Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

buniaa98

koszyk zawierający 1 kg winogrona kosztuje 3,90zł. Podczas promocj zwiększono masę koszyka o 30% i koszt winogrona o 10%. Jle kosztuje 1 kg winogrona w promocj prosze o dokładne obliczenia

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • Tynek

    1 kg kosztuje 3,90 zł
    1kg+30%z1kg=1kg+0,3kg=1,3kg kosztuje 3,90zł+10%z3,90zł=3,90zł+0,39zł=4,29zł

    układamy proporcję
    1,30 kg - 4,29 zł
    1 kg - x zł
    1,30x=1*4,29
    1,30x=4,29 /:1,30
    x=3,30 zł tyle kosztuje teraz koszyczek winogron

  • Johny96

    waga.
    130%z 1kg=1,3kg

    cena
    110%z 3,90=4,29zł

    cena 1 kg

    1,3kg=4,29zł
    1kg=3,3zł

    Odp 1 kg winogron kosztuje 3,3 zł

  • tina19952

    1 kg kosztuje 3,90 zł
    1kg+30%=1,3kg kosztuje
    3,90zł+0,39zł=4,29zł


    1,30 kg - 4,29 zł
    1 kg - x zł

    1,30x=1*4,29
    1,30x=4,29 /1,30

    x=3,30 zł
    3,30 zł kosztuje obecnie koszyk winogron

    Proszee ;)

Podobne materiały

Przydatność 65% Przemówienie podczas bierzmowania

Gotowy tekst, którym można się posłuzyc, gdy zostaniecie zmuszeni do podobnej "roboty" ;) Jesteśmy młodymi ludźmi, poszukującymi swojej drogi. Wszyscy mamy zaledwie kilkanaście lat. Wszyscy dążymy do tego, by osiągnąć jakiś cel w życiu. Uczymy się, poznajemy świat i- przede wszystkim- samych siebie. Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma swoje własne życie. Jednak...

Przydatność 85% Zasady zachowania podczas burzy.

1. Gdy burza zaskoczy nas w domu: •nie zbliżaj się do urządzeń elektrycznych i metalowych, •pozostań z dala od oszklonych okien, sufitów, drzwi, •w miare możliwości pozamykaj zwierzęta domowe i hodowlane, •trzymaj pod ręką przygotowane latarki oraz dodatkowe baterie, •miej włączone radio (najlepiej na baterie) w celu zapoznania się z aktualnymi komunikatami,...

Przydatność 70% Rozważania Prometeusza podczas kary.

... Niczego nie żałuję. Gdybym znów miał wybór: ludzie i Kaukaz czy posłuszeństwo Zeusowi i sielanka na Olimpie, wybrałbym bez wahania ludzi. Jest mi tylko trochę żal, że nie zdążyłem nauczyć ludzi odróżniania dobra od zła. Zostawiłem ich tak bez żadnych wpojonych wartości, odpowiednich wzorców na łasce bogów. Dałem im ogień, lecz nie powiedziałem, że nie wolno...

Przydatność 85% Łomża podczas 2 wojny światowej

Dnia 29 sierpnia o wojnie nic konkretnego nie wiedziano. Krążyły jedynie rożne wersje tego tematu. 30 sierpnia wśród żołnierzy krążyła wiadomość o wojnie, cywile ze swoim dobrobytem uciekali z terenów przygranicznych w głąb Polski. Tego dnia dowiedziano się, że dowóda armii „Modlin’’ był generał Emil Przedrzymirski-Krukowicz. 31 sierpnia obserwując nasze oddziały...

Przydatność 60% Monolog wewnętrzny Ikara podczas lotu.

Rób to, zrób tamto – wielce mi ważniak! Zlepił trochę piór, poprzewiązywał nićmi, upaprał w wosku, on mi tu jeszcze rozkazuje: nie leć nisko, nie zbijaj się zbytnio wzwyż! Niechby choć raz się zdecydował... Boże, ale szybkość! Chyba powinienem to opatentować. Ale to wszystko jest małe, gdy się patrzy z góry. I ta lekkość... Zupełnie jak po tych ziółkach sprzed...

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.