Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

iwa123456789

kupiłam 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, z cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. ile zapłaciłem za te zakupy?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1 kg gruszek kosztuje 5,40 zł
    3/4 kg gruszek kosztuje 4,05 zł

    1kg jabłek kosztuje 2/3*5,40=3,6 zł
    3/2 kg jabłek kosztuje 5,4 zł

    Razem: 4,05+5,4=9,45 zł
    Odp. Za zakupy zapłaciłem 9,45 zł.

Podobne materiały

Przydatność 65% Walory gruszek, jabłek i winogron

Jabłko W jabłku znajdują się witaminy i minerały. Najwięcej witamin zawartych jest w skórce i gnieździe nasiennym, które najczęściej wyrzucamy. Im odmiana jabłek jest kwaśniejsza, tym większa zawartość witaminy C. Wartości odżywcze jabłek zależą od odmiany, jak również od tego czy są bardziej, czy mniej dojrzałe. Jabłka mają dużą zawartość potasu i dzięki temu...

Przydatność 85% Ile waży kilogram?

Kilogram. Bez wahania odpowiemy, kładąc parę jabłek na prostej wadze szalkowej i porównując siłę, z jaką Ziemia przyciąga jabłka, czyli ich ciężar, z siłą działającą na odważnik. Dlaczego jednak "kilogram" - skoro mierzymy wielkość siły, czemu nie posługujemy się jej jednostką i nie sprzedajemy (lub kupujemy) owoców "na niutony"? Chociażby po to, aby ustrzec się...

Przydatność 50% Kilogram; Metr; Sekunda; Amper; Kelwin; Kandela

Metr jest długością równą ok. 17 bilionów długości fali w próżni promieniowania odpowia – dającej przejściu między atomami kryptonu (86) Kilogram jest masą międzynarodowego wzorca tej jednostki przechowywanego w międzynarodowym biurze miar w Serves pod Paryżem Sekunda jest czasem trwania 9 bilionów okresów promieniowania odpowiadającemu przejściu między dwoma...

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.