Treść zadania

PROSTOtv

Mintuszewo jest o 6km dalej od Szyntuł niż od Pociejska. Na mapie odcinek Mintuszewo- Szyntuły na 11.5 cm, a Mintuszewo- Pociejsk 10cm. W jakiej odległości od Mintuszewa lezą Szyntuły?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Oznaczenia:
    M - Mintuszewo
    S - Szyntuły
    P - Pociejsk

    Odległość między M i P oznaczamy jako x, a odległość między M i S x+6 (bo jest o 6 km dalej jak M i P)

    Wiemy również że między M i S na mapie jest 11,5 cm oraz między M i P jest 10 cm.

    Korzystając z praw prawdopodobieństwa tworzymy układ równań:

    11,5/10 = (6+x)/x
    Mnożymy na krzyż:
    11,5*x=10*(6+x)
    11,5x=60+10x
    Odejmujemy 10x
    1,5x=60
    Dzielimy przez 1,5
    x=40

    Czyli wiemy że odległość między M i P wynosi 40 km. W treści zadania mamy pytanie o odległość między M i S więc wystarczy tylko dodać 6km do 40 i otrzymujemy: 46km.

    ODP. Odległość między Mintuszewem a Szyntuły wynosi 46 km.

Rozwiązania

Podobne zadania

wezooobczaj Można przyjąć, że długość dłoni człowieka jest wprost proporcjonalna Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: wezooobczaj 11.4.2010 (10:32)
Nieznany Matematyka - wielkosci wprost proporcjonalne Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 16.4.2010 (19:52)
PROSTOtv wielkości odwrotnie proporcjonalne Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: PROSTOtv 17.4.2010 (15:23)
PROSTOtv wielkości odwrotnie proporcjonalne Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: PROSTOtv 19.4.2010 (15:12)
weronka49 wielkości wprost proporcjonalne help!!!!!!!!!!!!! Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: weronka49 19.4.2010 (19:36)

Podobne materiały

Przydatność 55% Scharakteryzuj systemy wyborcze – proporcjonalne i większościowe. Wskaż po trzy przykłady ich wad i zalet.

Wybory jest to proces, w którym obywatele wybierają spośród zgłoszonych kandydatów swoich przedstawicieli do organów władzy. Jest to podstawowy mechanizm demokracji. W tym wypracowaniu scharakteryzuję dwa typy ordynacji wyborczej, ordynację większościowa oraz ordynację proporcjonalną. Ordynacja proporcjonalna stosowana jest w okręgach wielomandatowych, polega na tym, że...

Przydatność 65% Z. Nałkowska pisząc „Medaliony” posłużyła się językiem zwięzłym, lakonicznym, wprost dosłownie cytując swoich rozmówców. Jak sądzisz, dlaczego?

Styl opowiadań jest zwięzły, surowy, pozbawiony komentarzy. Bohaterowie to zwykli, szarzy ludzie, mówią tylko z własnej perspektywy. Komentarz autorki jest ograniczony do minimum, lecz wyczuwamy jej postawę – absolutnego protestu wobec zbrodni ludobójstwa. Autorka nie poddaje materiału, jaki zebrała podczas badań, specjalnej obróbce literackiej. Jest to zabieg celowy. Suchy fakt,...

Przydatność 60% Scharakteryzuj systemy wyborcze – proporcjonalne i większościowe. Wskaż po trzy przykłady ich wad i zalet. Wyraź opinię, dotyczącą możliwości zmiany systemu wyborczego obowiązującego w Polsce. Uzasadnij ją, podając, co najmniej trzy argume

Wybory to proces, w którym obywatele danego kraju wybierają spośród zgłoszonych kandydatów swoich przedstawicieli do organów władzy. We współczesnym świecie istnieje wiele rodzajów systemów wyborczych najbardziej powszechne to wybory większościowe lub proporcjonalne. System wyborczy oznacza ogół zasad dotyczących trybu przygotowania i przeprowadzenia wyborów oraz zasad...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji