Treść zadania

krzysio

Sposród wymienionych pytan filozoficznych wubierz jeden udziel osobistych odpowiedzi rozwazając jedno zagadnienie

Pytanie na które mi jest odpowiedz

Co jest najważniejsze w życiu

pomuzcie mam to na jutro

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • userphoto

    Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy co jest dla nas najważniejsze w życiu?
    Najważniejsze jest nasze postępowanie i nasz stosunek do drugiego człowieka. Tylko będąc w porządku wobec innych możemy uznać się za dobrych ludzi. I to, że dostaniesz Nagrodę Nobla nie zastąpi ci prawdziwego szacunku ludzi wypływającego z podziwu dla twej osobowości, życzliwości dla drugiego człowieka, a nie z podziwu dla twej wiedzy i umiejętności. To zupełnie różne rzeczy. Ważniejszy od suchego szacunku i podziwu jest szacunek i podziw podszyty warstwą sympatii, przyjaźni, miłości. Najważniejszy dla człowieka powinien być drugi człowiek i jeśli tym będziemy kierować się w życiu, to na sto procent odniesiemy w życiu prawdziwy sukces.
    Jeśli już mowa o stosunku do drugiego człowieka, to oczywiście nie możemy zapomnieć o rodzinie i przyjaciołach. Rodzina to najpiękniejsza wspólnota ludzi, którzy kochają się, według mnie, bezinteresowną miłością. Wysuwane są różne hipotezy, że rodzice kochają dzieci, bo oczekują od nich wsparcia, gdy już będą starzy, a dzieci podobno przez pierwsze parę lat życia czują do rodziców tylko wdzięczność za opiekę, która potem przeradza się w miłość. Nie zgodzę się z tym do końca, chociaż nie jestem psychologiem. Dla mnie sukcesem jest stworzenie rodziny, w której dbałość o drugą osobę przychodzi naturalnie, nie jest obowiązkiem, lecz wypływa prosto z serca, a podstawą życia jej członków jest silny związek emocjonalny i duchowy - po prostu miłość.
    Zresztą chyba nikt nie będzie się kłócił, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

    Tak samo przyjaźń - niby co innego, a jednak prawie to samo. Często zaliczamy przyjaciół do członków rodziny. Przyjaźń jest naprawdę ważna w życiu, bo opiera się na akceptacji drugiego człowieka. Jeśli mamy przyjaciół, to czujemy, że jesteśmy akceptowani przez społeczeństwo i czujemy się jego częścią. A wiadomo, że potrzeba akceptacji to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Poza tym prawdziwi przyjaciele to nieoceniony skarb, bo pozwalają nam czuć się bezpiecznie na tym świecie. Mogąc liczyć na ich wsparcie wierzymy, że jesteśmy zdolni przenosić góry. Najlepiej razem ;).

    I jeszcze coś innego. Miłość. Traktuje się ją czasem pobłażliwie, jako uczucie zarezerwowane dla ludzi niedojrzałych emocjonalnie albo marzycieli. Mówię oczywiście o tej miłości romantycznej, tej która daje nam "kopa" i wzmaga produkcję endorfin czy innych tam hormonów szczęścia, radości czy czego tam jeszcze :). Czyli po prostu chodzi o zwykły stan zakochania. Powinien on być podstawą budowania późniejszej trwałej miłości, tej "aż do śmierci". Można by się zastanowić, czy to rzeczywiście aż tak ważna część życia człowieka. Co innego ta głęboka, prawdziwa miłość. Ale nie zakochanie. A ja mówię, że i jedno i drugie jest ważne! Jak człowiek ma żyć, jeśli nie poznał smaku tego, wokół czego kręci się cały świat? Jeśli nie wie o czym piszą poeci, o czym są piosenki, filmy, książki i ten cały galimatias? I może to naiwne, ale myślę, że człowiek nie zrealizuje się do końca, jeśli nie poczuje kiedyś tych motylków w brzuchu na widok ukochanej osoby. (gwoli ciekawości: nie jestem zakochana, to co mówię jest w stu procentach obiektywne:)).

Podobne zadania

Nieznany napisz list opisujacy jeden dzien z twojego zycia do swojego nauczyciela ( moze Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 12.4.2010 (18:12)
TraMpEk Opisz jeden dzien z zycia zony Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 4 rozwiązania autor: TraMpEk 29.4.2010 (20:07)
zelkaa wybierz i mów jeden z cytatów . Cytaty oparte na starym człowieku z ksiązki ,,St Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: zelkaa 19.5.2010 (13:59)
ola222 Napisz pracę literacką na jeden z podanych tematów... (to jest na jutro)! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: ola222 23.5.2010 (13:15)
schizefroniczna jeden dzień w pałacu nerona Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: schizefroniczna 15.6.2010 (08:32)

Podobne materiały

Przydatność 70% Prawo-10 pytan i odpowiedzi

Co to jest prawo? Jest to zespól normo postepowania.Do prawa zalicza sie normy generalne,takie ktorych adresaci sa wskazani rodzajowo a nie indywidualnie.Prawo jakiegos panstwa to zespol ogolnych norm postepowania ustanowionych lub uznanych przez panstwo.W wyniku stanowienia powstaja normy ktorych poprzednio nie bylo.Panstwo stanowi prawo za posrdenictwem organów.Akt uznania składa sie z...

Przydatność 55% Podstawy ,definicje ,wzory -41pytan i odpowiedzi

Niniejsza praca moze być uznana za kompedium podstawowych twierdzeń i zagadnień z ekonometrii klasycznej (w załączniku) 41 pytań i odpowiedzi -szczególnie polecana dla studentów Politechniki Koszalińskiej .Opracowano na podstawie notatek z wykładów oraz podrecznika Ekonometria część II A.Wojna

Przydatność 50% Broniewski - poeta buntu i przeżyć osobistych

Władysław Broniewski - ten poeta-żołnierz, legionista Piłsudskiego, przeszedł po I wojnie światowej tę samą mniej więcej drogę co bohater "Przedwiośnia" Żeromskiego - Cezary Baryka. Stał się płomiennym bardem rewolucji, a w poczuciu solidarności z pokrzywdzonymi, rozczarowania Polską niepodległą - krajem społecznych kontrastów, zwrócił się w stronę ideologii...

Przydatność 55% Motyw śmierci jako przyczyna niepokojów filozoficznych

Motyw śmierci jako przyczyna niepokojów filozoficznych. W podanych utworach autorzy skupiają się na tym samym aspekcie niepokoju związanego ze śmiercią. Zarówno Kochanowski jak i Broniewski skupili się tutaj na stracie związaną ze śmiercią oraz brakiem, jaki po niej następuje. W trenie X Kochanowski zadaje pytanie, gdzie się podziała jego ukochana córeczka „Orszulo moja...

Przydatność 50% Udowodnij aktualność przesłań filozoficznych zawartych w trenach

Cyprian Kamil Norwid jest reprezentantem drugiego pokolenia romantyków, którego młodość przypada na czasy po klęsce powstania listopadowego. Pisarz miał bardzo silne poczucie zarówno przynależności pokoleniowej, jak też odrębności swojej generacji, zwanej przez niego pokoleniem sierocym lub straconym. Charakterystyczną cechą poezji Norwida jest pewna wieloznaczności, zamierzone...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji