Treść zadania

marle001

napisz recenzję filmu romeo i julia reż. alvin rakoff

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    W środę, 27.01.2010r. wraz z klasą pojechałem do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl pt. "Balladyna" J.Słowackiego. Sztukę wystawił Nowy Teatr ze Słupska. Przedstawienie reżyserował J. Machulski.
    Problematyką sztuki było dążenie do władzy za wszelką cenę. Balladyna, żeby rządzić zabijała wszystkich, nawet swych najbliższych. J. Słowacki pisał Balladynę w XIXw. jednak jej problematyka nadal jest aktualna.
    Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role. Balladynę zagrała Agnieszka Ćwik- Brzeskot, a Kirkora Jacek Ryś. Najbardziej podobał mi się Jerzy Karnicki w roli Grabca. Doskonale udawał upojenie alkoholem chwiejnym krokiem chodząc po scenie.
    Twórcą scenografii był Bogdan Semotiuk. Scenografia była skromna- najpierw wykorzystano rzutnik multimedialny do zainicjalizowania jeziora, a w trakcie spektaklu zmieniały się wyświetlane obrazy. Po bokach stały kolumny- początkowo białe, lecz z rozwojem wydarzeń zmieniały swoją barwę na czerwoną (powiązania z zabójstwami Balladyny). Pod koniec spektaklu na scenie pojawiły się stopnie a na nim tron króla na którym zasiadała Balladyna. Rekwizytów było mało, stanowiły je dzbany w których siostry zbierały maliny, nóż którym Balladyna zabiła Alinę, berło i jabłko- symbol władzy Grabca oraz korona Popiela III.
    Twórcą kostiumów była Zofia de Ines. Kostiumy były raczej uwspółcześnione. Balladyna miała czerwoną suknie (symbol zabójstwa), Alina ubrana była w suknię w kwiaty, Kanclerz miał garnitur i czerwone buty. Realistycznymi strojami mógł się pochwalić Kirkor i matka Balladyny. Dominował kolor czerwony- symbol śmierci i krwi oraz czarny- symbol grzechu.
    Muzykę skomponowała Anna Saraniecka, a zaśpiewała Renata Przemyk. Muzyka była idealnym podkreśleniem wydarzeń dziejących się na scenie.
    Niemałą rolę odgrywało także światło. W czasie zabójstw czerwona poświata otaczająca Balladynę czyniła z spektaklu widowisko. Piorun trafiający w Balladynę spowodował poruszenie na widowni.
    Reakcja publiczności była zaskakująca - nikt nie rozmawiał. Na końcu spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla aktorów.
    Sztuka mi się podobała, zachęcam do obejrzenia tego spektaklu.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 65% Recenzja filmu „Romeo i Julia”

Współczesna wersja tragedii Szekspira „Romeo i Julia” została przeniesiona do fikcyjnego miasta „Verona Beach”. To właśnie tutaj od lat walczą ze sobą dwie gangsterskie rodziny. Na tle krwawych porachunków rodzi się miłość. Mimo nowoczesnej realizacji, twórcy zdecydowali się na pozostawienie oryginalnego tekstu Szekspira. Czy Szekspir przewraca się w grobie wiedząc,...

Przydatność 70% Recenzja filmu "Romeo i Julia"

Siedemnastowieczna tragedia Williama Szekspira "Romeo i Julia" została przeniesiona w czasy dwudziestego wieku, gdzie dwa gangsterskie rody walczą ze sobą, ale już nie za pomocą szpad i szabli. Zastąpili je rewolwerami, które zawsze mieli przy sobie. Akcja rozgrywa się we fikcyjnym mieście Verona Beach. W owym mieście na początku filmu widać dwa ogromne wieżowce stojące obok...

Przydatność 60% Nieprzemijająca miłość – recenzja filmu „Romeo i Julia”.

Jakiś czas temu obejrzałem film, pt. ”Romeo i Julia”. Został on nakręcony przez Baza Luhrmanna. Zekranizował on najsłynniejszy dramat Williama Szekspira. Reżyser przeniósł miłość szekspirowskich kochanków w czasy nam znane. Dzięki współczesnej scenerii, muzyce oraz wartkiej akcji film stał się hitem w USA i zyskał przychylność widzów, a zwłaszcza ich młodszej...

Przydatność 75% Recenzja z filmu pt. Romeo i Julia

Ostatnio na lekcji języka polskiego oglądałam film pt. Romeo i Julia. Został on wyreżyserowany przez Franca Zaffirelliego. Zekranizował on najsłynniejszy dramat Wiliama Szkspira. Scenariusz do filmu napisali: Franco Brusati, Maestro D'Amico i Franco Zaffirelli. W rolę Romea wcielił się siedemnastoletni Leonard Whiting. Był to jego debiut w telewizji. Jego dziecięca buzia, brązowe...

Przydatność 75% Recenzja filmu pt. "Romeo i Julia"

Film "Romeo i Julia" został wyreżyserowany przez Franco Zefirellego w 1968 roku I jest jedną z najsłynniejszych adaptacji dzieła Williama Szekspira. Film zdobył dwa Oscary '69 - za najlepsze zdjęcia (dla Pasqualino De Santis) i za najlepsze kostiumy (dla Danilo Donatiego). Zefirelli Autorami scenariusza do filmu byli: Franco Brusati, Maestro D'Amico i Franco Zeffirelli. Rolę Romea...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji