Treść zadania

blondi77

musze opisac reakcje chemiczna siarki z zelazem po podgrzaniu....to samo z tlenem i magnezem...bardzo prosze o najlepsze rozwiazania i z góry dziekuje :D

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1.reakcja siarki z żelazem
    Drobne opiłki żelaza uciera się w moździerzu z pyłem siarki w stosunku wagowym 7g żelaza na 4g siarki.
    Mieszaninę umieszcza sie w probówce przymocowanej łapą do statywu.Ogrzewa sie najpierw ostroznie-potem silnie.Gdy część mieszaniny zacznie się żarzyć-odsuwa sie płomień.Reakcja przebiega dalej samorzutnie.W probówce powstaje siarczek żelaza(II)
    Fe + S ---->FeS
    Przereagowanie całej zawartości wskazuje ,ze stosunek wagowy Fe : S = 7:4
    Zad 2.
    siarkę można spalać np. na łyżeczce do spalań-powstaje gaz o charakterystycznym zapachu.
    S + O2 ---->SO2
    powstaje tlenek siarki(IV).
    Mozna ten tlenek zebrac w cylindrze,wytrząsnąć z wodą i wykazać ,ze powstaje kwas(oranz metylowy zmienia barwe na czerwoną).
    Zad 3.
    Spalanie magnezu w parach siarki prowadzi do powstania siarczku magnezu
    Mg + S --->MgS

Rozwiązania

Podobne zadania

wojtipele1 Oblicz, z ilu atomów słada się cząsteczka siarki o masie cząsteczkowej 256 Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: wojtipele1 17.4.2010 (09:43)
beatrike55 Ile gramów siarki przereagowało z 6,4g miedzi ,jeśli otrzymamy 8g siarczku Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: beatrike55 18.4.2010 (19:42)
Nieznajoma69 Musze na chemie napisać ; zasady prawidłowego żywienia nastolatków . Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Nieznajoma69 21.4.2010 (18:26)
Aneciak15 Reakcje Spalania do uzupełnienia Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Aneciak15 24.4.2010 (18:19)
Aneciak15 Reakcje otrzymywania dla estrów Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Aneciak15 24.4.2010 (18:32)

Podobne materiały

Przydatność 90% Kolorowe reakcje, czyli chemiczna zmora w barwach tęczy

Znamienitym dla udręczonego maturzysty jest fakt, iż nie potrafi on spamiętać wszelkich możliwych barw osadów, roztworow i mniej lub bardziej toksycznych dymów. Nie jest to nic dziwnego, ani tym bardziej wstydliwego. Ta krótką notatką spróbuję zebrać na jedną gromadkę wiele informacji dotyczących tzw. kolorowych reakcji. -.-.-.-.-.-.-.-.- Zacznę od tego, co...

Przydatność 60% Substancja chemiczna, pierwiastki, zw.chemiczne, mieszanina, reakcje chemiczne,reakcja syntezy,prawo zachowania masy


Substancja chemiczna to cząstka materii o określonych właściwościach fizycznych , chemicznych i o określonej masie
Pierwiastki to substancje których nie da się rozdzielić na inne subst proste. Wśród poznanych i opisanych pierwiastków dwa występują w stanie ciekłym (brom, rtęć) w postaci gazu.
Związki chemiczne to trwałe połączenie przynajmniej dwóch...

Przydatność 70% Trucizny: pestycydy i zwiazki siarki

TRUCIZNA- substancja organiczna lub nieorganiczna, która wprowadzona do organizmu powoduje zaburzenia czynności fizjologicznych (chorobę), a nawet śmierć; ta sama substancja, zależnie od dawki, może działać na organizm korzystnie (jako lek) lub szkodliwie (jako trucizna.); niektóre trucizny w odpowiednich dawkach są niekiedy używane leczniczo. Może to być ciecz lub gaz,...

Przydatność 65% Charakterystyka siarki i jej związków

Praca dostępna w załączniku

Przydatność 75% Broń chemiczna

• Broń chemiczna – jeden z rodzajów broni, w którym podstawowym czynnikiem rażącym jest związek chemiczny o toksycznych właściwościach. Często termin ten jest utożsamiany z gazami bojowymi, gdyż większość - choć nie wszystkie - rodzaje broni chemicznej, są oparte na związkach, które w temperaturze pokojowej są gazami, lub cieczami o dużych prężnościach par (są...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji