckiej. W wieku 14 lat rozpoczął naukę w Akademii Krakowskiej. Dokładny czas pobytu Kochanowskiego w Krakowie nie jest znany. Wiadomo natomiast, że w latach 1551-1552 przebywał w Królewcu, korzystając z protekcji księcia Albrechta i studiując na tamtejszym uniwersytecie....

Przydatność 50% Renesansowy charakter pieśni J. Kochanowskiego.

Renesansowi twórcy byli olśnieni starożytną kulturą. Antyk określił renesans; stał się głównym źródłem tej epoki. Najświatlejsze umysły epoki studiowały historię starożytnych, ich dorobek literacki, filozoficzny oraz języki. Jan Kochanowski uchodzi za najwybitniejszego twórcę epoki odrodzenia, gdyż dbał on o artyzm języka, kształt swojego stylu i formę...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji