Treść zadania

kp93

2) Kod otwierający sejf pana Adama ma składać się z 5 różnych znaków. Trzema pierwszymi znakami mają być cyfry, a dwiema ostatnimi litery. Cyfry mogą być jedynie elementami zbioru {5,7,8} a litery zbioru {A,W}. Ile takich kodów może utworzyć pan Adam?
3) Pan Adam ma 3 różne marynarki brązowe, 2 różne marynarki czarne, 5 par różnych czarnych spodni, 3 pary różnych spodni brązowych, 4 różne krawaty czerwone i 10 różnych żółtych. Do marynarki brązowej pan Adam zakłada brązowe spodnie i żółty krawat. Do marynarki czarnej- czarne spodnie i czerwony krawat . Oblicz na ile sposobów może pan Adam ubrać się:
a) na brązowo
b) w jednej tonacji
4)Mamy 4 różne klucze i 4 różne walizki. Czy klucze do walizek można dobrać na więcej niż 100 sposobów.
5) Wśród 10 uczennic są bliźniaczki. Na ile sposobów można ustawić w szeregu dziewczynki, w ten sposób, aby bliźniaczki stały obok siebie.
6) Ile rożnych wyrazów mających sens lub nie mających sensu można ułożyć, wykorzystując wszystkie litery wyrazu ABRAKADABRA.
7)Ze zbioru {-2,-1,0,1,2} wybieramy 2 rożne liczby i tworzymy ich sumę.
a) Ile jest zdarzeń elementarnych sprzyjających zdarzeniu polegającemu na otrzymaniu liczby dodatniej?
b) Ile jest zdarzeń elementarnych sprzyjających zdarzeniu polegającemu na otrzymaniu liczby mniejszej od 1?
8) Rzucasz dwa razy kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo, że suma wyrzuconych w obu rzutach oczek będzie podzielna przez 4.
9) Pewien książę ma 7 giermków. Codziennie książę losowo wybiera giermka, który będzie mu czyścił buty. Oblicz prawdopodobieństwo tego, że w ciągu tygodnia codziennie inny giermek będzie czyścił buty księcia.
10) Przy ulicy przy której stoi 10 domów znajduję się 6 księgarni. Oblicz prawdopodobieństwo tego, że każda z nich znajduje się w innym domu.
11) Oblicz medianę zestawu danych: 3,6,8,10,11,4
12) Ocenie z klasówki przypisujemy wagę 5, a ocenie z kartkówki wagę 2. Jurek otrzymał z klasówek:3,2,4 i z kartkówek 1 i 5. Oblicz średnią ważoną ocen. Wynik możesz zapisać w ułamku zwykłym.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    2)
    578AW
    578WA
    587AW
    587WA
    758AW
    758WA
    785WA
    785AW
    875AW
    875AW
    857WA
    857AW: 12 możliwości

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 75% Charakterystyka Adama Cisowskiego.

Adam Cisowski to siedemnastoletni uczeń gimnazjum w Warszawie. Syn lekarza , brat czworga rodzeństwa. Chłopak miał rozmierzwioną czuprynę, był silny i sprężysty. Adam był żądny przygód , znał wyjście z każdej sytuacji. Posiadał wieli talent detektywistyczny. Dzięki temu przeżył najwspanialszą przygodę swojego życia. Chłopiec miał bardzo przenikliwy umysł,...

Przydatność 55% Biografia Adama Mickiewicza.

Mickiewicz Adam (1798-1855), polski poeta, publicysta. Uważany za największego pisarza polskiego, jednego z tzw. "wieszczów". Młodość w Rosji Studia na Wydziale Literatury Uniwersytetu Wileńskiego. 1819-1823 nauczyciel w szkole powiatowej w Kownie. Współzałożyciel Towarzystwa Filomatów 1817. Za działalność w tajnych, patriotycznych związkach młodzieżowych...

Przydatność 60% Biografia Adama Mickiewicza.

Adam Mickiewicz ur. 24.12.1798 zm. 26.11.1855 Dzieciństwo i młodość Mickiewicz przyszedł na świat 24 grudnia 1798 r. w Zaosiu na dawnych ziemiach litewskich. Wychowywał się w pobliskim Nowogródku, gdzie ojciec jego, Mikołaj, zdeklasowany szlachcic herbu Poraj, pracował jako obrońca sadowy. Na własne więc siły i umiejętności - nie zaś na szlacheckie pochodzenie czy...

Przydatność 75% Charakterystyka Adama Cisowskiego.

Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do gimnazjum VII klasy. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem. Mieszkał w Warszawie. Miał czworo rodzeństwa. Jego nauczycielem był profesor Paweł Gąsowski. Naszego bohatera charakteryzowała pękata postura. Miał też rozmierzwioną fryzurę i brązowe, krótkie oczy . Na świat patrzył śmiałym, bystrym i przenikliwym...

Przydatność 70% "Chudy Literat" Adama Naruszewicza.

Utwór Adama Naruszewicza zatytułowany "Chudy Literat" jest przykładem satyry. Autor w swoim tekście porusza problemy, jakimi są ubóstwo, a także niska pozycja społeczna literatów. Satyra utrzymana jest w formie dialogu pomiędzy Szlachcicem a Literatem, skarżącym się, iż jego profesja nie przynosi mu dochodów. Autor poddaje również krytyce szlachtę, postrzeganą za grupę...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji