Treść zadania

Sailor_Moon

Prosze o przetlumaczenie z rosyjskiego na polski

Załączniki do zadania

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    W gościach.
    Nasza gospodyni bardzo nie lubi, kiedy goście spóźniają się na śniadanie, obiad czy kolację. "NA posiłek się nie spóźniaj" - tego francuskiego porzekadła także bardzo mocno trzymają się na zachodzie. Zapytajcie ich - oni wyjaśnią wam tego przyczynę. Spóźnienie nie powinno przekroczyć ogólnie przyjętego limitu - 15 minut. Po tym spóźnieniu ( jeżeli tyle się spóźnicie) nie macie prawa mieć pretensji jeżeli za stół siedli już bez was lub nie podali wam ostatniego (już spożytego) dania. - naruszyliście ciąg, wg. którego obsługiwany jest stół. Większość ma prawo ( zasada)wg której postępowali starożytni rzymianie " spóźnialskim - kości". TAk i zarezerwowane dla was miejsce za stołem, może być zastąpione innym i musicie przyjąć to bez żalu jako usprawiedliwienie spóźnienia.
    Wraz z przyjściem gości powinno wyłączyć się radio lub telewizor i całkowicie poświecić się gościom. W wyjątkowych przypadkach można zaproponować obejrzenie bardzo interesującego programu, ale jeśli goście zareagują na propozycję bez entuzjazmu, należy natychmiast odstąpić od tego. Nieładnie, jeżeli u was są goście prowadzić długie rozmowy przez telefon. W takich sytuacjach najlepiej powiedzieć "przepraszam, mam gości, kiedy mogę oddzwonić". Nie należy kłaść na stół łokci, szczególnie gdy trzymacie nóż lub widelec. Siedząc przy jedzeniu delikatnie nachylać się nad stołem, pozycja taka powinna pozostać kiedy pijesz. Łyżkę, którą je się zupę trzymać w prawej ręce, wprowadzać ją do ust lekko pochyloną. Niektóre rodzaje zup, buliony i owocowe chlodniki, które podaje się w filiżance je sie łyżką deserową. Dania udekorowane i gorące je się nożem i widelcem. Nóż trzyma się w prawej a widelec w lewej ręce.

    Gospodyni powinna zwracać uwagę każdemu z gości. Wychodzić zza stołu można tylko wtedy, gdy wyszła gospodyni i wszystkie obecne damy. JAk tylko wstała wasza sąsiadka, przesuń od stołu jej krzesło, przepuszczając ją do wyjścia.

Rozwiązania

Podobne zadania

maziczek prosze o pomoc. bardzo wazne zadanie Przedmiot: Język obcy / Liceum 1 rozwiązanie autor: maziczek 6.5.2010 (11:03)
kesnall francuski. prosze o pomoc. zadanie na jutro Przedmiot: Język obcy / Liceum 2 rozwiązania autor: kesnall 1.6.2010 (17:30)
olafus5 odpowiedz an pytania w kilku zdaniach prosze o pomoc tyko przetłumaczcie mi Przedmiot: Język obcy / Liceum 1 rozwiązanie autor: olafus5 29.9.2010 (23:00)
maritaj cześć potrzebuje napisac kartke z wakacji w jezyku rosyjskim bardzo prosze o Przedmiot: Język obcy / Liceum 1 rozwiązanie autor: maritaj 4.10.2010 (20:46)
patrykcool20 Witam.Mam zadanie z języka francuskiego i prosze was bardzo o przetłumaczenie Przedmiot: Język obcy / Liceum 1 rozwiązanie autor: patrykcool20 19.10.2010 (20:35)

Podobne materiały

Przydatność 60% Specyfikacja Romantyzmu rosyjskiego.

W pierwszej połowie XIX wieku kapitalizm w Rosji rozwijał się bardzo słabo. Istniały w pełni stosunki feudalne. Wszelkie przejawy życia poddane były ścisłemu nadzorowi policyjnemu, najmniejsze ślady wolnej myśli były tłumione w zarodku, rósł ucisk pańszczyźniany chłopów. Przeciwko temu występowali młodzi przedstawiciele ówczesnej literatury rosyjskiej. W ten sposób...

Przydatność 55% Najwybitniejsi przedstawiciele rosyjskiego Romantyzmu.

Najwybitniejszym przedstawicielem rosyjskiego romantyzmu był Aleksander Puszkin (1799-1837). Jego twórczość otwiera, oparta na źródłach ludowych baśń poetycka Rusłan i Ludmiła - utwór, który zapewnił Puszkinowi czołowe miejsce wśród poetów romantycznych Rosji. Puszkin jest również autorem dramatu Borys Godunow, obrazującego walki o tron moskiewski na przełomie XVI i XVII...

Przydatność 75% Konspekt lekcji j. rosyjskiego

!!!KONSPEKT???

Przydatność 60% Obraz i ocena społeczeństwa rosyjskiego w trzeciej części "Dziadów" A. Mickiewicza. Ocena ludu rosyjskiego w "Ustępie".

Adam Mickiewicz dokonał w „Ustępie” oceny ludu rosyjskiego. Najwięcej odnajduję jej w wersach 69-97 fragmentu pt. „Droga do Rosji” oraz w wersach 93-150 fragmentu pt. „Petersburg”. Mickiewicz wyraża swój pogląd na Rosjan ustami podmiotu mówiącego - zesłańca na Syberię. Jedzie on kibitką przez terytorium Rosji. Intensywnie przeżywa otaczający go świat, krytykuje...

Przydatność 80% W kontekście dramatu W. Szekspira zinterpretuj słowa rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja

Całkowicie zgadzam się z słowami rosyjskiego poety Lwa Tołstoja „Ludzie rządzący chcą dokonać rzerzcy niemożliwej, naprawić zło złymi czynami”. Spróbuję to uzasadnić, opierając się o książkę Wiliama Szekspira „Makbet”. Moim pierwszym argumenten będzie dążenie Makbeta do władzy. Już od chwili, gdy trzy wiedźmy informuja głównego bohatera o jego...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji