Treść zadania
Autor: Konto usunięte Dodano: 1.6.2011 (13:56)
Wielkości odwrotnie proporcjonalne
Jurek jeździ do szkoły rowerem. Jazda zajmuje mu 25 minut. Obliczył, że gdyby zwiększył średnią prędkość o 3 km/h, to skróciłby czas jazdy do 20 minut. Z jaką średnią prędkością poruszałby się wtedy Jurek? Zadanie też opisać!
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązania
Podobne zadania
|
|
1 rozwiązanie | autor: PROSTOtv 17.4.2010 (15:23) |
|
|
1 rozwiązanie | autor: PROSTOtv 19.4.2010 (15:12) |
|
|
3 rozwiązania | autor: migotka 28.4.2010 (20:36) |
|
|
1 rozwiązanie | autor: Zuz4 3.5.2010 (13:29) |
|
|
1 rozwiązanie | autor: 13aneta96 4.5.2010 (18:03) |
Podobne materiały
Przydatność 65% Kierujący rowerem.
Konspekt w załączniku.
0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań
1 0
gosia1977 1.6.2011 (14:15)
s-droga do szkoly
V=s/t =>s=V*t
v-predkosc (w km/h)
t-czas (w h)
t=25 min=25/60 h=5/12 h - zamieniam czas z minut na godziny, bo predkosc jest w km/h
po zmianach
v+3 - predkosc zwiekszona o 3
t=20min=20/60 h =1/3h
czyli droge mozna zapisac na dwa sposoby
s=V*t
s=v* 5/12
lub s=(v+3)* 1/3
ale droga sie nie zmienia, czyli mozna to zapisac nastepujaco
(v+3)* 1/3=s=v* 5/12
otrzymujemy jedno rownanie
(v+3)* 1/3=v* 5/12 /*12
4(v+3)=5v
4v+12=5v
v=12 km/h szukana wielkosc
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie