Treść zadania

alawika

Zapoznaj się z fragmentem opowieści , mówiącym o pobycie bohatera ( Fileas Fogg ) w Ohio w Stanach Zjednoczonych . Z jakich dziedzin wiedzy pochodzą informacje przekazywane czytelnikowi przez narratora .. ?



Pociąg mknął naprzód i o wpół do pierwszej dotarł do północno-wschodniego krańca Słonego Jeziora.Słone Jezioro , czyli Może Martwe , ma 70 mil długości i leży 3800 stóp nad poziomem morza , w przeciwieństwie do swego palestyńskiego imiennika , którego depresja wynosi 1200 stóp.Woda Jeziora jest bardzo słona .
Okoliczne gospodarstwa są doskonale prowadzone . bo mormoni znają się na rolnictwie ; wszędzie rancza i corrale - zagrody dla zwierząt domowych , pola zasiane żytem , kukurydzą i sorgą , bujne łąki, żywopłoty z dzikiej róży , grupy akacji i wilczomlecza .
Miasto nie wyglądało na zbyt ludne . Kobiet widziało się na ogół dużo , tłumaczy się to osobliwą strukturą małżeństw mormońskich . Według religii mormońskiej niebo obdarza szczęśliwością tylko kobiety zamężne .

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 50% Zapoznaj się z filozofią formy Gombrowicza. Spójrz na funkcję polskości Trans-Atlantyku z perspektywy tej filozofii.

Zapoznaj się z filozofią formy Gombrowicza. Spójrz na funkcję polskości Trans-Atlantyku z perspektywy tej filozofii. (Z góry przepraszam z brak „ć ”, komputer szwankuje). Filozofię formy Witolda Gombrowicza bardzo streszczając można przedstawic jednym zdaniem, mianowicie "każdy człowiek jest indywidualną jednostką, kosmosem, pryzmatem, który w jedyny i...

Przydatność 50% Zinterpretuj fragment „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima i porównaj go z fragmentem „Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza.

„Żadne miejsce nie powinno być milsze dla ciebie od ojczyzny.” Cyceron Rzymski filozof i polityk, Cyceron, zawarł w swoim traktacie filozoficznym „O państwie” stwierdzenie, które było realizowane na przestrzeni wieków przez wielu bohaterów. Ojczyzna najczęściej kojarzy nam się z motywem patriotyzmu i Polski, ale może mieć także...

Przydatność 75% Cena cywilizacji – porównaj fragment Ustępu Dziadów cz. III z fragmentem opowiadania Tadeusza Borowskiego U nas w Auschwitzu…

Cena cywilizacji – porównaj fragment Ustępu Dziadów cz. III z fragmentem opowiadania Tadeusza Borowskiego U nas w Auschwitzu… Pomniki cywilizacji budzą zachwyt. Podziwiamy ogrom piramid egipskich, piękno i strzelistość ogromnych gotyckich katedr, wielkość pałaców europejskich stolic. Organizujemy wycieczki, by podziwiać niezwykłość budowli, które w ciągu rozwoju...

Przydatność 60% Metamorfoza bohatera

Metamorfoza w literaturze oznacza zasadniczą przemianę bohatera, jego poglądów, zachowania i w niektórych przypadkach również wyglądu. Słownik terminów literackich definiuje ją jako przeobrażenie, zmianę postaci – motyw często występujący w baśniach. Ja jednak postaram się udowodnić w swojej pracy, że przemiana jest obecna w wielu rodzajach literackich i niejednej epoce....

Przydatność 80% Jak Ignacy Krasicki ganiąc, chwali Stanisława Augusta Poniatowskiego w satyrze „Do króla”? Omów utwór i posługując się fragmentem opracowania popularno- naukowego, wskaż cechy typowe dla satyry.

Satyra jest gatunkiem literackim wywodzącym się ze starożytności, który w swej treści ośmiesza i piętnuje ukazane w niej zjawiska lub postacie, prezentuje świat przez komiczną wręcz hiperbolizację wad ludzkich, negatywnych przejawów życia społecznego, obyczajowego, politycznego. Cechą charakterystyczną satyry jest karykaturalne ukazanie postaci. W swej formie satyra zbliżona...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji