Treść zadania

emila18xxx

Omów zasady prawa pracy i ich znaczenie dla pracownika.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Prawo pracy - ma na celu regulowanie stosunkow spolecznych zwiazanych z praca podejmowana dobrowolnie w celach zarobkowych oraz swiadczona na rzecz pracodawcy.
    Prawo pracy okresla obowiazki pracownika i pracodawcy. Przedmiotem prawa pracy sa m.inn.spsoby nawiazania stosunku o prace (umowa o prace, stosunek pracy w drodze powolania, stosunek pracy z wyboru) oraz sposoby ustania stosunku pracy (rozwiazanie umowy o prace za porozumieniem stron, wypowiedzenie umowy, odwolanie, wygasniecie kadencji).
    Dzieki prawu pracy nikt zarowno pracownik jak i pracodawca nie moze postepowac wedlug swoich zasad, tylko musi stosowac sie do prawa pracy. Dzieki temu pracownicy nie sa wykorzystywani, bo moga zawsze dochodzic swoich praw na drodze sadowej (przed Sadem Pracy).

Rozwiązania

Podobne zadania

One_Less_Lonely_Girl Rozwój osobisty . co jest potrzebne do pracy ? Przedmiot: Przedsiębiorczość / Liceum 1 rozwiązanie autor: One_Less_Lonely_Girl 8.4.2010 (23:13)
Agusika90 Znaczenie rachunkowości w gospodarstwie Przedmiot: Przedsiębiorczość / Liceum 1 rozwiązanie autor: Agusika90 10.4.2010 (18:22)
Gosia1916 Scharakteryzuj zasady rozliczeń finansowych przedsiębiorstw Przedmiot: Przedsiębiorczość / Liceum 1 rozwiązanie autor: Gosia1916 6.5.2010 (16:44)
fuz92 Prawa konsumenta w Polsce. Przedmiot: Przedsiębiorczość / Liceum 2 rozwiązania autor: fuz92 15.5.2010 (23:52)
hahlunia8 bezrobocie obecnie : przyczyny , skutki ,skala i metody poszukiwania pracy. Przedmiot: Przedsiębiorczość / Liceum 1 rozwiązanie autor: hahlunia8 19.5.2010 (17:42)

Podobne materiały

Przydatność 75% Podstawowe zasady prawa pracy

Podstawową fundamentalną zasadą prawa pracy jest wolność pracy (poprzednio prawdo do pracy) usankcjonowana na mocy art. 65 Konstytucji i art. 10 Kodeksu pracy, która oznacza, że: • każdy ma prawo do swobodnie wybranej pracy, • nikomu nie można zabronić wykonywania zawodu (z wyjątkiem przypadków szczególnych), – prawo do pracy – państwo powinno zachować się...

Przydatność 75% Prawo pracy - obowiązki i prawa pracownika.

Umowa o pracę, prawa i obowiązki pracownika Umowa o pracę Treścią umowy o pracę jest zobowiązanie się pracownika do wykonywania określonej pracy na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę , a pracodawcy do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem. Umowa o pracę powinna zostać zawarta na piśmie jednak umowa, która...

Przydatność 100% Stosunek pracy, zawiązywanie i rozwiązywanie umowy o prace oraz prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika. Wynagrodzenie.

1. Przyczyny podejmowania pracy: Walory fizyczne, intelektualne i psychiczne predysponują człowieka do pracy, a praca walory te powiększa i tym samym człowiek stale rozwija się. Wielu ludzi nie może żyć bez pracy i poświęca jej większość swego życia. Powody podejmowania pracy: - ekonomiczne- pozyskiwanie środków pieniężnych, które umożliwiają zaspokojenie...

Przydatność 65% Choroba zakaźna, Okres wylęgania się, Endemia, Pandemia, Zastosowanie barw w zakłach pracy, Sen, Prawa pracownika, Ergonomia i jej podziały.

Choroba zakaźna są to takie choroby , które powstają wniknięcia do organizmu ustrojów chorobotwórczych. Okres wylęgania się to czas od momentu wniknięcia drobnoustrojów chorobotwórczych do organizmu. Endemia to stałe występowanie choroby zakaźnej w liczbie przypadków utrzymującej się na tym samym poziomie od kilku lat. Pandemia gwałtowna szerząca się epidemia...

Przydatność 65% Podstawowe prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika

1.Obowiązki pracodawcy: - obowiązek zatrudnienia pracownika - obowiązek wypłacania pracownikowi wynagrodzenia za pracę - zaznajamianie pracowników z ich zakresem obowiązków i sposobem wykonywania pracy na wyznaczonych stanowiskach - należytego organizowania pracy - adaptacji pracowników podejmujących zatrudnienie po ukończeniu szkoły - wpływania na kształtowanie w zakładzie...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji