Treść zadania

emillka

Niektóre budynki stawia się na betonowej płycie . Wyjaśnij, po co jest ta płyta.

Plis pomóżcie z góry DZIĘKI;):)

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Niektóre budynki stawia się na betonowej płycie ponieważ jest to dodatkowe a zarazem bardzo ważne wzmocnienie szczególnie gdy bydynek powstaje na terenie gdzie grunt jest np, podmokły, grząski czy z jakiegoś powodu np, jakości gleby miękki. Płyta ta podtrzymyje fundamenty oraz ławę budynku gdyż elementy te są łączone z tą płytą w celu spoistości i trwałości budowli. Płyta ta zmniejsza siłę nacisku budynku gdyż kiedy jest zbudowany na równej, takiej samej grubości płycie siła nacisku się wyruwnuje i jest taka sama w każdym miejscu budynku, czyli np kiedy grunt jest podmokły czy grząski bydynek zapada się całościowo całą powierzchnią na płycie, a gdyby był na zwyczajnych fundamentach mógłby sie np, w jednym miejscu przechylić a co za tym idzie przewrócić.

Rozwiązania

  • maryla345

    Ta płyta jest po to aby budynek miał stabilnośc.Im wyższy budynek tym płyta jest większa,co zapobiega przewracaniu budynków.

  • userphoto

    Aby zmniejszyć nacisk jednostkowy budynku na grunt
    Stosujemy na gruntach nietrwałych lub miękkich.
    wybierz moja najlepszą odpowiedz prosze

  • userphoto

    Budynki stawia się na betonowej płycie, aby nie zapadały się w zięmię pod wpływem ciśnienia jakie wywierają na powierzchnię Ziemi. Im większa powierzchnia zetknięcia z Ziemią tym mniejsze jest ciśnienie, ponieważ siła nacisku na podłoże równomiernie się rozkłada.

Podobne zadania

anka9494 Jak sprawdzić za pomocą igły magnetycznej cz stalowy pręt jest na Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: anka9494 10.4.2010 (13:48)
madzia020892 co to jest teoria geocentryczna i heliocentryczna Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: madzia020892 18.4.2010 (18:48)
IcyHot Czy siła wyporu zależy od zasolenia mórz, czy może wszędzie jest taka sama? Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: IcyHot 20.4.2010 (12:38)
klidi96 gepard jest w stanie osiągną na 120km/h niestety potrafi ją utrzynmać Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: klidi96 20.4.2010 (17:23)
olaf2010 z czego zbudowana jest żarowka i ksiazka Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: olaf2010 23.4.2010 (17:11)

Podobne materiały

Przydatność 80% Jakie zadania stawia przed wychowaniem współczesność?

Bardzo często stwierdza się, że żyjemy w czasach niesłychanie szybkiego rozwoju nauki i techniki. Wiek XX w swej dotychczasowej historii zapisał się nie tylko burzliwymi wydarzeniami społecznymi, gospodarczymi i politycznymi, ale również dynamicznym rozwojem oświaty i nauki. Byliśmy i jesteśmy światkami narodzin nowych systemów, kierunków, teorii i koncepcji pedagogicznych. W...

Przydatność 70% Budynki niskoenergetyczne w europie: aktualna sytuacja, definicje i najlepsza praktyka

BUDYNKI NISKOENERGETYCZNE W EUROPIE: AKTUALNA SYTUACJA, DEFINICJE I NAJLEPSZA PRAKTYKA Aktualna propozycja dotycząca przeredagowania dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD)1 sugeruje, że wszystkie państwa członkowskie UE zatwierdzają plany krajowe i cele, tak aby promować budynki o bardzo niskim i zbliżonym do zera zapotrzebowaniu na energię.

Przydatność 100% Najpiękniejsze budynki i budowle w Europie - Akropol i Zamek Neuschwanstein

Akropol W erze brązu akropol ateński był otoczony masywnym, trudnym do sforsowania murem i przez kilka wieków pełnił funkcje obronne. Około połowy VIII w. p.n.e. wzgórze stało się miejscem kultu Ateny i Posejdona. Na cześć patronki miasta w V w.p.n.e. Ateńczycy wznieśli zaprojektowaną przez Fidiasza świątynię - Partenon. Monumentalną budowlę prawie w całości wzniesiono...

Przydatność 100% Jakie wyzwania dla nacjonalizmu stawia globalizacja, a globalizacji – nacjonalizm?

Jakie wyzwania dla nacjonalizmu stawia globalizacja, a globalizacji – nacjonalizm? Globalizacja stała się jednym z najczęściej używanych słów do opisu naszej rzeczywistości. Używamy jej, aby opisać zmiany w społeczeństwach i gospodarce światowej, które wynikają z gwałtownego wzrostu międzynarodowej wymiany handlowej i kulturalnej. W szerokim znaczeniu odnosi się do...

Przydatność 80% Jakie zadania młodemu pokoleniu stawia Adam Mickiewicz w "Odzie do młodości".

"Oda do mlodosci" jest jednym z najslynniejszych utworow Adama Miciewicza. Powstala ona w 1820 roku. Zostala napisana do filomatów i stala sie utworem bardzo popularnym. W utworze tym przeciwstawione sa sobie dwa scierajace sie ze soba i walczace o dominacje swiaty. Pierwszy to swiat stary, stworzony przez ludzi oswiecenia, natomiast drugi, nowy, to ekspansywny swiat mlodosci....

0 odpowiada - 0 ogląda - 4 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji