Treść zadania

wanderka

1)
Kwadratowy trawnik o polu 196 metrów kwadratowych posiada dwie prostopadłe betonowe ścieżki - równoległe do boków działki . szerokość każdej ścieżki wynosi pół metra .ile kilogramow nasion potrzeba na obsianie całego trawnika , jeśli na każdy m kwadratowy zużywa sie 12 dekagramów nasion ?


2)

Marek nalał sobie pełną szklankę wody . wypił 1\3 szklanki i dolał do pełna soku. czynność tą powtórzył jeszcze pięciokrotnie . ostatnią szklankę wypił do dna . ile szklanek wody i ile szklanek soku wypił marek ?


3)

dłuższa podstawa trapezu równoramiennego ABCD o kącie 45 stopni ma długość 120 , zaś krótsza podstawa stanowi 1\3 długości dłuższej podstawy . oblicz pole powierzchni trapezu .

4 )

Prostokąt jest złożony z dwóch kwadratów które mają wspólny bok. Obwód tego prostokąta wynosi 84,6m . Oblicz pole tego prostokąta .



Prosze również o rozwiązania :d

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Pt=a do kwadratu Pt-pole terenu
    196m kwadratowych=a do kwadratu/ : (kwadrat)
    14 m= a to wynik jednego z bokow terenu na ktorym jest trawnik i sciezki
    szerokosc 1 sciezki wynosi 0,5m, czyli
    Ps (pole obu sciezek)= (14m*0,5)+(14m*0,5)
    Ps=7m+7m
    Ps=14m kwadratowych
    mamy juz pole terenu i pole sciezek teraz musimy obliczyc pole trawnika, czyli
    Pt (pole terenu)-Ps(pole sciezek)= Ptr (pole trawnika)
    196m kwadr-14m kwadr= 182m kwadr
    chcemy teraz obliczyc ilosc nasion najpierw w dekagramach
    182m kwadr*12dkg=2184dkg nasion
    potrzebujesz 2 kilogramow 184 dkg nasion zeby wysiac trawnik:)

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 50% Praca i energia w centralnym polu grawitacyjnym.

PRACA I ENERGIA W CENTRALNYM POLU GRAWITACYJNYM. OGóLNE WIADOMOśCI O POLU GRAWITACYJNYM. Na ciało umieszczone w skończonej odległości od innego ciała, działa siła grawitacji (ciężkości), a wytworzone przez to ciało pole sił nazywamy polem grawitacyjnym Podstawową właściwością pola grawitacyjnego jest to, że na każdy punkt materialny...

Przydatność 65% Elektrotechnika magnetyzm. Podstawowe zjawiska w polu magnetycznym.

1. Wielkości opisujące pole magnetyczne i ich interpretacja fizyczna. 2. Reguły opisujące własności magnetyczne 4. Podstawowe prawa dla obwodów 5. Paramagnetyki i diamagnetyki. 6. Charakterystyka ferromagnetyków. 7. Obwody magnetyczne. 8. Zjawisko indukcji własnej i wzajemnej . 9. Zjawisko indukcji elektromagnetycznej. 10. Wykorzystanie zjawisk elektromagnetycznych. 11....

Przydatność 50% Znaczenie prawa powszechnej grawitacji dla ruchu ciał w polu grawitacyjnym ziemi i układzie słonecznym

w załączniku praca moze nie calkiem naukowa ale dla potrzebujacych wystarczy

Przydatność 80% „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II swoim sposobem bycia, w pełni potwierdzał te słowa. Miłował każdego, kochał ludzi, o czym oczywiście wszyscy wiemy. Poszedł do człowieka, który chciał go zabić i wybaczył mu. Papież chciał zjednoczyć wszystkie wyznania, likwidował wszelkie spory na skalę światową, był przeciwko wojnom, przeciwko niezgodzie, przemocy oraz antypatii i nienawiści ludzkiej. Był...

Przydatność 65% Omów wkład Stephena Hawkinga w OTW, w szczególności na polu rozwiązywania problemów kosmologicznych; ewolucja kosmosu, zagadnienie, tzw. Osobliwości, twierdzenie o osobliwościach, „parujące” czarne dziury.

Gdy 300 lat po śmierci Galileusza na świat przyszedł Stephen Hawking, nikt nie spodziewał się, że oto urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków teoretycznych na świecie. Chociaż miał zostać lekarzem, przypadek sprawił, że w końcu zaczął studiować fizykę, której nauka przychodziła mu z niespodziewaną łatwością. Niestety, w dość młodym wieku Hawking zachorował...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji