Treść zadania
Autor: ~Zuza Dodano: 11.1.2016 (21:44)
SPEKTROFLUORYMETRIA
50 mg błon tylakoidowych ekshartowano 5 ml 80% acetonu (v/v). Z tak uzyskanego preparatu pobrano 150 ul i zmieszano z 1 ml 80% acetonu znajdującego się w kuwecie . po czym zmieszano absorbcję tak uzyskanego roztworu przy 664 nm. ug chlorofilu A przypada na 1 mg preparatu błon tylakoidowych jesli A 66⁴=0,21 ;E 66⁴=10^5. M^-1 xcm^-1 ,a masa molowa chlorofilu A ,to 893,5g /mol?
*A=e*c*l=>c=A /(E * l)= 0,21/10^5 = 0,0000021 M
*1150/150 = 7,67 => 0,0000021 * 7,67 = 0,0000101 M
*0,0000161= 893,5 = 0,0144
* 5000/50 = 100=> 100 * 0,0144
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Rozwiązania
Podobne zadania
|
|
2 rozwiązania | autor: Balbinka86 7.6.2012 (20:12) |
0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań
Zgłoś nadużycie