Treść zadania

PewienKto

Mam problem!
Wkrótce są wystawiane oceny semestralne a ja mam 1 z chemii, ponieważ nie pisałam żadnego sprawdzianu. Najgorsze jest to że nauczycielka nie chce dać mi ostatniej szansy by poprawić oceny.
Nie wiem co mam robić.
Wiem, że to moja wina, że nie pisałam tych sprawdzianów.
A więc moje pytanie brzmi: do kiedy można zaliczać półrocze i jak wygląda taki egzamin? ;D

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 3 0

    Nie myśl jeszcze o egzaminie sprawdzającym - masz na to jeszcze czas. Zacznij działać .

    1.
    Wydaje mi się, że chemiczka chce Ci dać nauczkę i dlatego nie chciała z Tobą rozmawiać na temat poprawy oceny. Idź do niej w styczniu - zaraz po powrocie do szkoły i poproś jeszcze raz o możliwość poprawy oceny. Może tym razem da się uprosić.
    Każdy nauczyciel musi szczegółowo uzasadnić dlaczego postawił uczniowi ocenę niedostateczną i wykazać się co zrobił aby temu zapobiec. Nie jest to nic miłego i nauczyciele nie lubią tego robić - dlatego pytają uczniów do ostatniej chwili.


    2.
    Jeśli mimo wszystko chemiczka pozostanie nieubłagana - poproś o pomoc swojego wychowawcę - niech porozmawia z chemiczką i poprosi ją o wyznaczenie terminu napisania zaległych sprawdzianów.


    3.
    Możesz też porozmawiać z pedagogiem szkolnym i poprosić o pomoc i radę.


    4.
    Miesiąc przed konferencją klasyfikacyjna Twoi rodzice powinni zostać oficjalnie poinformowani o grożącej Ci ocenie niedostatecznej z chemii. To jest taki specjalny druczek , który rodzice podpisują w dwóch egzemplarzach. Jeśli były już w Twojej szkole zebrania w grudniu i nic takiego Twoi rodzice nie podpisywali - jest to znak, że nie będziesz miała 1 z chemii.
    A jeśli Twoi rodzice zostali oficjalnie powiadomieni o grożącej Ci jedynce - to powinni iść porozmawiać z nauczycielką chemii, na temat sposobu zdania przez Ciebie materiału z I semestru.

    • A odnośnie egzaminu poprawkowego :

      - termin egzaminu wyznacza dyrektor szkoły
      ( w przypadku I semestru - nie później niż do końca lutego),

      - egzamin składa się z części pisemnej i ustnej,

      - w komisji zasiadają : dyrektor (lub vice) , nauczyciel przedmiotu ( w Twoim przypadku chemiczka), inny nauczyciel tego samego przedmiotu uczący w Twojej szkole ( lub nauczyciel pokrewnego przedmiotu).

      Więcej szczegółów znajdziesz w Statucie Szkoły.

      Mam nadzieję, że obejdzie się jednak bez tego egzaminu.
      Trzymam kciuki i życzę powodzenia !

Rozwiązania

  • userphoto

    wiesz co to zależy od nauczyciela , każdy ma swoje zasady itp itd , więc musisz zapytać

Podobne zadania

jessica93 Zadanie domowe z chemii na jutro. Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: jessica93 17.5.2010 (17:14)
zzuzik7 Proste zadania z chemii. Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: zzuzik7 9.6.2010 (15:01)
Olka99 Czy możliwe jest życie bez chemii? Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Olka99 6.9.2010 (20:02)
milnikel11 Pomóżcie przy Chemii. Z góry dziekuje :) Przedmiot: Chemia / Liceum 2 rozwiązania autor: milnikel11 18.9.2010 (22:02)
ewela123148 moglby mi ktos wytlumaczyć z chemii na jakiej zasadzie pisze się równania Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: ewela123148 25.9.2010 (20:14)

Podobne materiały

Przydatność 65% Niesprawiedliwe oceny

Dnia 08.02.2010r. uczniowie klasy IIIB PG w Karnkowie postanowili interweniować we własnej sprawie. Uznali, że są źle i niesprawiedliwie oceniani przez p. Wiolettę Kruk. Najpierw klasa zaaranżowała rozmowę z p. Kruk. Podała kilka trafnych argumentów mimo włożonego wysiłku w pracę wszyscy otrzymują oceny ndst; nawet najlepsi uczniowie czują się pokrzywdzeni; p. Kruk zadań...

Przydatność 50% Wpływ Chemii Na Człowieka

Wpływ Chemii na człowieka Farby poliuretanowe - produkowane są na bazie żywic poliuretanowych. Mogą być jedno- lub dwuskładnikowe. Jednoskładnikowe utwardzają się pod wpływem wilgoci z powietrza, dwuskładnikowe wymagają dodania utwardzacza. Stosuje się je do malowania powierzchni drewnianych (przede wszystkim podłóg), metalowych, z tworzyw sztucznych. Dają powłoki bardzo...

Przydatność 75% Zanieczyszczenia wg Chemii

ZANIECZSZCZENIA WÓD ŚRÓDLĄDOWYCH Często zanieczyszczona woda na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od wody czystej.Czynniki,które ją zanieczyściły , najczęściej są bowiem tak rozcięczone , że niewidoczne są gołym okiem....

Przydatność 100% Referat z chemii - nikotynizm

Nie bawmy się w podawanie informacji, które są wszystkim znane, typu choroby. Nie bawmy się w rozpisywanie pierwiastkowe tylko trafiajmy do ludzi:) O szkodliwości palenia mówi się głośno, lecz mimo to liczba palaczy wciąż pnie się w górę. Ludzie sięgają po papierosy z nerwów, ciekawości, chęci przypodobania się i innych, osobistych przyczyn. Wiele osób zadaje sobie...

Przydatność 80% Rozwój chemii w XIX w.

Wiek XIX przyniósł wiele nowych teorii i odkryć w dziedzinie chemii. Najważniejszym osiągnięciem uczonych XIX-wiecznych było opisanie i pogrupowanie pierwiastków chemicznych pod względem właściwości. W okresie tym odkryto ich wiele. Na początku stulecia chemicy znali kilkanaście substancji elementarnych, z których 9 zostało pozyskanych w stanie czystym już w starożytności....

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji