Treść zadania

artur9873

Napisz rozprawke na temat; Dlaczego nie oplaca sie zle zachowywac sie na lekcjach

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Dlaczego nie należy się źle zachowywać na lekcji? Jest wiele powodów i spostrzeżeń. Oto niektóre z nich.
    Pierwszym i najważniejszym argumentem jest to, że nasze zachowanie świadczy o naszym wychowaniu, etyce i moralności. My sami pracujemy sobie na naszą opinię, a jeśli na zajęciach szkolnych nie będziemy umieli się poprawnie zachować, to świadczy to o naszej kulturze osobistej. Nauczyciel widząc takiego ucznia traci do niego szacunek, a w dzisiejszych czasach jest on przecież bardzo istotny!
    Drugi powód jest taki, że swoim zachowaniem przeszkadzamy innym. Nie dość, że sami niewiele wyniesiemy z lekcji - jeśli w ogóle coś zapamiętamy - to jeszcze naszym zachowaniem, gadaniem, chodzeniem po klasie, przeszkadzamy nauczycielowi i innym kolegą w klasie. Skupiają oni wtedy całą swoją uwagę na tobie, a nie na danej rzeczy, na którą powinni. Wiąże się to z tym, że później mogą mieć problemy z danym zagadnieniem, więc będą musieli poświęcić dodatkowy czas, a przecież każdy z nas ceni swój czas.
    Kolejny powód jest dość banalny ale jakże oczywisty. Gadając na lekcji mamy dość sporo szanse na to, że to nas nauczyciel weżmie do odpowiedzi. Nie muszę chyba pisać z czym się to wiąże. Nie oczarowujmy się, mało kto uczy się z lekcji na lekcję, więc ocena niedostateczna jest tutaj dość oczywista.
    Powodów znalazłoby się jeszcze więcej i można by tak pisać w nieskończoność. Te argumenty wydały mi się najważniejsze i dlatego je wymieniłam.
    Wniosek jest oczywisty. Dla naszego i innych dobra lepiej dobrze zachowujmy się na lekcjach. Przyniesie to same plusy, a my na pewno nie powinniśmy żałować tej decyzji.

Rozwiązania

Podobne zadania

onnex Rozprawka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: onnex 28.3.2010 (08:09)
grzabas1 Rozprawka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: grzabas1 28.3.2010 (17:25)
Paulina14 rozprawka Imię i nazwisko Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Paulina14 30.3.2010 (15:31)
Net123 Czy każdy człowiek potrzebuje ciepła i serdeczności? Rozprawka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Net123 30.3.2010 (17:22)
popr0stux94 Rozprawka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: popr0stux94 2.4.2010 (11:13)

Podobne materiały

Przydatność 65% Kampania PR- Dzis antykoncepcja to bajka

1.WSTĘP ZAŁOŻENIA KAMPANII PROMUJĄCEJ ?CZERWONEGO KAPTURKA? I SPÓŁKĘ Plan naszej kampanii obejmuje procesy związane z wypromowaniem i wprowadzeniem na rynek polski produktu firmowego ? prezerwatyw ?Czerwony kapturek? skierowanych przede wszystkim do grupy zwanej ?kidults? ? określanych jako dorosłych nie chcących dorosnąć. Kolejne elementy planu zawierają analizę działań,...

Przydatność 70% Felieton - "Czynne do godziny dziesiątej".

W dzisiejszych czasach wszyscy pędzą przed siebie i nie mają na nic czasu. Podobnie jest z nami, uczniami. Wciąż zabiegani, z głowami w zeszytach, bo a to klasówka, a to odpy-tywanie. Nikt z nas nie ma już czasu na tak kiedyś popularną rozrywkę, jaką było czytanie książek. Nie czytamy już nawet lektur szkolnych, bo przecież są ich ekranizacje. Z tego po-wodu zaciekawiło mnie...

Przydatność 70% Typowy dzień w skrócie, godziny,

1). Typowy dzień Wersja po polsku Wstaję o godzinie 7. o 7:30 jem śniadanie. Potem myję zęby i twarz. O godz. 8 wychodzę do pracy. O 17 kończę pracę. O 17:30 jem obiad. O 18 oglądam TV. Kolację jem o godz. 20. o 21 biorę prysznic. O godz. 23 zasypiam. Wersja angielska I wake up at seven o’clock. At half-past seven I eat my breakfast. Then I brush my teeth and wash my face. At...

Przydatność 50% Słówka: rodzina, zajęcia, godziny, dni tygodnia, jedzenie

wszystko w załączniku :)

Przydatność 85% Pięciodniowy tydzień pracy a godziny nadliczbowe.

Pięciodniowy tydzień pracy a godziny nadliczbowe. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy. Zasadą w prawie pracy, obowiązującą od 1 maja 2001 roku, jest pięciodniowy tydzień pracy - art. 129 1 Kodeksu pracy. Dokładnie przepis ten stanowi, że czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji