Treść zadania

~Albi

6 zadań z matematyki:

1.Szacuje się, że około 75% studentów zdaje egzamin w pierwszym terminie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że spośród 120 studentów w pierwszym terminie zda egzamin nie mniej niż 85 osób?
2.Produkcja sztuk pewnego towaru pochodzi w 20% z maszyny A, w 50% z maszyny 8 i w 30% z maszyny C. Maszyna A wyrabia 15% sztuk towaru pierwszego gatunku, maszyna B: 25%, maszyna C: 10%. Z partii towaru wylosowano jedną sztukę, która okazała się pierwszego gatunku. Jakie jest prawdopodobieństwo, że pochodzi ona z maszyny C?
3.Maszyna wyrabia 60% sztuk towaru pierwszego gatunku. Z partii towaru wylosowano trzy sztuki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wśród nich jest co najmniej jedna sztuka pierwszego gatunku?
4.Badana cecha populacji studentów pewnej uczelni - wzrost - modelowana jest rozkładem normalnym o wartości oczekiwanej 173,5 i odchyleniu standardowym 11,5 cm. Jeśli w uczelni tej studiuje 15 tys. studentów, to na podstaw.e tego modelu oszacuj, ilu studentów z tej uczelni ma wzrost powyżej 185 cm.
5.W sali wykładowej 9 studentów i 3 studentki mogą zasiąść w jednym rządzie. Oblicz prawdopodobieństwo, że te trzy studentki usiądą obok siebie.
6.Podaj definicję zmiennej losowej.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż zadanie i zarób nawet 16 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 12 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 50% Kto milczy zdaje się zezwalać.

Świat nie jest idealny. Na co dzień mamy do czynienia z nieprawością i zakłamaniem. Człowiek w pogoni za swoim dobrobytem dając się ponieść egoizmowi i ulegając pokusie jest w stanie bez skrupułów zgotować drugiemu człowiekowi piekło. Chcąc usunąć wszelkie możliwe przeszkody na swej drodze jest zdolny do ośmieszenia, upokorzenia, prześladowania aż w końcu decyduje się...

Przydatność 80% „Zdaje mi się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej”. (W. Szekspir) Omów rolę wizji, snu, proroctwa w literaturze polskiej i obcej, odwołując się do wybranych przykładów.

Od początku w literaturze pojawiają się wizje, sny i proroctwa. Mogą one pełnić różne funkcje. Często są emanacją stanów wewnętrznych bohatera, niejednokrotnie właśnie ze snów i wizji dowiadujemy się prawdy o stanie jego umysłu i o tym ,„co mu w duszy gra”. Dopełniają one charakterystykę bohatera, są prognozą przyszłości. W zależności od utworu są sposobem oceny...

Przydatność 65% Dlaczego zdaje nam się, że wiedza tkwi w cierpieniu, a nie w radości? Może to tylko błąd perspektywy? Odwieczne pragnienie szczęścia a trudna umiejętność cierpienia jako motyw literacki. Przedstaw własne refleksje do wybranych tekstów.

Już od zarania literatury wśród Europejczyków istniało przekonanie, że miarą wiedzy u człowieka jest wielkość jego cierpienia. Naturalnie twierdzenie to funkcjonowało także w drugą stronę. Ludziom pogodnym, skorym do śmiechu, przypisywano niedojrzałość i nie traktowano ich poważnie. Mając na względzie powyższe fakty można sformułować tezę, iż w...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji