Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązania
Podobne zadania
prosze to zadanie jest na jutro Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum | 3 rozwiązania | autor: misiek33456 28.3.2010 (14:49) |
zadanie- pilne na jutro! Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: kisses 6.4.2010 (13:28) |
Zadanie z testów-pomocy Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: xmaggotkax 6.4.2010 (19:04) |
Zadanie tekstowe 1 gim Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum | 4 rozwiązania | autor: kuniora1 7.4.2010 (18:46) |
Pomocy-zadanie na jutro ! Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: xmaggotkax 7.4.2010 (20:47) |
Podobne materiały
Przydatność 55% Analiza Finansowa- zadanie
praca w załącznikach
Przydatność 80% Zadanie z fizy
1.46 Z ciała o masie m1= 11000kg następuje strzał w kierunku poziomym. Masa pocisku wynosi m2= 54kg. Oblicz prędkość, z jaką działo zostaje odrzucone wstecz, jeśli prędkość pocisku wynosi v2= 900 m/s. m1= 11000 kg m2= 54 kg v1 = ? v2 = 900 m/s Po = Pk Po=(m1+m2)* V V= 0 – na początku działo jest w spoczynku 0=m2*v2 – m1*v1 m1*v1 = m2*v2 v1=...
Przydatność 75% Zadanie inspektora BHP
JAK ROZUMIESZ ROLE I ZADANIA INSPEKTORA BHP W TWOIM ZAKŁADZNIE Inspektor BHP w zakładzie pracy pełni role doradcze i kontrolne. Podstawowym zadaniem pełniącej role BHP w zakładzi jest okresowa analiza stanu bezpieczeństwa i higieny pracy. Inspektor slużby BHP jest zobowiązany do sporządzenia i przedstawiania pracodawcy co najmniej raz w roku okresowych analiz stanu...
Przydatność 90% Zadanie z weryfikacji hipotez
Ustalono na podstawie analizy kosztów, że będzie się opłacać się wybudowanie motelu przy trasie komunikacyjnej, jeśli będzie przejeżdżać tą trasą więcej niż 800 samochodów dziennie. W losowe wybrane dni roku liczono ilość przejeżdżających samochodów. Otrzymano następujące rezultaty: 792, 810, 820, 886, 910, 840, 1025, 790, 972, 830, 810, 780, 815, 954, 810, 930, 820. Na...
Przydatność 50% Zadanie z prawdopodobieństwa
Losujemy 5 liczb z 42. Określić prawdopodobieństwo, że wśród tych pięciu wylosowanych liczby trafimy 'trójkę'. Ile razy to prawdopodobieństwo jest większe od wylosowania 'czwórki' i 'piątki'?
0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań
1 0
antekL1 2.4.2014 (19:29)
Zadanie 21.
Oznaczmy cenę aparatu przez "x". Wtedy z danych zadania wynika, że:
Pierwsza rata = 0,3 x
Druga rata = (1/3) * 0,3 x + 200 = 0,1 x + 200
Trzecia rata = 0,1 x + 200 - 25 = 0,1 x + 175
Czwarta rata = 250
-------------------------------- Sumujemy to wszystko i ma wyjść "x".
(raty są w nawiasach)
( 0,3x ) + ( 0,1x + 200 ) + ( 0,1x + 175 ) + 250 = x
Przenosimy wszystko z "x" na prawo, porządkujemy:
625 = 0,5 x ; stąd cena aparatu x = 1250 zł
Sprawdzamy:
Pierwsza rata = 0,3 * 1250 = 375 zł
Druga rata = 375 / 3 + 200 = 325 zł
Trzecia rata = 325 - 25 = 300 zł
Czwarta rata = 250 zł
375 + 325 + 300 + 250 = 1250. Zgadza się,
======================
Zadanie 22.
Do rysunku podanego w zadaniu dorysuj takie rzeczy:
- przedłuż prostą DC w OBIE strony
- z punktu A narysuj prostopadłą do tej przedłużonej prostej.
Punkt przecięcia prostej i prostopadłej oznacz E
- z punktu K też narysuj prostopadłą i oznacz punkt przecięcia przez F.
Powinny powstać dwa prostokątne trójkąty CEA i CFK.
Trójkąty te są przystające, ponieważ katy ECA i KCF są równe
i przeciwprostokątne AC i CK są równe z warunków zadania.
Wobec tego odcinki AE i FK są równe.
Weźmy trójkąt ACD.
Jego podstawą jest odcinek DC, a wysokością odcinek AE
(tak, wysokość trójkąta może leżeć poza nim).
Pole trójkąta ACD to (1/2) * |DC| * |AE|
Weźmy trójkąt CDK.
Jego podstawą jest odcinek DC, a wysokością odcinek FK.
Pole trójkąta CDK to (1/2) * |DC| * |FK|
Z równości |AE| = |FK| wynika równość pól obu trójkątów,
co należało udowodnić.
======================
Zadanie 23.
Oznaczmy:
h - wysokość walca
x - wysokość prostopadłościanu, tego szukamy.
Promień podstawy walca wynosi 10 cm, więc pole powierzchni bocznej to:
2 pi * 10 * h = 20 pi * h, ma się to równać 280 pi więc:
20 pi * h = 280 pi
h = 14
Pole podstawy walca to S = 10^2 * pi = 100 pi więc objętość walca wynosi:
V = h * S = 14 * 100 pi = 1400 pi.
Ma być ona równa objętości prostopadłościanu:
V = 11 * 8 * x = 88 x.
Mamy równanie:
88 x = 1400 pi ; stąd x = (175 / 11) pi.
Przyjmujemy pi = 22 / 7, jak w zadaniu.
x = (175 / 11) * (22 / 7) = 50 cm.
======================
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie