Treść zadania

basienka_as

Wypisz rzeczowniki i określ ich przypadek.
W parku rośnie dużo drzew. Jesienią gubią liście. Dzieci zbierają barwne dary jesieni. Robią z nich bukiety. Z kasztanów i żołędzi wykonują ludziki. Roześmiane dziewczynki porządkują rabaty z kwiatami. Złociste chryzantemy silnie pachną. Prószy pierwszy śnieg, przykrywa ziemię. Jaś zrobił kulkę i uderzył nią Grzesia. Daje znać o sobie przymrozek. Kwiaty robią się sztywne. Agatka z motyką idzie do magazynku. Dużymi krokami zmierza do nas zima. Całe otoczenie odkryje biel

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż zadanie i zarób nawet 12 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 8 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

Podobne zadania

Nieznany Określ rodzaj i przypadek Na jutro !! Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: Konto usunięte 13.4.2010 (19:37)
ECinkel Opisz piękny zakątek sadu, parku lub lasu, Postaraj się, by Twój opis był Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: ECinkel 18.4.2010 (13:33)
marta22143 Wypisz w dwóch grupach bohaterów nauczycieli i uczniów powieść pt. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: marta22143 19.4.2010 (14:51)
adi1729 rzeczowniki Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 5 rozwiązań autor: adi1729 20.4.2010 (20:21)
komarek OKREŚL RODZAJ RZECZOWNIKÓW Z PRZYMIOTNIKAMI.NAPISZ TE RZECZOWNIKI Z Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: komarek 22.4.2010 (19:09)

Podobne materiały

Przydatność 75% Przypadek w języku polskim

Treść ---> załącznik :)

Przydatność 80% Nowela "Drzew"

Był późny, wiosenny wieczór, gdy na schodach Teatru Mazowieckiego ukazała się czyjaś postać. Przedstawienie skończyło się dawno temu i wszyscy widzowie opuścili już budynek, ale pani Maria lubiła zostawać w tym olbrzymim gmachu, jak najdłużej. Lubiła upajać się jego wielkością, blaskiem marmurowych posadzek, wysokością ścian. Jednak największy zachwyt wzbudzały w niej...

Przydatność 85% Rzeczowniki żywotne i nieżywotne

Rzeczowniki dzielimy na: - żywotne - takie, które nazywają istoty żyjące, czyli ludzi i zwierzęta, np. kucharz, pies, a także uosobione pojęcia i wyobrażenia, takie jak krasnoludek czy anioł - nieżywotne - takie, które nazywają przedmioty, rośliny, czy czynności, stany, zjawiska, np. stół, stokrotka, słuchanie, znużenie, śnieg.

Przydatność 50% Opis parku.

Pewnego pięknego marcowego dnia wybrałam się na spacer do parku. Park leż w centralnej części miasta. To właśnie w nim są zawierane pierwsze przyjaźnie i znajomości. Można tam zawsze z kimś porozmawiać albo po prostu pomilczeć i pobyć sam na sam z przyrodą i z naturą. Bardzo lubię przychodzić do parku, ponieważ tam mogę się odprężyć i pomyśleć nad rozwiązaniem...

Przydatność 65% Gatunki Drzew - Brzoza

Brzozy dostarczają drewna o dużej wartości mechanicznej, które jest jednocześnie mało trwałe. Ma jednak szerokie zastosowanie w przemyśle drzewnym i meblarskim do produkcji m.in. sklejek, forniru, oklein, różnego rodzaju mebli, desek podłogowych i parkietu. Ten ostatni szczególnie sprawdza się w sypialni. Drewno brzozowe wykorzystuje się także przy wyrobie sprzętu sportowego,...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji