Treść zadania

~Kamil

FIZYKA:
1.
Do zbadania 16 pacjentów przygotowano pewną ilość technetu \frac{99}{43}Tc. Badania nie mogły być jednak wykonane w danym dniu z powodu awarii urządzeń diagnostycznych. Ich naprawa miała potrwać 24h. Ilu pacjentów będzie można przebadać po usunięciu usterki sprzętu, mając do dyspozycji przygotowaną pierwotnie ilość technetu?

2.
W 1835 r. w Haraldskaer w Danii odkryto zmodyfikowane ciało kobiety. Wydawało się że pochodzi ono z niezwykle dawnych czasów. W 1977 r. do ustalenia jej daty śmierci wykorzystano technikę datowania węglem \frac{14}{6}C. Kal się okazało wynosiła ona 74% wartości typowej dla żywych ludzi. Jak dawno temu zmarła kobieta ?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 50% Społeczeństwa jako forma istnienia rzeczywistości społecznej mimo swojej stacjonarnej i historycznej zmienności zachowują pewne cechy wspólne. Jakie to cechy i jakie mechanizmy je wyznaczają.

Zamieszczam pracę, jaką miałam na zaliczenie z wykładów z socjologii. Otrzymałam ocenę dobrą. Może komuś się jeszcze przyda

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji