Treść zadania

sylwia21912

Książka ,,Ten Obcy"
Problem: Dlaczego Ula początkowo nie mogła porozumieć się z tatą.?
-Jak było .......? [trzeba napisać]
-Jak powinno być....?
-Dlaczego nie było tak , jak powinno być.....?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Jak było ?

    Ula odnosiła się do ojca z rezerwą, była dla niego uprzedzająco grzeczna.
    Nie potrafiła się przed ojcem otworzyć, śmiać się czy też opowiedzieć o swoich przeżyciach.
    Nie umiała zdobyć się na szczerą rozmowę ze swoim tatą , nie miała do niego zaufania.
    W jej stosunku do Ojca dawało się wyczuć pewien rodzaj niechęci i rezerwy.

    Doktorowi Zalewskiemu zależało na dobrych stosunkach z córką. Starał się ocieplić ich wzajemne stosunki, zaczynał rozmowy na różne tematy, chciał uczestniczyć w życiu córki.



    Jak powinno być ?

    Dziewczynka powinna zrozumieć, że chociaż czasami dorośli nie potrafią ze sobą być i rozwodzą się - to nie rozwodzą się ze swoimi dziećmi. Nadal chcą cieszyć się nimi i patrzeć jak dorastają.

    Po czasie przeznaczonym na wzajemne poznanie powinno dojść do poprawy stosunków ojca z córką, lepszego poznawania siebie - swoich upodobań i zainteresowań oraz budowania relacji opartych na zaufaniu.

    Ula powinna więcej rozmawiać z ojcem, obdarzyć go zaufaniem i szczerze opowiadać o swoich radościach i zmartwieniach. Powinna pozwolić by stali się rodziną




    Dlaczego nie było tak , jak powinno być ?

    Ula wychowywała się bez ojca. Jej wychowaniem zajmowała się jej mama.
    Ojciec Uli odszedł od żony i córki , bo zakochał się w innej kobiecie i wyjechał z Warszawy.
    Po śmierci mamy opiekę nad dziewczynką sprawowały jej ciotki.
    Doktor Zalewski chciał utrzymywać kontakt z córką i proponował ciotkom, że będzie ją regularnie odwiedzał. Razem z drugą żoną (która zmarła) zapraszał córkę do siebie.
    Opiekunki Uli nie zgodziły się na taki układ. Uważały, że dziewczynka przeżyła szok i potrzebuje spokoju a widok ojca będzie jej przypominał o złych chwilach.
    Jednak doktor Zalewski widywał córkę- przyjeżdżał do Warszawy i chodził pod szkołę Uli. Tam z ukrycia obserwował ją.

    Natomiast Ula uważała, że jeśli okaże ojcu miłość , serdeczność, życzliwość i zaufanie - wtedy zdradzi swoją zmarłą mamę, skrzywdzoną przez odejście doktora Zalewskiego.

    Dopiero po szczerej rozmowie z ojcem, podczas której dowiedziała się o wizytach ojca w Warszawie, zmieniła swoje postępowanie wobec ojca. Zaczęła być dla niego serdeczna i miła.

Rozwiązania

  • bozkoz

    Ula nie mogła sie porozumieć ze swoim ojcem , ponieważ miała do niego wielki żal. Była na niego zła za to, ze zostawił ich ( tzn ja i matke) dla innej kobiety. Kontakt między nimi został zerwany. Po kilku latach ,kiedy zmarła jej matka, druga żona ojca zaprosiła Ulę na wakacje do nich. Tam wszystko sobie z ojcem wytłumaczyli i sie pogodzili.

  • userphoto

    Nie mogła, bo było jej bardzo smutno ale zarazem była bardzo zła.

Podobne materiały

Przydatność 60% Czy człowiekowi XXI wieku przypowieści moga podpowiedzieć jak powinien żyć ?

Przypowieści Biblijne nie tylko moga , ale i podpowiadaja , jak powinien żyć człowiek XXI wieku , bo to one przekazuja nam treści dydaktyczne oraz ogólne prawdy moralne. Te najbardziej znane : " O siewcy " , " O synu marnotrawnym " , " O miłosiernym Samarytaninie " mają uniwerslana wymowe oraz powszechny charakter dla każdego człowieka, bez względu na miejsce i epokę , w...

Przydatność 65% Osiągnięcia XX wieku, czyli czym fizycy moga sie pochwalić.

1.) Teoria względności Teoria, opracowana przez Einsteina, opisująca zależność praw fizyki od własności czasoprzestrzeni i układu odniesienia. W pierwszej próbie (1905) opracowania teorii względności (później nazwanej szczególna teoria względności) uczony analizował własności fizyczne zjawisk zachodzących w płaskiej (pustej) czasoprzestrzeni. Ogólna teoria względności...

Przydatność 75% Czy starożytne ideały moga być cenne dla człowieka współczesnego

Mianem starożytności określa się dorobek literacki od najstarszych cywilizacji do ok. V wieku n.e. Największymi cywilizacjami antycznymi były Grecja i Rzym, nieco zbliżone do siebie mocarstwa. Uważam, że ich dokonania kulturowe, historyczne i cywilizacyjne wpłynęły na rozwój całej Europy. Po pierwsze jeszcze przed powstaniem literatury, powstały mity, w których możemy znaleźć...

Przydatność 50% Czy "Treny" Jana Kochanowskiego moga być przewodnikiem dla współczesnego człowieka?

Tematem mojej pracy jest rozważanie nad "Trenami" Jana Kochanowskiego jako przewodnika dla współczesnego człowieka. Jak wiadomo Kochanowski napisał cykl 19 utworów tematycznie związanych ze śmiercią swojej córki Urszulki.Utwory te należą do liryki żałobnej. W "Trenach" pisał o wielu swoich przeżyciach, wyrażał w nich smutek i żal. Nieustannie prosił swoją małą...

Przydatność 55% Odwołując się do różnych tekstów kultury odpowiedz na pytanie: czy starożytne ideały moga być cenne dla współczesnego człowieka?

Nie wszystek umrę – powiedział Horacy, wielki poeta doby starożytnego Rzymu. My, ludzie żyjący dwa tysiące lat po Horacym, na każdym kroku przekonujemy się, że ów wybitny rzymski twórca miał rację. Nie umarły idee i ideały antyczne, a dziedzictwo pozostawione nam przez starożytnych, wciąż jest obecne w dzisiejszym świecie. Do antyku nawiązywali wszyscy wybitni...

0 odpowiada - 0 ogląda - 3 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji