Treść zadania

myszkaXD

Napisz krótką notatke(kilka zdań) o Wisławie Szymborskiej.
Ma byc swoimi słowami, nie ze strony.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Ciesz się bo wybrałam ją do opisu wielka postać polski.Ok zaczynam:

    WISLAWA SZYMBORSKA
    ur.1923

    Pierwsza poetka i trzecia kobieta wsród laureatów literackiej Nagrody Nobla.
    Skromna,pełna dystansu i żartobliwej autoironii unika mówienia o sobie.
    Twierdzi,że wszystko powiedziała w swoich wierszach.
    Filozofię,dystansu poetki do świata i samej siebie dobrze oddaje wiersz ,,Nagrobek,, z tomu ,,Sól,,

    ,,Tu leży staroświecka jak przecinek autorka paru wierszy.Wieczny odpoczynek raczyła dać jej ziemia,pomimo że trup nie należał do żadnej z literackich grup.
    Ale też nic lepszego nie ma na mogile oprócz tej rymowanki,łopianu i sowy.
    Przechodniu,wyjmij z teczki mózg elektronowy i nad losem Szymborskiej podumaj przez chwilę.,,
    Wisława Szymborska tworzy wiersze białe w których nie ma rymów.
    Jest jednak wielką polką i jedną osobą z nielicznych które odniosły taki sukces.




    mam nadzieje ze sie przyda licze na naj!!!

Rozwiązania

  • Studentka21

    urodziła się w Bninie, poetka, krytyk literacki. Dostała nagrodę nobla, studiowała polonistykę. Niektóre utwory szymborskiej były tłumaczone w innych językach dlatego jej twórczość zna prawie cały świat. Uprwiała głównie lirykę osobistą.

Podobne zadania

O_o Przemowienie !!! pliss pilnie daje plusyy !!!!!! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: O_o 25.4.2010 (14:19)
Lusiaczek Jaka była ta rodzina?? Najlepsza odp dostaje najj..<"Niemcy" Leon Kruczkowski> Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Lusiaczek 13.5.2010 (22:49)
Lusiaczek Jaka była ta rodzina?? Najlepsza odp dostaje najj..<"Niemcy" Leon Kruczkowski> Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Lusiaczek 13.5.2010 (23:12)
maaajaaa na wtoreeekkk ale proszeee wmiare szybkooo dajeee najj Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: maaajaaa 16.5.2010 (21:07)
Nieznany Wejdz !! Daje najj ;* Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 25.5.2010 (14:10)

Podobne materiały

Przydatność 65% "Bo kto nie był ni razu człowiekiem..." - czy człowieczeństwo zanika??

Czy zgadzam się ze stwierdzeniem „Bo kto nie był ni razu człowiekiem...”, które mówi o zaniku człowieczeństwa? Po części na pewno, choć moje zdanie jest i na TAK i na NIE. Jednakże wesprę się odpowiednimi argumentami. Moim zdaniem, człowieczeństwo jest to umiejętność okazywania i posiadania uczuć. Jest to litość, którą wyrażamy poprzez pomoc, miłość i przyjaźń,...

Przydatność 75% „Kto nie zaznał goryczy ni razu, ten nigdy nie zazna słodyczy w niebie” - rozprawka

”Kto nie zaznał goryczy ni razu, ten nigdy nie zazna słodyczy w niebie”. Cytat ten pochodzi z drugiej części „Dziadów” autorstwa Adama Mickiewicza. Słowa te niosą ze sobą stare i uniwersalne przesłanie, iż cierpienie jest nieodłącznym składnikiem ludzkiego życia i kto go nie doświadczy ten nie zasłuży na szczęście wieczne. Czy mamy jednak pewność, że jest to...

Przydatność 60% "Kto nie doznał goryczy ni razu, ten nie dozna słodyczy w niebie".

„Kto nie doznał goryczy ni razu, ten nie dozna słodyczy w niebie”. Ta prawda moralna odnosi się do ludzi, którzy zawsze byli szczęśliwi za życia. Nikt ich nie zranił, ani nie spotkało ich nic złego, ale i oni nie widzieli krzywd innych ludzi. Miałem sen o pewnym znanym na całym świecie biznesmenie, który miał bardzo dużo pieniędzy. Nazywał się Jan Nowaczewski....

Przydatność 60% Bo kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże- interpretacja.

Każdy człowiek będzie rozliczany za swoje ziemskie życie przed Panem Bogiem. Jeżeli nasz ziemski czas był spędzany tylko na zabawach i radościach, z dala od trudów i niedogodności, był to czas daleki od normalnego ludzkiego życia. Jedynie człowiecza wędrówka po ziemi zastawiona cierpieniem i smutkiem była normalnym życiem. Ci, którzy dotknęli prawdziwego życia mogą być...

Przydatność 65% "Kto nie był ni razu człowiekiem, Temu człowiek nic nie pomoże" - zinterpretuj tę myśl w oparciu o "Dziady" Mickiewicza.

Dziady był to ludowy zwyczaj białoruski ku czci zmarłych przodków. Duchowieństwo zarówno katolickie jak i prawosławne nie akceptowało tego obrzędu i próbowano je wykorzenić. Święto te obchodzono dzień przed Zaduszkami. Ludzie schodzili się do cmentarnej kaplicy aby obcować z duchami. Wierzyli w możliwość spotkania się z nimi. Duchy przybywały na „dziady” oczekując...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji