Treść zadania

linusia12

Wymień 3 sanktuaria maryjne i szerzej opisz jedno z nich

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    W Polsce:
    Bardo Kościół Nawiedzenia NMP oo. Redemptorystów
    Bęczkowice Pocieszna Górka
    Będków Kościół Narodzenia NMP

    A za granicą nie wiem...Nie było na necie ;/

Rozwiązania

  • klaudia12

    W polsce:
    Sanktuarium Wniebowzięcia Najświetszej Mari Panny w Ludźmierzu.
    Sanktuarium Pani Fatimskiej - Słonecznej Królowej w Szczecinie.
    Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

    HISTORIA SANKTUARIUM W LICHENIU
    Licheń Stary to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, w środkowej Polsce. Należy do diecezji włocławskiej. Najbliższym dużym miastem jest niemal 90-tysięczny Konin. Rozkwit Lichenia zaczął się wraz z przybyciem do tutejszej parafii Księży Marianów w 1949 r. a zwłaszcza ks. Eugeniusza Makulskiego. Dzięki ich staraniom rozrosło się miejscowe Sanktuarium Maryjne. W ciągu 10 lat wybudowano tu największą świątynię w kraju. Wszystko to sprawia, że rocznie Licheń odwiedza około 1,5 mln osób. Przybywają tutaj szukając pomocy w cierpieniach, kryzysach, zniewoleniach i uzależnieniach.
    LICZE NA NAJ....

  • userphoto

    Sanktuaria Maryjne w Polsce: (d.płocka)
    Żuromin
    Czerwińsk
    Obory
    Obory - Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej
    Obory leżą na ziemi dobrzyńskiej, w powiecie Golub-Dobrzyń (gmina Zbójno) w województwie kujawsko-pomorskim. Od początku dzieliły ten sam los, co cała ziemia dobrzyńska, która oddana w 1226 r. przez Konrada Mazowieckiego Krzyżakom przez ponad 200 lat była miejscem ich ciągłych napaści. Dopiero na mocy pokoju toruńskiego (1466 r.) Obory wróciły do Polski, jednak z drugim rozbiorem Polski (1793 r.) przypadły Prusom i pozostawały w ich władaniu aż do 1918 r. (z wyjątkiem krótkiego epizodu Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego).

  • jowia_21

    Sanktuarium Maryjne w Licheniu
    Sanktuarium Maryjne w Górkach
    Sanktuarium Maryjne w Częstochowie
    Jasna Góra (łac. Mons Clara) – wzgórze w Częstochowie z zespołem klasztornym zakonu paulinów. Jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

    Szczególnego znaczenia dla Polaków miejsce to nabrało 1 kwietnia 1656, gdy Jan II Kazimierz Waza złożył śluby lwowskie. 16 marca 1657 przybył na Jasną Górę i tam modlił się o uratowanie Rzeczypospolitej przed protestanckimi wojskami szwedzkimi i węgierskimi. W tym dniu doszło do skutecznej obrony Krosna przed wojskami Rakoczego. Śluby lwowskie powtórzone zostały 26 sierpnia 1956 w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, napisanych przez Stefana Wyszyńskiego 16 maja 1956.

    W 2005 roku Jasną Górę odwiedziło ok. 4,5 mln pielgrzymów i turystów z 74 krajów. W 253 pieszych pielgrzymkach uczestniczyły 165 624 osoby. W uroczystościach maryjnych 3 maja oraz 15 i 26 sierpnia brało udział ponad 330 tys. ludzi. W dniach śmierci i pogrzebu Jana Pawła II do sanktuarium przybyło ponad 300 tys. osób.

    Największą pielgrzymką coroczną na Jasną Górę, jest Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, odbywająca się w każdą drugą niedzielę lipca. Przybywa na nią od 200 do ponad 500 tysięcy wiernych

0 odpowiada - 0 ogląda - 4 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji