Treść zadania

mydlarz

ODPOWIEDZ NA PYTANIE KTO JEST PANEM SŁÓW?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

kamil123 Czy dobrze jest być sławnym ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: kamil123 29.3.2010 (15:57)
Edytka8 Co to jest przydawka ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Edytka8 6.4.2010 (12:25)
NaTkAVP Czym jest ludzkie życie i jaki jest jego sens? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: NaTkAVP 8.4.2010 (22:06)
gosia Dlaczego wiosna przedstawiona jest jako młoda kobieta? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: gosia 10.4.2010 (18:54)
Olcia97 Kto jest albo był polskim Patriotom , co zrobił dla polski Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Olcia97 14.4.2010 (15:43)

Podobne materiały

Przydatność 55% „Czy rodzina jest istotną wartością w życiu?” – w formie rozprawki odpowiedz na pytanie.

Plan rozprawki: 1. Wstęp Teza – rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka 2. Rozwinięcie. Potwierdzenie tezy: Argumenty: Za – przykład rodziny Żaków – Małgorzata Musierowicz Przeciw – Harpagon –bohater książki „Skąpiec” Moliera jako przykład człowieka nie potrzebującego rodziny. Za – Odyseusz i marzenia powrotu do Penelopy. Za- „Quo...

Przydatność 75% Czym jest dom dla bohaterów "Pana Tadeusza" i "Ludzi bezdomnych"? odpowiedz na pytanie na podstawie analizy fragmentów.

Analizując fragmenty utworów „pan Tadeusz” oraz „ludzie bezdomni” widoczna jest różnica w rozumieniu pojęcia ‘dom’ dla obu bohaterów. Biorąc za przykład Pana Tadeusza, można dostrzec, iż dom widziany oczyma tego bohatera jest miejscem, do którego powrócił po wieloletniej nieobecności. Świadczy o tym fragment „biegał po całym domu i szukał komnaty, gdzie...

Przydatność 55% Czy możliwe jest życie zgodne z dekalogiem dzisiaj? Na przykładzie dowolnego świętego i swoich rozmyślań odpowiedz na pytanie.

W dzisiejszym świecie możliwe jest życie zgodne z dekalogiem. Ogromny postęp techniczny i cywilizacyjny wymusza niejako korzystanie z wszelkiego rodzaju zdobyczy techniki o stanowi pokusę dla każdego człowieka a zwłaszcza człowieka młodego. Otwarcie granic i możliwości szybkiego przemieszczania się, stwarza doskonałe warunki do poznania różnych kultur wielu narodów. Młody...

Przydatność 60% Czym jest dom dla bohaterów Pana Tadeusza i Ludzi bezdomnych? Odpowiedz na pytanie na podstawie analizy podanych fragmentów.

W literaturze polskiej można znaleźć wiele powtarzających się motywów. Mimo upływu lat, przemijania kolejnych epok literackich motyw domu jest wszechobecny. Zmienia się jego znaczenie i wymiar, ale jedno pozostaje bez zmian: waga jaką przywiązuje do tego miejsca człowiek. W „Panu Tadeuszu” dom jest symbolem patriotyzmu, polskości, jedności narodu. Uosabiając dom w epopei Adama...

Przydatność 65% „Człowiek jest zdumiewający…” (J. Conrad-Korzeniowski) Jakie prawdy o człowieku, ważne dla Ciebie – współczesnego czytelnika - odkrywa literatura? Odpowiedz na pytanie wykorzystując wybrane lektury.

Literatura od zarania dziejów jest zwierciadłem, w którym odbijają się ludzie i ich życie. Jest ona wyrazicielką problemów, z którymi borykali się ludzie na przestrzeni wieków. Jeśli bliżej tym problemom się przyjrzeć, łatwo dostrzec, iż mentalność ludzka w toku rozwoju historii nie ulegała prawie żadnym zmianom. Toteż studiowanie literatury od najdawniejszych jej...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji