Treść zadania

pies13

Rozwiń zdania,dopisując przydawki do wyróżnionych rzeczowników.

Misja dobiegała końca.Mogliśmy teraz z bliska przyjrzeć się powierzchni.Kilkakrotnie okrążyliśmy planetę.Obraz przenieśliśmy na mapę.Nleżało już tylko zbadać atmosferę i wybrać miejsce do lądowania.Komputer po analizie danych przekazał nam informacje.To nieprawdopodobne!



Dopisz ciąg dalszy wydarzeń.












wyróżnione rzeczowniki.

misja ,powierzchni ,planetę, obraz, mapę ,atmosferę ,miejsce ,lądowania,komtuter,analizie,danych,informacje.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • avatar

    0 0

    Długa i męcząca misja dobiegła końca.
    Mogliśmy teraz z bliska przyglądać się nierównej i nagrzanej powierzchni.
    Kilkakrotnie okrążyliśmy niedużą, kulistą planetę.
    Obraz przenieśliśmy na dokładną, dużą i kolorową mapę.
    Należało już tylko zbadać rozrzedzoną atmosferę i wybrać miejsce do lądowania.
    Komputer po analizie danych przekazał nam najważniejsze informacje.
    To nieprawdopodobne!

    Ciąg dalszy...
    To nieprawdopodobne krzyknął jeden z członków załogi wcześniejsze pomiary i badania wskazywały na zagęszczone powietrz a nie roodwrotnie! Na domiar wszystkiego praktycznie wszystkie nasze wcześniejsze przypuszczenia okazały się być błędne. Wygląda na to, że dokonaliśmy niesamowitych odkryć, które wstrząsną światem kiedy wrócimy na ziemię.
    -Może jeszcze po drodze spotkamy kosmitów,żeby odkrycia były jeszcze bardziej spektakularne?- Śmiał się jeden z członków załogi.
    - Nie to by było już całkowicie nie możliwe- dodał drugi
    -No cóż trzeba będzie się już zacząć przyzwyczajać do faktu, że przypuszczenia ludzi przz dziesiątki lat nie znalazły potwiedzenia- odpowiedział najstarszy z mężczyzn
    Żałoga odkryciem była na tyle zdeterminowana, że postanowili jeszcze się przebrać w skafandry i mobrać próbki planety do analizy. Dzięki ich odwadze i detrminacji nauka nabrała lepszego znaczenia.
    Mężczyźni z gotowymi materiałami mogli powrócić na ziemię aby ogłosić zaskakujące odkrycia. OD tamtej pory każy już wie, że teza musi zostać poparta argumentami w postaci dowodów.

Rozwiązania

Podobne zadania

Nieznany Różne rodzaje podmiotów.Zdania bezpodmiotowe Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 12.4.2010 (21:59)
Nieznany Różne rodzaje podmiotów.Zdania bezpodmiotowe Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 12.4.2010 (22:13)
xangelaa Ułuż dwa zdania z dowolnymi rzeczownikami zakończonymi w celowniku liczby Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: xangelaa 14.4.2010 (21:28)
iwa646 1. Jakie to zdania? Omów budowę tych zdań. Nazwij je i narysuj wykres.- Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: iwa646 15.4.2010 (13:25)
Mikusiaq Zdania złożone podrzędnie Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Mikusiaq 16.4.2010 (16:46)

Podobne materiały

Przydatność 70% Zdania złożone

Zdania złożone Zdania współrzędne Zdania współrzędne łączne (spójniki: i, oraz, a, ani, to - to, tudzież) _______ _ _ _ _ _______ Zdania współrzędne rozłączne (spójniki: albo, czy, lub, bądź) ______<___>______ Zdania współrzędnie przeciwstawne (spójniki: ale, a, bez, jednak, zaś, natomiast, czyli, to jest) _____>____<_____ Zdania współrzędne...

Przydatność 60% Części zdania

CZĘŚCI ZDANIA- podmiot, orzeczenie, dopełnienie, przydawka i okolicznik. METRYCZKA ORZECZENIA Do czego służy ta część zdania? Wyraża czynność lub stan podmiotu. Jak szukać orzeczenia? Pytaj tak jak o czasownik: co robi? w jakim jest stanie? co się z nim dzieje? Przykłady orzeczeń: Ula odrobiła lekcje. Obraz wisi na ścianie. Wyróżnisz: -Orzeczenie czasownikowe,...

Przydatność 65% Części zdania

Dopełnienie - część zdania, określa czasownik (czasem przymiotnik lub przysłówek), odpowiada na pytania przypadków zależnych (wszystkich oprócz mianownika) Przydawka - jest określeniem rzeczownika, odpowiada na pytania: jaki? który? ile? czyj? czego? z czego? Okolicznik - część zdania, określa czasownik (czasem przymiotnik lub przysłówek). Typy okoliczników:...

Przydatność 80% Części zdania

CZĘŚCI ZADNIA ORZECZENIE Czasownikowe – forma osobowa czasownika lub nieosobowa zakończona na –no lub -to. Zrobisz to jutro rano. Zebranie zakończono o czwartej. Imienne – składa się z łącznika (być, stać się, zostać) oraz orzecznika (rzeczownik, przymiotnik, zaimek lub inne) Zostanę reżyserem. Marysia jest przebiegła. PODMIOT Rzeczownik lub...

Przydatność 70% Części zdania

PODMIOT - nazywa wykonawcę czynności, kogoś (coś), o kogo (czego) stanie się informuje. ORZECZENIE - nazywa stan, w którym podmiot się znajduje lub wykonywaną przez niego czynność. Najczęściej jest wyrażone czasownikiem w formie osobowej lub nieosobowej zakończonej na -no lub -to. Orzeczenie składa się z: * łącznika, którym jest osobowa forma czasownika (być, zostać,...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji