Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

modelka123

wykonaj odejmowania i sprawdz za pomocą dodawania
a]8,53-0,856=
18,753-17,86=
37,8-18,921=
b]350-197,82=
800-645,93=
70,05-15,128=
c]1,348-0,8705=
72,057-53,57=
1000,0001-999,999=

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • Kambodzy

    a) 8,53 - 0,856=7,674 bo 7,674+0,856=8,53
    18,753 - 17,86=0,893 bo 0,893+17,86=18,753
    37,8 - 18,921=18,879 bo 18,879+18,921=37,8

    b)350 - 197,82=152,18 bo 152,18+197,82=350
    800 - 654,93=145,07 bo 145,07+654,93=800
    70,05 - 15,128=54,922 bo 54,922+15,128=70,05

    c)1,348 - 0,8705=0,4775 bo 0,4775+0,8705=1,348
    72,057 - 53,57=18,487 bo 18,487+53,57=72,057
    1000,0001 - 999,999=0,0011 bo 0,0011+999,999=1000,0001

  • banpioszy

    a)
    8,53 - 0,856 = 7,674
    spr. : 7,674 + 0,856 =8,53
    18,753 - 17,86 = 0,893
    spr . : 0,893 +17,86 = 18,753
    37,8 - 18,921 =18,879
    spr .: 18,879+18,921=37,8
    .......................................................
    b)
    350 - 197,82 =152,18
    spr. : 152,18+197,82 =350
    800 - 654,93=145,07
    spr.: 145,07+ 654,93 = 800
    70,05 - 15,128=54,922
    spr. : 54,922+ 15,128 = 70,05
    .............................................................
    c)
    1,348 - 0,8705 = 0,4775
    spr .: 0,4775 + 0,8705 = 1,348
    72,057 - 53,57=18,487
    spr .: 18,487 + 53,57 = 72,057
    1000,0001 - 999,999 = 0,0011
    spr . : 0,0011 + 999,999 = 1000,0001

Podobne zadania

paulaa123 Proszęę o pomoc ,! wyrażenia alg. Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: paulaa123 13.4.2010 (14:45)
paulaa123 wyrażenia alg. przykłdy , proszę o pomoc ! Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: paulaa123 15.4.2010 (14:48)
mateuszmrozowicki11 proszę o pomoc Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: mateuszmrozowicki11 19.4.2010 (15:52)
Squab Prosze o pomoc Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 4 rozwiązania autor: Squab 20.4.2010 (15:58)
Julka643 Pilne do dzisiaj musze mieć..!!!..Prosze o pomoc..!!!!! Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 4 rozwiązania autor: Julka643 21.4.2010 (15:36)

Podobne materiały

Przydatność 80% Pierwsza pomoc - pomoc przedmedyczna

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna Pierwsza pomoc przedmedyczna to czynności ratownika (osoby udzielającej pierwszą pomoc) prowadzące do zabezpieczenia i utrzymania przy życiu osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb. Etapy pierwszej pomocy 1. ocena sytuacji 2. zabezpieczenie miejsca zdarzenia 3. ocena stanu poszkodowanego 4. wezwanie pomocy - 999 ? Pogotowie...

Przydatność 60% Wykonaj opis sytuacji będąc Jagienką - polowanie na niedźwiedzia.

Jest późne popołudnie. Wchodzę do lasu, gdyż wiem, że gdzieś tutaj jest sam Zbyszko. Mam zamiar pomóc w polowaniu na niedźwiedzia. W lesie panuje dziwna atmosfera, trudno ją określić. Moja stopa, którą stawiam na ziemi, łamie coś co przypomina zwierzęcą kość. Słońce zaczyna zachodzić, gdyż robi się czerwone. Nad moją głową latają kruki, które kraczą złowieszczo....

Przydatność 50% Wykonaj gazetke z wydarzeniami z lat 1918 do 1939 - referat

Wszystko zamieszczone w zalacznikach na poczatku jako pierwsza str powinien isc dok. o tyt. okladka, potem strona z trescia, nastepnie gazeta coroczna (oczywiscie tytul gazety jest inny) i na koncu dok o tyt. zdjecia na referat hist

Przydatność 80% Wykonaj zestawienie dochodów i wydatków swojej gminy(miasta)

Podobnie jak każde gospodarstwo domowe, tak i Miasto Gdynia wydaje pieniądze na różne cele. W gospodarstwie domowym wydajemy pieniądze według reguł, które sami ustalamy i oczywiście w zależności od posiadanych środków. Z reguły najwięcej przeznaczamy na życie, czyli na żywność i bieżące opłaty tj. czynsz, energię, telefon, abonament radiowo-telewizyjny, ubezpieczenie,...

Przydatność 50% Pierwsza pomoc

UDZIEANIE PIERWSZEJ POMOCY POSZKODOWANYM RANY Rany należą do najczęszczych uszkodzeń urazowych i w większości powstają w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Niektóre zranienia wymagają natychmiastowego opatrzenia z uwagi na stan zagrożenia życia. Inne natomiast nie zagrażają życiu, wymagają jedynie doraźnej pomocy, co wcale nie znaczy, że można je lekceważyć....

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.