Treść zadania

Ladydoctor

Jest był ktos studentem medycyny?
Jak wyglądaja takie studia ?
czy są bardzo trudne?
o czym jest nauka?
czy bede miała wiele wyrzeczeń?
czy jesli chce to mi sie uda?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 4 0

  Nie jestem i nie byłam studentką medycyny więc moja odpowiedź nie będzie w pełni obiektywna. Obserwując kuzynkę mojej szkolnej koleżanki mogę napisać , że są to studia trudne. Musisz opanować anatomię człowieka, wybrane zagadnienia z łaciny, objawy chorób, nazwy leków i zakres ich działania itp. Po każdym roku student musi zaliczyć praktyki - bez nich nie zaliczy roku nauki.
  Później, po egzaminie państwowym trzeba wybrać specjalizację np. pediatrę, chirurgię, kardiologię itp.
  Czy będziesz miała wiele wyrzeczeń? - myślę, że tak ,tego nie da się uniknąć by dobrze opanować wiadomości i umiejętności.
  Jeśli jednak bardzo tego chcesz i jest to Twoje wielkie pragnienie - to zrobisz wszystko , żeby je zrealizować - czyli uda Ci Cię. Czego Ci szczerze życzę.

Rozwiązania

 • CHELSEA_LONDON

  Moja przyjaciółka była . Trzeba wielu wyrzeczeń i przede wszystkim trzeba lubić czytać książki . O czym jest nauka nie powiem Ci bo sam musiał bym doświadczyć . Nie wystarczy chcieć w końcu to medycyna najtrudniejsze studia z możliwych :) pozdrawiam i życzę CI powodzenia :)

 • PewienKto

  * nie jestem studentem medycyny :)
  * studia medyczne wyglądają różnie, zależy to od uczelni.
  * to zależy od tego czy lubisz się uczyć, bo może być tak , że się zmuszasz do nauki, to wtedy jest trudno.
  * z tego co wiem to na pierwszym roku jest anatomia itp. z tego co słyszałam robi się też sekcje (zwierząt, ale nie wiem czy nie jest tak tylko na zagranicznych uczelniach)
  * zależy jakim będziesz uczniem. Ale mogę ci powiedzieć , że z wielu rzeczy będziesz musiała zrezygnować.
  * jeżeli chcesz to Ci się uda, ale pamiętaj o tym że marzenia same się nie spełniają . Trzeba się uczyć (niestety) ;)

 • CzaAarNaAa_

  ja nie jestem i nei bylam studentka tego dzialu, ale zalezy od uczelni kazde studia wygladaja troche inaczej. Czy s atrudne ? to zalezy od tyego kto jakie ma zdolnosci- jezeli masz zdolnosci do medycyny to bd one latwe, jezei nie posiadasz zadnych zdolnosci to z cala pewnoscia bd trudne. Pozatym mysle ze jezeli bd uczyc sie na biezaco to napewno nie bd az tak trudno jak nauka 5 min przed zaliczeniem. Wyrzeczenia ? Zalezy. tego nei da sie od tak powiedziec. mozna by wyliczac wiele przypadkow, a twoj moze byc inny ;) jezeli bedziesz sie starala i robila cos w tym kierunku a nie tylko chciala to napewno ci sie uda.

 • userphoto

  1) 1 rok trudny często zajęcia na prosektorium anatomia
  2) sporo pamięciówek
  3) potem specjalizacja
  4) wreszcie jak skończysz to starze i znowu specjalizacja aby być dobry ciągłe dokształcanie
  5) mało poimprezujesz to kierunek gdzie sporo trzeba się uczyć ale minimalnie jest coś wolnego na życie studenckie

 • storczyk

  na każdym kierunku trzeba się dużo uczyć, a studia trwają sześć lat

 • KaMilKa9794

  No pewnie, że ci się uda!
  Ale nie ukrywam, że to jednak jest trudne...
  Potrzeba wielu wyrzeczeń. cóż 6 lat studiów dziennych... robi wrażenie
  Ale wiele osób sobie poradziło, my też sobie poradzimy!
  Bo ja też chcę być lekarzem:)
  Ale ja chyba wybiorę psychologię

Podobne zadania

serduszko23 słuchajcie czy ktos z was robil studium medyczne na opiekuna medycznego Przedmiot: Biologia / Studia 1 rozwiązanie autor: serduszko23 24.10.2010 (01:11)
anetkawsiz Dlaczego możemy uznać że Drosophila melanogaster jest dobrym obiektem do Przedmiot: Biologia / Studia 1 rozwiązanie autor: anetkawsiz 22.11.2010 (14:56)
anetkawsiz Co oznacza że choroba genetyczna jest sprzężona z płcią ? Podaj 3 Przedmiot: Biologia / Studia 2 rozwiązania autor: anetkawsiz 22.11.2010 (15:18)
231423 Czy układ nerwowy muchy jest położony po grzbietowej stronie ciała? Przedmiot: Biologia / Studia 6 rozwiązań autor: 231423 21.7.2011 (16:00)
231423 Czy pszczoła jest zmiennocieplna? Przedmiot: Biologia / Studia 6 rozwiązań autor: 231423 21.7.2011 (16:00)

Podobne materiały

Przydatność 75% Jakie jest znaczenie genetyki w medycynie, hodowli, rolnictwie.

Genetyka jest nauką zajmująca się dziedziczeniem cech.Pierwszym genetykiem był Grzegorz Mendel.Prowadził on badania nad różnymi odmianami grochu, charykteryzującymi się różnymi barwami kwiatów.Krzyżował on gatunki znane w wyniku czego powstawały zupełnie nowe odmiany.Mendel sformułował podstawowe zasady dziedziczności. Genetykę można podzielić...

Przydatność 75% Studia pedagogiczne

.................................. .................................. .................................. .................................. I rok wych.- fiz. studia zaoczne gr.2 Komunikacja interpersonalna Komunikacja interpersonalna jest to psychologiczny proces, dzięki któremu jednostka w bezpośrednim kontakcie z inną osobą przekazuje i otrzymuje informacje. W procesie...

Przydatność 60% Studia Europejskie w Niemczech

Jeśli interesują Cię wyzwania większego formatu niż np. półroczny staż w Niemczech, oglądnij tą prezentacje. Znajdziesz tu informacje, które pozwolą Ci rozpocząć studia w Niemczech w pełnym wymiarze. Szkolnictwo wyższe w Niemczech Republika Federalna Niemiec to generalnie rzecz biorąc obszar powstały ze zlepienia krajów związkowych. Jest ich w tej chwili 16 i na mocy...

Przydatność 75% Odmiana czaswoników nieregularnych - Studia

Materiał znajduje się w załączniku.

Przydatność 100% Przyjęcie na studia

Dear Sir/Madam, I have read an advertisement in the newspaper,so I would like to ask you about informations concerning courses of English and what kind of accommodations do you provide. I started to learn English at the age of five,so I have been learning English for 15 years.I am advanced in English. I am interested in advanced course of learning English.I think about intensive...

0 odpowiada - 0 ogląda - 7 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji