Treść zadania

magtet_95

Płytki kondensatora płaskiego o polu 100cm2 każda przyciągają się ku sobie siłą F=3·10-3N. Przestrzeń
między płytkami jest wypełniona miką. Znaleźć: a) ładunki na płytkach, b) natężenie pola między płytkami,
c) energię w jednostce objętości pola.

Bardzo proszę o dokładnie rozwiązanie i wytłumaczenie tego zadania , z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • Za mało danych !
    Zauważ, że siła F jest proporcjonalna do iloczynu ładunku Q i natężenia pola E

    F ~ Q * E

    Istnieje nieskończenie wiele par (Q, E) których iloczyn jest równy F.
    Może dana jest np. odległość okładek?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

~arcadiuss92 Hej, ogarnie to ktos dla mnie? prosze :) W jednorodnym pionowym polu Przedmiot: Fizyka / Studia 1 rozwiązanie autor: ~arcadiuss92 16.9.2012 (11:41)
~Azymut Co się stanie z pojemnością kondensatora, którego obudowa będzie z Przedmiot: Fizyka / Studia 1 rozwiązanie autor: ~Azymut 18.9.2013 (20:41)
~styczen94 Probówka o masie m1 i polu przekroju poprzecznego s zawiera masę m2 rtęci i Przedmiot: Fizyka / Studia 1 rozwiązanie autor: ~styczen94 23.11.2013 (22:03)
zalicz123 Znaleźć pojemność obwodu LC, jeżeli maksymalny ładunek kondensatora Przedmiot: Fizyka / Studia 1 rozwiązanie autor: zalicz123 14.6.2015 (20:19)
~ciachotek Ciało o ciężarze P spada pionowo bez prędkości początkowej w polu sił Przedmiot: Fizyka / Studia 1 rozwiązanie autor: ~ciachotek 14.10.2015 (22:40)

Podobne materiały

Przydatność 50% Praca i energia w centralnym polu grawitacyjnym.

PRACA I ENERGIA W CENTRALNYM POLU GRAWITACYJNYM. OGóLNE WIADOMOśCI O POLU GRAWITACYJNYM. Na ciało umieszczone w skończonej odległości od innego ciała, działa siła grawitacji (ciężkości), a wytworzone przez to ciało pole sił nazywamy polem grawitacyjnym Podstawową właściwością pola grawitacyjnego jest to, że na każdy punkt materialny...

Przydatność 65% Elektrotechnika magnetyzm. Podstawowe zjawiska w polu magnetycznym.

1. Wielkości opisujące pole magnetyczne i ich interpretacja fizyczna. 2. Reguły opisujące własności magnetyczne 4. Podstawowe prawa dla obwodów 5. Paramagnetyki i diamagnetyki. 6. Charakterystyka ferromagnetyków. 7. Obwody magnetyczne. 8. Zjawisko indukcji własnej i wzajemnej . 9. Zjawisko indukcji elektromagnetycznej. 10. Wykorzystanie zjawisk elektromagnetycznych. 11....

Przydatność 50% Znaczenie prawa powszechnej grawitacji dla ruchu ciał w polu grawitacyjnym ziemi i układzie słonecznym

w załączniku praca moze nie calkiem naukowa ale dla potrzebujacych wystarczy

Przydatność 65% Omów wkład Stephena Hawkinga w OTW, w szczególności na polu rozwiązywania problemów kosmologicznych; ewolucja kosmosu, zagadnienie, tzw. Osobliwości, twierdzenie o osobliwościach, „parujące” czarne dziury.

Gdy 300 lat po śmierci Galileusza na świat przyszedł Stephen Hawking, nikt nie spodziewał się, że oto urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków teoretycznych na świecie. Chociaż miał zostać lekarzem, przypadek sprawił, że w końcu zaczął studiować fizykę, której nauka przychodziła mu z niespodziewaną łatwością. Niestety, w dość młodym wieku Hawking zachorował...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji