Treść zadania

summerday

1. Podaj zastosowanie siatki dyfrakcyjnej.
2.Siatka dyfrakcyjna ma 150rys na 1mm, Oblicz odległość prążka 2rzędu od prążka zerowego, wiedząc, że na siatkę pada światło o długości fali (lambda)=6*10 do -7m, a odległość siatki od ekranu wynosi 2.
3.Oblicz minimalną częstotliwość promieniowania które powoduje emisje ekranów z powierzchni niklu jeśli praca wyjścia z tego metalu to W=5eV
4. Oblicz energię kwantu pochłanianego przez elektron przeskakujący w atomie wodoru z orbity pierwszej na czwartą. Energia elektronu na pierwszej orbicie wynosi E1=-13,6 eV.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

piksel100 co oznaczają symbole wielkości fizyczne wzoru:a=F/m Podaj ich znaczenie Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: piksel100 14.4.2010 (17:20)
krystyna podaj przykłady wzajemnych oddziaływań w wyniku których następuje-a- Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: krystyna 21.4.2010 (12:27)
asiiiapl podaj definicję SIŁY w fizyce... wzory itp Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 4 rozwiązania autor: asiiiapl 21.4.2010 (20:30)
PinkoVaTruSSka Podaj wartości przyspieszenia w m/s² a) 360 cm/min² b) 7200 km/h² c) Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: PinkoVaTruSSka 25.4.2010 (13:49)
killer_smok Temat: Zastosowanie mikrofal w życiu codziennym. Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: killer_smok 25.4.2010 (19:51)

Podobne materiały

Przydatność 75% Metoda siatki - obliczanie

Gotowy arkusz Excela do wyznaczenie lokalizacji dowolnego punktu logistycznego Metodą siatki dla przedmiotu Infrastruktura Logistyczna dla I roku Logistyki na WSB.

Przydatność 85% Zastosowanie ultradźwięków

1. Głowica ultradźwiękowa, podstawowy zespół obrabiarki ultradźwiękowej, składający się z przetwornika magnetostrykcyjnego wytwarzającego drgania ultradźwiękowe oraz mechanizmu ruchu posuwowego. Głowica ultradźwiękowa stosowana jest do obróbki twardych i kruchych materiałów, m.in. szkła, porcelany.
2. Echolokacja, sposób ustalania przez niektóre organizmy żywe swego...

Przydatność 55% Estry - zastosowanie

Estry kwasów karboksylowych są związkami szeroko rozpowszechnionymi w przyrodzie. Liczne estry nadają charakterystyczne zapachy olejkom roślinnym i owocom, w związku z czym używa się ich do wyrobu syntetycznych esencji zapachowych. Na zapach jaśminu składa się ponad 200 składników, ale podstawowymi są:  Cis -jasmon  Cis-jasmonian metylu  Octan benzylowy ...

Przydatność 55% Zastosowanie kwasów

Kwasy owocowe-jako składniki kosmetyków najczęściej stosuje się kwasy:glikonowy, mlekowy, jabłkowy, salicynowy, cytrynowy i winowy. W kremach stanowią one dodatek ok.3%, a w preparatach złuszczających (peeling) nawet 10%. Kwas cytrynowy-kwas bardzo rozpowszechniony w świecie roślinnym. Otrzymywany głównie przez fermentację niektórych cukrów, dekstryn, melasy. Stosowany w...

Przydatność 50% Zastosowanie celulozy.

Celuloza biochem. najważniejszy polisacharyd (wielocukier) strukturalny roślin, wchodzący w skład roślinnych ścian komórkowych, nadaje im sztywność i kształt, zbudowany z łańcucha zawierającego od 1000 do 10 tysięcy reszt glukozy, nierozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych, b. aktywny chemicznie; c. jest wykorzystywana w postaci naturalnej (np. drewno), częściowo...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji