Treść zadania

PROSTOtv

wypisz 3 porównania, epitety, przenośnie z chłopów tomu 1

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

zsewqa1910 przenosnie i epitety help !! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 3 rozwiązania autor: zsewqa1910 30.3.2010 (12:54)
noszekalosze Proszę w miarę szybciutko :) Wiec tak: wypisz czesci mowy i zdania :D. 1. Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: noszekalosze 8.4.2010 (21:06)
adrian52 wypisz 10 środków poetyckich Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: adrian52 15.4.2010 (17:49)
srebrna Wypisz po 2 przykłady motywu śmierci w sztuce do każdej epoki (od renesansu Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: srebrna 18.4.2010 (17:33)
iverson Z podanych zdań wypisz orzeczenia i podziel je na czasownikowe i imienne: Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: iverson 11.5.2010 (15:19)

Podobne materiały

Przydatność 50% Wypisz 10 nazwisk, które wg Ciebie miały istotny wpływ na rozwój nauk biologicznych i medycznych.

Johann Mendel (genetyka) Wilhelm Rontgen (promienie X, rentgen) James Watson i Francis Crick (DNA) Edward Jenner (szczepionka) Joseph Lister (antyseptyka) James Simpson (anestozjologia) Ludwik Pasteur (bakteriologia) Alexander Fleming (penicylina) Christiaan Barnard (rozwój transplantologii) Patrick Steptoe (metoda sztucznego zapłodnienia)

Przydatność 65% "Krzyżacy" - streszczenie dwóch pierwszych rozdziałów tomu I.

TOM PIERWSZY Rozdział pierwszy Maćko i Zbyszko z Bogdańca wracają z wojny na Litwie. Do tynieckiej gospody „Pod Lutym Turem”, w której zatrzymali się na postój, przybywa księżna mazowiecka Anna Danuta, z dworem. W tynieckiej gospodzie „Pod Lutym Turem” podczas wieczerzy zebrali się mieszczanie krakowscy, przysłuchujący się opowieści starego rycerza, który przez...

Przydatność 55% Analiza porównawcza „Trenu X” Jana Kochanowskiego i wiersza Władysława Broniewskiego pochodzącego z tomu „Anka”

„Treny” Jana Kochanowskiego , wybitnego poety polskiego renesansu oraz „Anka” Władysława Broniewskiego, przedstawiciela liryki rewolucyjnej, to tomy utworów o charakterze lamentacyjnym. Cykl trenów wyszedł w roku 1580, rok po ich napisaniu, cechą charakterystyczną jest tematyka żałobna. Jest to gatunek wywodzący się ze starożytności, Kochanowski odszedł od wzorców...

Przydatność 50% Analiza i próba interpretacji wiersza ,,Cofnąć się“ z tomu Śmierć Krajobrazu autorstwa Jalu Kurka.

Poszukując informacji na temat Jalu Kurka, natknąłem się na jego bardzo ciekawy cytat - ,, Czas to nie trwanie, lecz uciekanie.“. Z początku wydawał się bezsensowny, a nawet śmieszny, lecz z czasem zauważyłem ukryty w nim sens i powiązanie z innymi pracami tego autora, na przykład z wierszem ,,Cofnąć się“. Tytuł ten nawiązuje doskonale do tematyki wiersza, zarówno w...

Przydatność 80% Oblicz moc jaką rozwijasz wbiegając na drugie piętro. Wymień potrzebne przyrządy, wypisz zastosowane wzory, opisz czynności jakie wykonałeś/aś - DOŚWIADCZENIE!

PRZYRZĄDY POTRZEBNE DO WYKONANIA DOŚWIADCZENIA: * stoper (czas odmierzany w sekundach) * metr (wysokość odmierzana w metrach) * waga (ciężar ciała odmierzany w kilogramach) *kalkulator PRZEBIEG DOŚWIADCZENIA: Na początku przygotowałam pomoce potrzebne do wykonania doświadczenia. Wbiegając na drugie piętro odmierzyłam stoperem czas, w kórym przebyłam daną trasę....

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji