Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

weeronika

Pan Leszek kupił 0,75kg gruszek po 3,40 za 1 kg oraz ananasa. Płacił banknotem dwudziestozłotowym i otrzymał 8,75 zł reszty . ile kosztował ananas . ?

b) Olek zapłacił 5,75 zł za 2,5kg jabłek . Iza kupiła 3,2kg innych jabłek i zapłaciła 7, 20 zł . Które jabłka miały wyższą cenę za 1 kg . ?

pomóżcie .

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    0,75x3,4=2,55 - cena gruszek
    20-8,75-2,55=8,7
    Odp. Ananas kosztował 8,70

    b) 5,75/2,5=2,3 - cena 1kg jabłek Olka
    7,2/3,2=2,25 - cena 1kg jabłek Izy
    Odp. Wyższą cenę miały jabłka kupione przez Olka

Rozwiązania

  • userphoto

    3,40zł/kgx0,75kg=2,55zł
    20zł-2,55zł-x=8,75zł
    17,45zł-8,75zł=x
    x=8,70zł
    odp. Ananas kosztował 8,75zł

    b)5,75zł:2,5kg=2,30zł/kg
    7,20zł:3,2kg=2,25zł/kg
    odp Wyższą cenę miały jabłka które kupił Olek 2,30zł za kg

  • sonar

    0,75* 3,4 zł + x zł+ 8,75 zł = 20 zł
    2,55 zł + 8,75 zł + x zł = 20 zł zł
    11,3 zł + x = 20 zł
    x = 20 zł - 11,3 zł
    x = 8,7 zł

    Ananas kosztował 8,7 zł


    zad2.
    Jabłka Olka
    obliczamy cenę 1 kg
    5,75 zł : 2,5 = 2,3 zł


    Jabłka Izy
    7,2 zł : 3,2 = 2,25 zł

    2,3 zł > 2,25 zł

    Jabłka kupione przez Ola miały wyższą cenę za 1 kg.

  • userphoto

    a)
    DANE:
    0,75 kg - ilość gruszek
    3,40 zl - cena gruszek za 1 kg
    8,75 zł - reszta
    20 zł - banknot, którym płacił

    SZUKANE:
    Ile kosztował ananas ?

    ROZWIĄZANIE:
    1kg - 0,75kg = 0,25kg
    3,40 * 0,25 = 0,85zł
    3,40 - 0,85 = 2,55zł
    8,75 + 2,55 =11,30zł
    20zł - 11,30zł = 8 zł 70gr - cena ananasa

    ODPOWIEDŹ:
    Ananas kosztował 8 zł 70gr

Podobne materiały

Przydatność 70% Leszek Kołakowski "O nudzie" (z "Mini wykłady o maxi sprawach")

Nuda jest uczuciem, które zna każdy z nas, uczuciem zazwyczaj postrzeganym negatywnie, a jednak nie można nazwać go cierpieniem. Nuda (jak jakości estetyczne) „jest zjawiskiem, które zachodzi, jeśli jest doświadczane”. Można ją też przypisać przedmiotom lub ludziom. Można powiedzieć, że coś nas nudzi, że coś jest nudne. Czym jest nuda? · Potocznie mówimy, że coś...

Przydatność 50% "Jak bóg Maior utracił tron" - Leszek Kołakowski.

Bóg Maior sprawował władzę nad miastem Ruru. Wydał on następujące rozporządzenie: 1. Trzeba wiedzieć, że to wszystko, co dla ludzi znajduje się na dole, dla boga znajduje się na górze - i odwrotnie - to, co dla ludzi znajduje się na górze dla boga jest na dole. 2. Kto by przeczył temu, że u boga wszystko jest na dole, co dla ludzi znajduje się na górze - i odwrotnie,...

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.