Treść zadania

basia30322

Hey , mam pytanie mam rocznego shih tzu ale chciałabym bardzo zaadoptować innego psa ze schroniska ale nwm czy to dobry ppomysł bo nwm jak wyprosić mamę i czy się nie pogryzą ? Proszę o odp dam naj ;d

Pytanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Odpowiedzi

 • pauladaw

  nie powinny ja mam 2 psy yorka i labradora kiedyś nawet 2 labradory samicę i samca +york i się nie gryzą chyba że się na siebie wkurzą ale nie powinno być problemów ;)

 • malwi483

  nie pogryza sie nie masz sie o co martwic;) musisz tylko przekonac mame

 • userphoto

  Nie powinny, a jak się będą gryźć to po prostu nie pozwalaj na to, aby się gryzły. Powiedz mamie, że będziesz się tak dobrze opiekowała tamtym jak i tym. Myślę, że pomogłem :)

 • sonar

  Moim zdaniem powinnaś jeszcze raz przemyśleć swój zamiar.
  Masz już jednego psa, który przyzwyczaił się, że jest jedynym psem w domu. Pojawienie się drugiego psa może źle wpłynąć na jego zachowanie - może stać się nerwowy i robić z zazdrości rzeczy, których do tej pory nie robił.
  Drugą sprawą jest zachowanie psa wziętego ze schroniska. Czytałam kilka opinii, że takie psiaki potrzebują czasu i spokoju by poczuć się bezpiecznie w nowym domu. Mogą ze stresu np. załatwiać się w domu, tuż po powrocie ze spaceru, mogą być apatyczne lub odwrotnie -> zbyt aktywne. Wszystkie te objawy z czasem zanikają , ale początki mogą być trudne.
  Pies wzięty ze schroniska trafi na teren innego psa, więc teoretycznie powinien się podporządkować "gospodarzowi", jeśli dodatkowo będzie jeszcze młodszy od niego - wtedy Twój pies stanie się psem dominującym i to on będzie "rządził".
  Znasz dobrze swojego psa, wiesz jak zachowuje się w kontaktach z innymi psami - czy jest towarzyski, spokojny czy agresywny.Spróbuj sobie wyobrazić jak się będzie czuł i zachowywał, gdy w domu pojawi się na stałe inny pies.
  Jeśli jesteś przekonana, że Twój psiak poradzi sobie z nową sytuacją i zaakceptuje drugiego psa - to zacznij działać. Powiedz mamie, że Twój piesek będzie się lepiej czuł i rozwijał, gdy będzie miał obok siebie stałego towarzysza. Obiecaj, że opieka nad psami to będzie Twój obowiązek i nie ucierpi na tym nauka. Możesz też zrezygnować z części kieszonkowego i przeznaczyć je na karmę dla psów.

Podobne pytania

vandal Z Pod. Ekonomii :P Co oznacza pytanie "kiedy produkować" max. Przedmiot: Inne / Po szkole 1 odpowiedź autor: vandal 14.9.2010 (19:13)
cs2000 Bardzo pilne Daje NAJ Przedmiot: Inne / Po szkole 2 odpowiedzi autor: cs2000 17.9.2010 (16:25)
Oliwia262 Plastyka tylko jedno pytanie?? Przedmiot: Inne / Po szkole 2 odpowiedzi autor: Oliwia262 20.9.2010 (15:43)
lena1 pomocy z zadaniami mam takie pytanie pani nam zadała''Czy słońce to ciało Przedmiot: Inne / Po szkole 1 odpowiedź autor: lena1 25.9.2010 (07:34)
Dusia-27 Proszę o pomoc bardzo ważne daje naj Ludzie mama słyszała w radiu zet Przedmiot: Inne / Po szkole 4 odpowiedzi autor: Dusia-27 7.10.2010 (22:26)

Podobne materiały

Przydatność 60% Czy to już koniec Chrześcijaństwa? ("pytanie do Boga")

To pytanie, przewija się non stop w filmie Jonasa McCorda pt. „Pytanie do Boga”, który został nakręcony w 2000 roku. W główne role wcieliło się kilka wielkich gwiazd hollywoodzkich, obok Antonio Banderasa, zagrała aktora Olivia Williams oraz Derek Jacobi. Akcja rozgrywa się w Jerozolimie na tyłach sklepiku przy ulicy Hanaviim. Archeolog Sharon Golban (Olivia Williams) odkrywa...

Przydatność 50% Kochać czy cierpieć ? oto jest pytanie !

Czy kocha się by cierpieć? Miłość bywa przedziwna ,niezrozumiała, dziwaczna.. Już widzę uśmiechy tych, którzy czytają mój felieton, bo przecież za każdym razem, kiedy próbujemy o miłości mówić i pisać natrafiamy na ścianę. Ponieważ nie można jej wyjaśnić, zrozumieć czy też przełożyć na słowa. "Życie to nie film" - jak śpiewał kiedyś, przy innej zresztą...

Przydatność 70% Europejski Trybunał Sprawiedliwości i pytanie prejudycjalne

Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich, z siedzibą w Luksemburgu, składa się z 27 sędziów (po jednym z każdego państwa członkowskiego) oraz ośmiu rzeczników generalnych (Attorneys General). Sędziowie są wyznaczani za wspólnym porozumieniem rządów państw członkowskich, na okres sześciu lat. Po tym okresie, mogą zostać wyznaczeni na dodatkowy jeden lub dwa okresy...

Przydatność 90% Czy „Kordian” odpowiada na pytanie: dlaczego upadło powstanie listopadowe?

"Kordian" stara się dociec przyczyn upadku powstania. Ze sceny z domu wariatów odczytujemy pogląd autora na tę kwestię. Tak więc Przygotowanie sugerowało, że przyczyną była nieudolność przywódców wobec caratu, strach przed rewolucja, który ujawnił się w wypowiedzi prezesa w scenie spisku. Samotna walka szlachetnych patriotów, którzy sądzą, że poświęcają się...

Przydatność 65% Napisz mityczną historię odpowiadającą na pytanie: Dlaczego musi padać deszcz?

Było to dawno - w czasach, kiedy na świecie pojawili się pierwsi ludzie, ulepieni z gliny przez potężnego tytana, syna Uranosa i Gai, Prometeusza. Zwierzęta na lądzie, w powietrzu i wodzie żyły w harmonii z otaczającym je środowiskiem i w nieograniczonej swobodzie bytowania. W przyrodzie rządziły nieujarzmione jak dotąd przez nikogo żywioły, natomiast reszta świata należała...

0 odpowiada - 0 ogląda - 4 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji