Treść zadania

Weraaa32

Opisz własności tego wykresu cotangensoida w załączniku czyli czy funkcja jest okresowa o jakim okresie podstawowym, dziedzina,asymptoty ,f(x)>0, f(x)<0, wyznaczyć .funkcje malejaca roznącą i stała, y min i y max,czy funkcja jest parzysta czy nie, czy fukncja jest różnowartościowa , wyznaczyc miejsca zerowe.

POMOCCYYYY NAPRAWDE TEGO NIE UMIEM :()

Załączniki do zadania

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Masz w załączniku wykres ctg(x), taki sam, jak zrobiłaś.
    Na poziomej osi jest "x" w stopniach, tylko te liczby 100, 200, ... są gorsze, niż u Ciebie (ale nie mogłem łatwo zmusić programu rysującego, aby napisał mi tak, jak zrobiłaś Ty).
    Zwróć uwagę na odcinek od x = 0 do x = 180 (zauważ, że 200 jest działkę dalej).
    Z lewej strony, gdy x jest bliskie 0, ctg(x) dąży do + nieskończoności,
    Z prawej strony, gdy x jest bliskie 180, ctg(x) dąży do - nieskończoności,

    Mamy już część odpowiedzi:
    - ctg(x) jest funkcją okresową, okres wynosi 180 stopni (czyli PI w mierze łukowej).
    - Asymptotami pionowymi są linie: x = k * 180 stopni (czyli k * PI w mierze łukowej),
    gdzie k jest liczbą całkowitą.
    Przypominam, że pionowa asymptota to taka pionowa prosta, na której funkcja staje się nieskończona. Jednocześnie te wartości x na tych pionowych prostych trzeba wykluczyć z dziedziny, czyli dziedzina to:

    D = R - { k * 180 stopni} lub D = R - {k pi} gdzie k - liczba całkowita.

    Zobacz, że kotangens to stosunek tego poziomego boku trójkąta prostokątnego do boku pionowego. Jak się trójkąt "sciska", aby był chudy i wysoki, to kotangens rośnie.

    Miejsca zerowe to 90 stopni + k * 180 (lub pi/2 + k pi w mierze łukowej)

    Funkcja ani nie jest parzysta, ani nieparzysta

    NIE jest równowartościowa.

    =======

    Sorry, MUSZĘ wyjść, pisz na priv, bo zdaję sobie sprawę,, że za mało objaśniłem.
    Antek

    Załączniki

Rozwiązania

Podobne zadania

pawel Prosta y=√3x-2 jest nachylona do osi ox. Opisz szczegółowo pod jakim kątem Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: pawel 24.3.2010 (16:28)
Nieznany Funkcja liniowa Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 2.4.2010 (19:51)
acapella1222 Funkcja kwadratowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: acapella1222 7.4.2010 (21:08)
kleopatra_1992 Obliczenie boków trójkąta oraz miar kątów ostrych tego trójkąta. Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: kleopatra_1992 16.4.2010 (19:58)
kamcia07-15 Funkcja liniowa Przedmiot: Matematyka / Liceum 2 rozwiązania autor: kamcia07-15 18.4.2010 (19:59)

Podobne materiały

Przydatność 55% Odczytywanie własności funkcji z wykresu

Odczytywanie własności funkcji z wykresy 1. Dziedzina funkcji ? oznaczamy symbolem D= i wpisujemy w niej np. R jeśli na wykresie niema kropek. A jeśli są to wypisujemy najmniejszą i największą liczbę na osi Y. Przykład D= R lub D= (-7; 8) 2. Zbiór wartości funkcji ? oznaczamy symbolem Y= i wpisujemy w nim np. R jeśli w wykresie niema kropek. A jeśli są to wypisujemy...

Przydatność 50% Funkcja jeżeli

funkcja jeżeli

Przydatność 55% Funkcja skóry

Funkcja skóry: 1.ochrona przed bakteriami 2.ochrona przed promieniami UV 3.wymiana gazowa 4.funkcja potu: -informacja o dorosłości i stresie -regulacja temperatury ciała 5.funkcja łoju: -elastyczna skóra -ochrona przed bakteriami 6.funkcja paznokcia: -ochrona i zwiększenie dotyku 7.funkcja włosa: -ochrona przed potem i pyłem -regulacja temperatury...

Przydatność 60% Stopy żelaza na tle wykresu żelazo-węgiel.

Żelazo wystepuje w przyrodzie pod postacią związków chemicznych, najczęściej z tlenem... a. Wiadomości podstawowe. Żelazo wystepuje w przyrodzie pod postacią związków chemicznych, najczęściej z tlenem. W technice, poza nielicznymi wyjatkami, stosuje się stopy żelaza z różnymi składnikami, z których najważniejszym jest węgiel: oprócz węgla, techniczne stopy żelaza...

Przydatność 55% Funkcja tkanki nabłonkowej

Główną funkcją tkanki nabłonkowej jest osłanianie ciała zwierzęcia od środowiska zewnętrznego lub wewnętrznego ( np. osłania jelito). Tworzy ona pokrycie ciała, wyściela światło jelita i naczyń krwionośnych. Tkanka nabłonkowa tworzy twory rogowe, np. pióra, paznokcie, łuski, rogi. Niektóre komórki nabłonka przekształciły się w komórki gruczołowe zdolne do...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji