Treść zadania

Kinia_5

Napisz opowiadanie(felieton pt.: " Świat bez kłamstw" Co to jest w ogóle opowiadanie(felieton) ? możecie podac przykład jakiś ;) Z góry dziękuję ;))

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 1 0

  Felieton często bywa bardzo żartobliwy, osobisty, ironiczny. Jeśli trochę poszukasz na necie, na pewno dotrzesz do kilku ciekawych felietonów. Ogólnie obowiązują inne zasady niż przy innych formach literackich, jest tu większa swoboda i dowolność. Napisałam coś takiego :

  Tak właśnie skończył się świat. Pozbawiony został kłamstw i wtedy okazało się, że pod spodem nie istnieje żadna prawda, że zburzony został jedyny jego fundament, bez którego nie można złapać ani jednego oddechu. Kiedy politycy postanowili powiedzieć nam prawdę, wyszło na jaw, że nie mają nam nic do powiedzenia. Za czasów, kiedy królowało kłamstwo, obiecywali nam dostatnie życie, długie autostrady i szczęśliwe chwile. Teraz prawda skrada się cichutko, ściągając klapki z oczu każdemu z nas. Po co skrada się tak cicho, skoro zaraz potem wrzeszczy nam do uszu : "ŚWIAT SIĘ SKOŃCZYŁ!" ?
  I kiedy w przymierzalni kobieta spytała mężczyzny : "Czy ta sukienka mnie nie pogrubia?", ten rzecząc prawdę nie odpowiedział : "Ależ nie!", ale : "Rzeczywiście, wyglądasz okropnie grubo!". I tak kończą się małżeństwa, tak kończą się przyjaźnie i tak kończy się każdy dzień u schyłku świata bez kłamstwa!
  A więc jak to? Jakże nie może istnieć świat bez kłamstwa? Przecież prawda miała zawsze zwyciężać..!
  A może i prawda jest kłamstwem..?

Rozwiązania

Podobne zadania

dluga Na papierze podaniowym (na 29.03) napisz opis sytuacji pt.,,Ślubowanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: dluga 28.3.2010 (12:22)
marle001 napisz recenzję filmu romeo i julia Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: marle001 28.3.2010 (18:32)
Rosteczek Napisz przemówienei na zakończenie 3 klasy gimnazjum. Prosze o pomoc :) Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Rosteczek 28.3.2010 (20:20)
domiii94 Jak rozumiesz słowa: "Dopóki człowiek nie musi siebie sprawdzić w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: domiii94 29.3.2010 (16:11)
Nieznany tren 7 jana kochanowskiego...napisz, wymien wszystkie srodki stylistyczne Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 29.3.2010 (16:44)

Podobne materiały

Przydatność 70% Napisz dalszy ciąg wydarzeń powieści "Katarynka"

Pan Tomasz od razu gdy wyszedł, napotkał kataryniarza, który zmierzał ku wyjściu. Zatrzymał go, i obiecał 20 złoty, jeżeli zostanie, i będzie grał dla dziewczynki, dopóki on nie wróci. Właściciel katarynki zgodził się. Po drodze do lekarza napotkał nowo otwarty sklep muzyczny. Po krótkim namyśle wszedł i kupił duży zestaw instrumentów oraz zestaw książek do nauki...

Przydatność 65% Napisz krótką notatkę o wierszu Wisławy Szymborskiej "Wrażenia z teatru".

Wiersz pt. "Wrażenia z teatru", autorstwa Wisławy Szymborskiej, mówi o przeżyciach w teatrze, gdzie widz uczestniczy w przedstawieniu. Bardzo podobają mu się sztuki, a najważniejszy jest w nich akt szósty, kiedy przedstawienie dobiega końca. Wiersz "wrażenia z teatru" można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich...

Przydatność 70% Wciel sie w skórę filozofa i napisz "Czym jest miłość"

Czym jest miłość w swej najgłębszej istocie? Przelotnym uczuciem? Namiętnością? Emocjonalną kontemplacją piękna i dobra? Często się nad tym zastanawiam i dochodzę do wniosku, że miłość jest tym wszystkim po trochu... Uważam, że obecnie miłość jest wartością niedocenianą w porównaniu z żądzą władzy, znaczenia i bogactwa materialnego. Uczucia mają to do siebie,...

Przydatność 65% Na podstawie ballady "Rybka" napisz opowiadanie czyniąc Krysię narratorem.

Pewnego dnia wybiegłam z wioski ze łzami w oczach,biegnąc w stronę jeziora.Gdy już dotarłam zaczełam rozmawiać z wodnymi nimfami.Opowiadając im on panu,którego kocham pogrążyłam się w gębokim smutku.Nie mogłam przestań mówić o tym ,że on postanowił ożenić się z księżną.Z tej rozpaczy skoczyłam do wody,lecz nadal martwiłam się o moje dziecko,które pozostawiłam...

Przydatność 65% Napisz do kolegi list, w którym zachęcisz go do przeczytania "Zemsty" Aleksandra Fredry.

(miasto) (data) Droga Aniu! Napisałam do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym polecić Ci pewną książkę. Czytałam niedawno lekturę "Zemsta" Aleksandra Fredry. Nie myślałam, że ta książka będzie aż taka fajna! Jej najważniejszym...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji