Treść zadania

ola222

Odpowiedz na jedno z podanych pytań.
1. Przedstaw źródła wiedzy o przebiegu ewolucji.
2. Uzasadnij, że ewolucja jest motorem bioróżnorodności.
3. Podaj przykłady wpływu środowiska na na ewolucję organizmów.
4. Przedstaw wpływ środowiska na tworzenie tak wielkiej liczby gatunków.


Jak wiecie na jakieś to napiszcie . :) nie musi być długie.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • 3)
    Ich wzrost, rozmnażanie, funkcje życiowe ;)

    Patrząc na akwarium jeżeli jest małe to ryby w nim bedą mniejsze aniżeli ten sam gatunek w większym zbiorniku

    Jeżeli jest dużo tych ryb w zbiorniku to nie będą się rozmnażać bo będzie przeludnienie że to tak ujmę, tak samo jak jest brudna woda nie rozmnażają się ;p

    A co do funkcji życiowych to patrz na hibernację ;d czy też ich sposób odżywiania itp.

    również zanieczyszczenia zmuszają organizmy do mutowania a czasem nawet powodują wyginięcie

    No i oczywiście ewolucja, organizm zmienia się dostosowywuje do środowiska życia jest to oczywiście powolny proces ale jakże skuteczny ;)

    To też jest odp na 3.

    Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest jago naturalnym miejscem na Ziemi. Człowiek jako żywy organizm jest częścią przyrody. Jego życie zależy od warunków panujących w środowisku przyrodniczym. Człowiek wywiera równocześnie na niego znaczny wpływ. Przyroda dostarcza człowiekowi miejsca do jego bytowania, miejsca do odpoczynku, pokarmu i pożywienia, wielu surowców naturalnych, z których może korzystać, jak również wielu zasobów przyrody, dzięki którym może istnieć. W miejscach najbardziej zasobnych zakłada swoje osady, miasta, ponieważ potrafi wykorzystać różnorodność krajobrazu i dostosować ja do swoich potrzeb. Człowiek nauczył się z tego korzystać, lecz nie zawsze w sposób racjonalny i zgodny z naturą istnienia.
    Dzisiaj człowiek wpływa na środowisko na wiele sposobów. Przeobraża je wedle własnych wyobrażeń często niszcząc to, co w nim unikatowe, niepowtarzalne. Buduje osiedla i fabryki, wydobywa kopaliny, poszukuje złóż ropy i gazu.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

opel96 Odpowiedz na pytania!!! Rośliny Nagonasienne Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: opel96 29.3.2010 (18:50)
klaudia3714 Nikotynizm-Prosze o szybka odpowiedz :** Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 4 rozwiązania autor: klaudia3714 11.5.2010 (18:50)
Pudelek2010 Biologia T: Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego NA JUTRO! Jedno zadanie Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Pudelek2010 11.5.2010 (20:59)
wikol8 Jak można rozpoznac rośliny jedno i dwuliścienne po budowie kwiatu.? Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: wikol8 13.5.2010 (17:44)
Pomylona Podaj przykłady katastrof ekologicznych ; przedstaw ich przyczyny i Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: Pomylona 25.5.2010 (21:20)

Podobne materiały

Przydatność 60% Czym jest dom dla bohaterów Pana Tadeusza i Ludzi bezdomnych? Odpowiedz na pytanie na podstawie analizy podanych fragmentów.

W literaturze polskiej można znaleźć wiele powtarzających się motywów. Mimo upływu lat, przemijania kolejnych epok literackich motyw domu jest wszechobecny. Zmienia się jego znaczenie i wymiar, ale jedno pozostaje bez zmian: waga jaką przywiązuje do tego miejsca człowiek. W „Panu Tadeuszu” dom jest symbolem patriotyzmu, polskości, jedności narodu. Uosabiając dom w epopei Adama...

Przydatność 65% Jak i dlaczego wypełniają się przepowiednie?Odpowiedz na podstawie podanych fragmentów i całych dramatów Sofoklesa(„Król Edyp”) i Szekspira(„Makbet”).

ĆWICZENIE MATURALNE Przepowiednia to zjawisko uznawane za zapowiedź przyszłości.Niektórzy ludzie nie traktują poważnie świata magii.Współcześnie wróżby uważane są za wytwór wyobraźni wróżbiarzy.Nie zawsze jednak tak sądzono.Bohaterowie dramatu Sofoklesa „Król Edyp” i Szekspira „Makbet” rozważali przepowiednię jako prognozę,która na pewno się spełni....

Przydatność 75% Człowiek w czasach zagłady. Jaki obraz człowieka i cywilizacji europejskiej kreuje Tadeusz Borowski w swych opowiadaniach? Odpowiedz na pytanie, korzystając z zamieszczonych tekstów i swojej wiedzy.

Tadeusz Borowski w opowiadaniach obozowych ukazuje proces przemiany człowieczeństwa na pograniczu życia i zagłady, tworzy przerażający obraz kombinatów śmierci i przechowalni ludzkiego surowca. Obozy dla Borowskiego były wynikiem kryzysu humanizmu we współczesnym świecie. To dowód upadku wartości moralnych. W opowiadaniach „ U nas w Auschwitzu” i „ Dzień na...

Przydatność 70% "Jaki obraz wsi polskiej z początku XX wieku przedstawił Stefan Żeromski w Przedwiośniu?" Przedstaw na podanych fragmentach.

Przedstawione fragmenty pochodzą z drugiej części powieści Stefana Żeromskiego pt.:"Przedwiośnie". Opisują one sytuację w jakiej znalazł się Cezary Baryka po przybyciu, wraz ze swoim przyjacielem Hipolitem Wielosławskim do Nawłoci. Przedstawiają w jaki sposób główny bohater został ugoszczony, tradycje panujące na wsi, oraz stosunki panujące pomiędzy mieszkańcami....

Przydatność 50% Na podstawie podanych fragmentów "Nie-Boskiej Komedii" przedstaw Pankracego jako tragicznego bohatera dramatu Zygmunta Krasińskiego.

Bohater tragiczny w epoce romantyzmu jest związany z jej filozofią.Otóż romantycy tragizm bohatera postrzegali jako jego wewnętrzne rozdarcie. Ciągłe zderzenia pomiędzy jednostką a zbiorowością czy postępem a tradycją zmuszają go do tego, że ciągle musi dokonywać wyborów, które w końcu i tak doprowadzą do jego klęski. Bohater tragiczny jest w stanie oddać wszystko za to...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji