Treść zadania

tomasz42

Wierzenia Bliskiego Wschodu-mozliwie krótko

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Religia w Egipcie wielobóstwo czyli politeizm,wiara w życie pozagrobowe.Mumifikowano zwłoki.Bogów przedstawiano w postaci zwierząt lub jako ludzi z głowami zwierząt.Religia w Mezopotamii politeizm wiara w feralne dni i liczby kult ciał astralnych.Religia w Indiach Braminizm to wiara w najwyższego Boga Brahmę.Wyznawcy wierzyli w wędrówkę dusz i reinkarnację czyli ponowne wcielenie nieśmiertelnej duszy w zależności od postępowania człowieka.W wyniku przekształcenia braminizmu powstał hinduizm.W VI w p.n.e powstała nowa religia Buddyzm.Przez ascezę medytację uczciwe życie życzliwość dla wszystkiego co żyje można dojść do Niriwany -wyznawców buddyzmu obowiązuje pięć zakazów a)zakaz zabrania komuś życia b)kłamania c)zabrania cudzej własności d) chodzenia do cudzej żony e)picie napojów alkoholowych Religia w Chinach podobna jak w Indiach system filozoficzny Konficjusza stworzony na przełomie VI i V p.n.e a mówiący o życiu w harmonii i wypełnianiu obowiązków.

Rozwiązania

Podobne zadania

12345 Wierzenia Rzymian - PILNE!! Na jutro... :) Przedmiot: Historia / Liceum 1 rozwiązanie autor: 12345 22.4.2010 (22:24)
dorcia182 porównaj wierzenia lunarne pitekantropów i neandertalczyków z wierzeniami Przedmiot: Historia / Liceum 1 rozwiązanie autor: dorcia182 30.5.2010 (17:18)
zocha opisz kulture starożytnego Egiptu budowle wierzenia ,nauka Przedmiot: Historia / Liceum 1 rozwiązanie autor: zocha 27.10.2010 (17:56)
mistrzu Napisz wiadomosci o Egipcie połozenie, osiagniecia wierzenia kultura. Przedmiot: Historia / Liceum 1 rozwiązanie autor: mistrzu 21.11.2010 (16:44)
Nenu19 Cechy charakterystyczne cywilizacji Starożytnego wschodu Przedmiot: Historia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Nenu19 24.11.2010 (17:16)

Podobne materiały

Przydatność 70% Wierzenia starożytnego Wschodu.

Wierzenia - tabelki

Przydatność 80% Osiągnięcia dalekiego i bliskiego wschodu

Osiągnięcia dalekiego i bliskiego wschodu: Egipt – powstały hieroglify (hieratyczne, demotyczne), budowano piramidy w tym schodowe. Rozwinęło się rzemieślnictwo takie jak tkactwo, złotnictwo, potrafiono wytopić szkło, garncarstwo, meblarstwo. Udoskonalili płóg, modernizacja nawadniania ziem (stosowanie żurawia), warzenie piwa. Mezopotania – posługiwano się pismem...

Przydatność 50% Ustroje polityczne państw Starożytnego Bliskiego Wschodu.

W poniższej pracy podejmę próbę scharakteryzowania ustrojów politycznych państw Starożytnego Bliskiego Wschodu. W swoim eseju uwzględnię opisy takich państw, jak : Asyrii, Babilonii, Egiptu, państw – miast Sumeru oraz Persji i Fenicji. Postaram się także dowieść, że najbardziej drastyczna forma rządów miała miejsce w Asyrii. W starożytności na Bliskim Wschodzie...

Przydatność 65% Przemiany polityczne w krajach Bliskiego Wschodu

W krajach Bliskiego Wschodu najczęściej panowały monarchie despotyczne, w której władza panującego nie jest niczym ograniczona. W państwach – miastach Sumeru można mówić o monarchii teokratycznej, ze względu na kapłanów, którzy stali na ich czele. W Egipcie natomiast zanim pojawiła się monarchia despotyczna, panowała monarchia patriarchalna (tj. taka forma władzy, w której...

Przydatność 50% Scharakteryzuj ustroje polityczne państw starożytnego Bliskiego Wschodu

Do pierwszych cywilizacji starożytnych przede wszystkim można zaliczyć cywilizacje zamieszkujące Mezopotamię nad wielkimi rzekami Eufratem i Tygrysem. Krainę tę od północy zamykają góry Kurdystanu i Płaskowyż Armeński, na południu Zatoka Perska oraz Pustynia Syryjska i Arabska, natomiast granicę wschodnią wyznaczają góry Zagros i Wyżyna Irańska. Dzięki wylewom tych...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji