Treść zadania

~Kamil Wawrzyniak

Naprawdę nie liczę na jakiś cud ale jeśli ktoś by miał jakieś wskazówki albo wiedział gdzie mógłbym się zgłosić z tym zadaniem był bym niezmiernie wdzięczny :
Znajdź sprawozdania finansowe (bilans, rachunek wyników, sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych) dowolnej firmy notowanej na GPW w Warszawie obejmujące okres minimum 3 lat.
Na ich podstawie, wyznacz wartości podstawowych wskaźników finansowych.
W zakresie rentowności kapitałowej: ROE, ROA, ROIC. Wyznacz wartości w oparciu o dwa podejścia – kapitał z końca roku i kapitał średni w roku. Czy różnice są duże? Które podejście jest bardziej prawidłowe?
Znajdź informacje o stopie inflacji i stopie wolnej od ryzyka w poszczególnych latach. Wykorzystaj je do interpretacji i oceny wartości uzyskanych wyników.
Znajdź informacje o średnich dla branży wartościach wskaźników (np. na portalu https://www.biznesradar.pl/). Wykorzystaj je do interpretacji i oceny wartości uzyskanych wyników.
Oceń dynamikę na tle dynamiki branży.
Napisz wnioski wynikające z analizy i interpretacji.
W zakresie rentowności handlowej: ROS (zysk netto / sprzedaż), jak również marżę operacyjną i marżę EBITDA. Zinterpretuj wyniki na tle średnich branżowych.
W zakresie płynności: wskaźnik bieżący, szybki i gotówkowy oraz kapitał obrotowy netto.
W zakresie efektywności: wskaźniki rotacji majątku ogółem, majątku obrotowego, majątku trwałego, zapasów, należności, zobowiązań bieżących (w liczbie cykli i w dniach) oraz cykle brutto i netto. Pokaż wartości na tle branży. Dokonaj analizy i interpretacji.
W zakresie wypłacalności: wskaźnik zadłużenia, wskaźnik zadłużenia kapitału własnego, mnożnik kapitału własnego, wskaźnik pokrycia odsetek. Pokaż wartości na tle branży. Dokonaj analizy i interpretacji.
Zilustruj wyniki graficznie wykresami.
Skonstruuj analizę zależności DuPonta dla każdego z lat osobno. Co z niej wynika?

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

  • "nasz rząd go urządzi" - ironia celowa

  • Spróbuj wygooglać "obliczenia, marketing, wskaźniki"
    Znajdziesz wzory, one są naprawdę proste (kiedyś próbowałem)
    ale kwestią jest nazewnictwo wszystkich tych zmiennych.
    Na tym wymiękłem :)
    Nie dotykam się do marketingu (czekam, aż nasz rząd go urządzi...)

Rozwiąż zadanie i zarób nawet 16 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 12 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 50% To była naprawde śmieszna przygoda - opowiadanie

Ferie zimowe to czas kiedy mozna poznac wielu ludzi i przezyc mnóstwo niezapomnianych przygód. Taka wlasnie niezapomnianą przygode przezylem w ubiegłym roku roku. Wraz z przyjaciólmi wyjechalismy w góry. Nasze schronisko znajdowalo sie w małej miejscowości 40 km od Zakopanego. Było tam bardzo malowniczo. Na poczatku naszego pobytu wszystko bylo spokojnie, dopóki jeden z mieszkanców...

Przydatność 80% Współczesna młodzież - jaka jest naprawde

Wydaje mi się, że współczesnej młodzieży brakuje zapału do robienia rzeczy naprawdę ważnych i wartościowych. Bardzo szybko gubią tę właściwą drogę po której powinni iść. Obserwując swoich rówieśników uważam, że większość z nich nie potrafi odnaleźć w sobie czegoś co pozwoliło by im myśleć o sobie jako o osobach wartościowych. Szukają łatwego zarobku nie...

Przydatność 75% Tą osobę naprawde podziwiam-forma dowolna

Mam na imie Mateusz Mam 15 Lat Mianowicie posiadam dwa autorytety. Pierwszym z nich jest Jan Paweł II. Był on osobą nadzwyczajną. Jego cechy charakteru zawsze wszystkich zadziwiały. Posiadał wiele zalet, których nie jestem w stanie wymienić i umieścić w mojej pracy. Była to istota wszechstronnie uzdolniona. Cechowała się inteligencją, mądrością oraz prostotą. Ojca...

Przydatność 60% Czy Willi Sonnenbruch naprawde kochał swoją matkę?

Czytając dramat Leona KruczkowskiegoNiemcy zastanawiamy się nad okrutnym traktowaniem innych przez Willego Sonnenbrucha. Przecież jako oficer SS rozkazał zabić niejedną osobę. Taka też dola spotkała Christian Fonsa. Jego matka, w zamian za informacje o losie syna, oddała za bezcen naszyjnik synowi profesora, który dzieło sztuki chciał podarować matce, którą jakoby bardzo...

Przydatność 50% BiZneS-Plan .Naprawde bardzo dobry !! Wykonany starannie wszystko gra

STRESZCZENIE Celem projektu było sprawdzenie naszych umiejętności w rożnych sytuacjach. Postawionym nam zadaniem było ułożenie biznesplanu dowolnego przedsięwzięcia. Najlepszym pomysłem okazało się sporządzenie projektu firmy o nazwie „JOKER”, która prowadzi swoją działalność na terenie miasta Radom. „JOKER” to lokal gastronomiczny , który oferuje miłe...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji