Treść zadania

~Ola

Literackie przykłady potwierdzające że jabłko jest symbolem nie zgody (mitologia) albo że ogień jest symbolem siły!! proszę szybko :)

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 3 0

    JABŁKO

    - Złote jabłko z napisem "Dla najpiękniejszej" skłóciło boginie obecne na weselu Peleusa I Tetydy. Na polecenie Zeusa najpiękniejszą miał wybrać Parys.
    Atena, Afrodyta i Hera niecierpliwie czekały na wybór Parysa. Ostatecznie złote jabłko zostało podarowane Afrodycie, która obiecała Parysowi najpiękniejszą kobietę na świecie - mieszkającą w Sparcie Helenę.
    Porwanie Heleny było początkiem wojny trojańskiej.


    - Złote jabłka Hesperyd - jedno z nich Eris rzuciła między zgromadzone na weselu boginie,


    - jabłko zerwane w raju przez Ewę stało się przyczyną niezgody między Bogiem a człowiekiem


    OGIEŃ

    - Prometeusz wykradł bogom z Olimpu ogień i podarował go ludziom. Ludzie stali się silniejsi - mogli odstraszać ogniem dzikie zwierzęta, mogli ogrzewać się od ciepła ogniska i oświetlać swoje otoczenie po zapadnięciu zmroku. Ogień dał im siłę by radzić sobie z przyrodą.

Rozwiązania

Podobne zadania

kamil123 Czy dobrze jest być sławnym ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: kamil123 29.3.2010 (15:57)
Edytka8 Co to jest przydawka ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Edytka8 6.4.2010 (12:25)
NaTkAVP Czym jest ludzkie życie i jaki jest jego sens? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: NaTkAVP 8.4.2010 (22:06)
gosia Dlaczego wiosna przedstawiona jest jako młoda kobieta? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: gosia 10.4.2010 (18:54)
Olcia97 Kto jest albo był polskim Patriotom , co zrobił dla polski Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Olcia97 14.4.2010 (15:43)

Podobne materiały

Przydatność 60% Związek Zgody

W związku zgody łączy się rzeczownik (podmiot) z czasownikiem (orzeczeniem) i rzeczownik z: przymiotnikiem, zaimkiem przyimkowym, liczebnikiem, imiesłowem przymiotnikowym czynnym lub biernym oraz rzeczownikiem. Wyraz nadrzędny (określany) i podrzędny (określający) zgadzają się pod względem formy, tzn. występują w tym samym przypadku, liczbie i rodzaju....

Przydatność 60% "Bogurodzica polskim symbolem narodowym"

„Bogurodzica” to najstarsza polska pieśń religijna oraz najstarszy polski tekst poetycki, wybitne arcydzieło poezji średniowiecznej. Utwór ten stał się polskim symbolem narodowym. W swojej wypowiedzi postaram się udowodnić zasadność postawionej przeze mnie tezy. Pierwszym argumentem na potwierdzenie prawdziwości mojego stwierdzenia będzie fakt, iż „Bogurodzica” jako...

Przydatność 55% Chata bronowicka symbolem Polski przełomu wieków.

“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało napisane w oparciu o autentyczne wydarzenie -głośne wesele poety Lucjana Rydla z córką gospodarza z Bronowic - Jadwigą Mikołajczykówną. Bronowicka chata stała się miejscem, w którym jednego wieczoru spotkała się krakowska inteligencja z niewykształconymi chłopami. Wyspiański był naocznym świadkiem tych wydarzeń, sam nie biorąc...

Przydatność 50% Czy Skawiński jest symbolem losu człowieka?

Czy Skawinski jest symbolem losu człowieka? Na to pytanie, wydaje mi się, że większosć odpowiedziała by: "nie wiem". Wygląda na to, że ta postać dla wielu z nas jest nieznana. I to z różnych powodów. I tu nasówa się pierwsza refleksja związana z tym tematem. Stosunek dzisiejszych ludzi do kraju jest obojętny, w przeciwienstwie do Skawińskiego. Teraz młodzi ludzie wyjeżdzają...

Przydatność 50% "Bogurodzica" polskim symbolem narodowym.

„Bogurodzica” to najstarsza polska pieśń religijna oraz najstarszy polski tekst poetycki, wybitne arcydzieło poezji średniowiecznej. Utwór ten stał się polskim symbolem narodowym. W swojej wypowiedzi postaram się udowodnić zasadność postawionej przeze mnie tezy. Pierwszym argumentem na potwierdzenie prawdziwości mojego stwierdzenia będzie fakt, iż „Bogurodzica” jako...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji