Treść zadania

paulla116

Ułóż krótkie opowiadanie w którym wykorzystasz przynajmniej jedno znaczenie wyrazu źródło .

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Płynie źródło wąwozem jak dnem koleiny, która sama siebie żłobiła,

    Rosną ściany wąwozu, z obu stron coraz wyżej, tam na górze są ponoć równiny;

    I im więcej tej wody, tym się głębiej potoczy

    Sama biorąc na siebie cień zboczy...

    ______________________________________________________________________________-


    Piach spod nurtu ucieka, nurt po piachu się wije, własna w czeluść ciągnie go siła.

    Ale jest ciągle rzeka na dnie tej rozpadliny, jest i będzie, będzie jak była,

    Bo źródło

    Bo źródło

    Wciąż bije.

    _______________________________________________________________________________________

    mam nadzieje ze się przyda


    pzdr :))

Rozwiązania

  • userphoto

    Od zarania dziejów powstawały różnego rodzaju legendy. Jedną z najbardziej znanych, opowiadającą o najdłuższej rzece Polski, jest właśnie legenda o Wiśle. Jest ona tak istotną legendą, że my jako uczniowie dowiadujemy się w szkole jej treści. Najważniejszą częścią tej legendy jest pochodzenie naszej rzeki. A mianowicie pomimo, że jest to legenda, mówi nam ona prawdę geograficzną jak to Wisła bierze swój początek od źródła. Dzięki temu, że rodzice zawsze mi wpajali aby sięgać po źródła historyczne i mieć zawsze jakieś źródło inspiracji nauczyłam się tak wiele i wciąż jeszcze chłonę wiedzę. Musiałm postwaić w swoim życiu na coś co przyniesie mi sukces- naukę. Ona jest najważnejsza, nie zwracam uwagi na plotki które krążą za mną zaraz jak tylko się odwrócę plecami. I zawsze zastanawiam się czy to z powodu, żw mam źródło na małej wsi czy z zazdrości, a może śą jakieś inne powody. Nigdy nie wgłębiałm się w szczegóły, bo to ja po skończeniu szkoły będę kiedyś górą, gdy pokarzę co ciężka praca mi dała. Tak jak teraz jestem przekonana o słuszności zdobywania wiedzy bo dzięki niej mogłam powiedzieć parę słów o naszej najdłuższej rzece a inni niczym źródła nieszczęść nie mają do powiedzenia nic, zupełnie nic.
    No wiszisz ja z nowu tobie rozwiązałam zadanie pomimo, że w ostatnim o wyrazach bliskoznacznych nie dałaś nikomu naj (a również je rozwiązałam)

Podobne zadania

anyskowal PiLne. !! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: anyskowal 29.3.2010 (16:42)
brunekta00 Napisz swój kodeks moralny !!PILNE;P Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: brunekta00 29.3.2010 (20:42)
xxswett1 Pilne !!! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: xxswett1 29.3.2010 (21:55)
joannaferuga3 streszczenie stary człowiek i morze PILNE!!:):) Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: joannaferuga3 7.4.2010 (17:14)
joannaferuga3 PILNE!!!!! Będę nagradzać punktami:p;p Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: joannaferuga3 8.4.2010 (14:21)

Podobne materiały

Przydatność 100% Rozprawka na temat-plusy i minusy pracowania w niedziele

working on sundays is a standart thing which a lot of people all around the world do nowadays.when we hear such word as "work"we usually think about tiredness,making money or just missing another day.it makes a very huge contrast with word "sunday" which unites with resting,relax and doing nothing special.however a juxtaposision of these two words is using very often today.working on sunday...

Przydatność 100% Szef prosi Cie o przyjście w niedziele do pracy: -zgłoś sprzeciw i uzasadnij, -zaproponuj zastępstwo, -zgódź się na kompromis

Sorry Boss , but I can't come to work on sunday , because Im going to visit my grandmother in Warsaw. Paula is free on sunday so, maybe you should ask her if she wants to work. I can come to work , and be here only to 1p.m. Later I have to go to train station.

Przydatność 60% "Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne, bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę [...]" (L. Staff). Czy człowiek może być kowalem swojego

WSTĘP. A. Znane przysłowie mówi, że każdy jest kowalem swojego losu. Mądrość ludowa każe wierzyć w możliwość kreowania własnego życia, nadawania mu kształtu zbliżonego do naszych marzeń i pragnień. Przekonanie to wydaje się bliskie także L. Staffowi, którego słowa stanowią inspirację niniejszych rozważań. Poeta, czyniąc bohaterem wiersza symbolicznego kowala -...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji