Treść zadania

xDpaulaxD4

Alkohol- wróg czy przyjaciel człowieka?
Ropzrawka na chemie, prosze o pomoc!

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 0 0

  Nie sądzę ,abym umiała napisać rozprawkę,ale może chociaż coś podsunę a Ty sobie przerobisz.

  Nazwa "alkohol" w życiu codziennym kojarzy się z wódką ,winem i piwem.Ma więc raczej niekorzystny wydźwięk -szczególnie jeżeli kojarzy sie z alkoholizmem.Wiemy,że alkoholizm jest poważnym problemem społecznym. Wiele osób dotknietych jest tym nałogiem. Dla tych osób,a szczególnie dla ich rodzin,alkohol to zdecydowanie wróg.Choroba alkoholowa wyniszcza organizm i jest zagrożeniem dla życia. Najgorsze,że nie tylko dla osoby uzależnionej,ale również dla innych.W wiadomościach telewizyjnych czy prasie pełno jest informacji o wypadkach (często śmiertelnych) spowodowanych przez pijanych kierowców.Rodzice alkoholicy to niebezpieczeństwo dla potomstwa-często rodzą sie dzieci z niedorozwojem fizycznym i umysłowym.
  Społeczeństwa na całym świecie walczą z nadużywaniem alkoholu.Oczywiście jest on dla ludzi-ale musi być spożywany z rozsądkiem i umiarem.
  Czy alkohol to tylko wróg?
  Alkohol spożywczy to alkohol etylowy.,otrzymywany przez fermentację cukrów pod wpływem drożdży. Ma on bardzo szerokie zastosowanie -jako paliwo w palnikach,do produkcji leków,kosmetyków,eteru,kauczuku syntetycznego.
  Alkohol metylowy stosujemy jako rozpuszczalnik,do produkcji barwników,tworzyw sztucznych.
  Gliceryna-alkohol wielowodorotlenowy-stosujemy w kosmetyce,do produkcji tłuszczów syntetycznych oraz środków wybuchowych.
  Szerokie zastosowanie alkoholi świadczy o tym,że są nam one niezbędnie potrzebne - sa naszymi przyjaciółmi.
  Należy jeszcze wspomnieć o alkoholu metylowym jako wrogu.Metanol jest bardzo trujący.Powoduje slepotę,paraliż a nawet śmierć.Niestety często zdarzają się przypadki kradzieży tego alkoholu z cystern i sprzedaż jako zwykły alkohol.Spożywanie alkoholu z niepewnego źródła to wielkie ryzyko.
  Alkohol to i wróg ,i przyjaciel-ważna jest tutaj odpowiednia postawa dorosłych i młodzieży.

Rozwiązania

Podobne zadania

kasiaxD "Sole wokół nas" Przykładowe sole Prosze o pomoc Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: kasiaxD 3.4.2010 (02:50)
malina1 Prosze bardzo o pomoc !!!!!potrzebuje do pracy kontrolnej Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: malina1 7.4.2010 (14:20)
madzia0904 Sole! Proszę o pomoc :) Przedmiot: Chemia / Liceum 2 rozwiązania autor: madzia0904 7.4.2010 (20:01)
kasia54 proszę o pomoc, potrzebuje najszybciej rozwiązania!!!! Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: kasia54 11.4.2010 (18:56)
Nieznany Prosze o pomoc Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 12.4.2010 (16:10)

Podobne materiały

Przydatność 85% Alkohol – wróg czy przyjaciel ?

Alkohol znany był już przed wieloma tysiącami lat i mówią o tym najstarsze dokumenty, dzieła literackie i kodeksy praw. Na ich podstawie możemy wyróżnić cztery podstawowe funkcje alkoholu : · fizjologiczne : odżywcze, trawienne, energetyczne, przeciwbólowe · psychologiczne : usuwające lęki, rozładowujące napięcia, dodające odwagi, pobudzające wiarę w siebie ·...

Przydatność 80% Alkohol - przyjaciel czy wróg

Alkohole są to związki organiczne, pochodne węglowodorów, w cząsteczkach których jeden lub kilka atomów wodoru zastąpiono grupami hydroksylowymi –OH (z wyjątkiem fenoli). Nazwa alkoholi pochodzi prawdopodobnie od arabskich słów „al.-ghul”, co oznacza zły duch. Najbardziej znanymi i rozpowszechnionymi alkoholami są metanol (wzór) i etanol (wzór). Zarówno etanol, jak i...

Przydatność 70% Alkohol - wróg czy przyjaciel?

Alkohole to związki chemiczne pochodne od węglowodorów. Jest wiele odmian alkoholi i trudno by było wszystkie teraz wymienić. Najbardziej znane to: - alkohol metylowy (metanol, spirytus drzewny) - alkohol etylowy (etanol) - gliceryna (propanotriol) ALKOHOL METYLOWY Alkohol metylowy to najprostszy z alkoholi. Jest cieczą bezbarwną, palną o charakterystycznym zapachu,...

Przydatność 85% Alkohol - wróg czy przyjaciel?

Alkohole są to związki organiczne pochodne węglowodorów, w których atom wodoru został zastąpiony grupą -OH (hydroksylową). Według mnie alkohol może być naszym przyjacielem, ale też wrogiem. Jego odmiany mają różne właściwości i zastosowanie. Na organizm człowieka może działać zarówno pozytywnie jak i negatywnie. O t o p o z y t y w n e z a s t o s o w a n i a...

Przydatność 75% Alkohol wróg czy przyjaciel?

Alkohol w nadmiernych ilościach prowadzi do choroby alkoholowej Alkoholizm Uzależnienie jest chorobą chroniczną, przewlekłą, postępującą i nieuleczalną. Oznacza to, iż człowiek uzależniony już nigdy nie będzie umiał zażywać danego środka w sposób kontrolowany bez ponoszenia kosztów z tym...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji