Treść zadania
Autor: inka_rose Dodano: 18.10.2010 (17:00)
matma
zad.1
Na osiedlu Bartka ulica Krucza ma długość 0,356 km, ulica Sowia jest o 0,76 km od niej dluższa, a ulica Bociania jest o 0,147 km krótsza od ulicy Sowiej. Jaką długość ma ulica Bociania, a jaką długość Sowia?
Długość wszystkiech ulic zapisz w kilometrach i metrach.
zad.2
Działaka państwa Brackich ma kształt prostokąta, którego jeden bok ma długość 87,6 m, a drugi jest o 25,5 m dłuższy. Ile metrów siatki potrzeba na ogrodzenie tej działki, jeżeli brama i furtka mają razem 4.5 m długoście?
zad.3
Podstawa trójkąta równoramiennego ma długość 4,5 dm. Ramię jest o 1 dm dłuższe od podstawy. Oblicz obwód trójkąta.
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązania
-
werkub32 18.10.2010 (17:18)
zadanie 1
ulica Bociania: 1,116km-0,147=0,969= 969 m
ulica Sowia: 0,356 km+0,76 =1,116km=1116m
zadanie 2
87,6+25,5=113,1
87,6x2+113,1x2=175,2=226,2=401,4
401,4-4,5=396,6
zadanie 3
4,5dm+1dm=5,5dm
5,5+5,5+4,5=15,5
proszę o najDodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie
-
PannaPaula 18.10.2010 (17:24)
Zadanie 1:
0,356km-0,76km=1,116km=1116m-Ulica Sowia
1,116km-0,147km=0,969km=969m-Ulica BocianaDodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie
-
Legartich 18.10.2010 (17:28)
zad 1
Ulica Krucza 0,356km czyli 356 metrów
Ulica Sowia 0,76 + 0,356 =1,11km czyli 1110 metrów
Ulica Bociania 1,11-0,147=0,963km czyli 963 metrów
zad 2
87,6+25,5=113,1
87,6x2+113,1x2=175,2=226,2=401,4
401,4-4,5=396,6
zad 3
podstawa - 4,5dm
bok - 4,5dm + 1 dm= 5,5 dm
bok 4,5dm+ 1dm = 5,5 dm
Ob= 4,5+5,5+5,5= 10 + 5,5 =15,5
Obwód trójkąta równy jest 15,5 dm
Pliska daj NAJDodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie
-
ewasiemi 18.10.2010 (17:30)
zad2 bok1=87,6 bok2 87,6+25,5=113,1
87.6*2=175,2
113,1*2=226,2
175,2+226,2=401,4-4,5=396,6
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie
Podobne zadania
Na osiedlu pod lasem jest 5 domów. właściciele tych domów mają razem 4 Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa | 5 rozwiązań | autor: anakin 12.11.2010 (15:00) |
za 1 rozwiazanie daje naj.!!:*** odleglosc od domu bartka do szkoly wynosi 1,2 Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa | 1 rozwiązanie | autor: koralatynos 21.3.2011 (17:08) |
Na pewnym osiedlu mieszka 5000 rodzin . Każda rodzina kupuje średnio 9 gazet Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa | 1 rozwiązanie | autor: Gabiamorek 9.5.2011 (17:29) |
Podłoga w pokoju Bartka ma kształt prostokąta.Na planie, wykonanym w skali Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa | 3 rozwiązania | autor: aga99_11 6.12.2011 (18:31) |
Podłoga w pokoju Bartka ma kształt prostokąta.Na planie, wykonanym w skali Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa | 4 rozwiązania | autor: aga99_11 6.12.2011 (19:10) |
Podobne materiały
Przydatność 80% Ulica Marszałkowska w Warszawie
Wstęp W każdym mieście jest ulica będąca w jakiś sposób symbolem jego współczesnej wielkomiejskości. Ulica a właściwie arteria przebiegająca przez centrum. A gdy padnie jej nazwa każdy wie o jakim mieście jest mowa. Po prostu nigdy nie pozostaje anonimowa. Tak dla Łodzi taką ulica jest Piotrkowska, dla Krakowa Al. Mickiewicza, dla Wrocławia Legnicka, czy dla Gdańska...
Przydatność 65% Władysław Broniewski "Ulica miła"
Nazwa tej ulicy jest bardzo przewrotna, gdyż nie oddaje jej charakteru. Wzdłuż ulicy stoją domy surowe, stare i brudne, w których panują choroby i zaduch. "w każdym domu jazgot i turkot,/ błoto, wilgoć, zaduch, gruźlica." Pod numerem trzynastym popełnia samobujstwo fryzjer, który "miał źle w głowie." Nikt się nim nie przejął i nikt nie zainteresował. W tym samym miejscu na...
Przydatność 80% Katastroficzny obraz świata w opowiadaniu "Ulica Krokodyli" Brunona Schulza
"Ulica Krokodyli" Brunona Schulza jest opowiadaniem z tomu "Sklepy cynamonowe", powstałego w latach 1934-1937, bedącego swojego rodzaju zbiorem wspomnień z dzieciństwa autora, który nie ma nic wspolnego z autobiografią, gdyż są one poddane odkształceniu poetyckiemu- jest to przyklad prozy poetyckiej, w której realistyczna fabuła jest sprawą drugorzędna, a na pierwszy plan wysuwa...
0 odpowiada - 0 ogląda - 5 rozwiązań
0 0
sonar 18.10.2010 (17:25)
Zad1.
Ulica Krucza -> 0,356 km
0,356 km = 356 m
ulica Sowia :
0,356 km +0,76 km= 1,116 km
356 m + 760 m = 1116 m
ulica Bociania :
1,116 km - 0,147 km= 0,969 km
1116 m - 147 m = 969 m
Ulica Bociania ma 969 m długości.
Zad2.
Trzeba obliczyć obwód tej działki
a= 87,6 m
b=87,6 m +25,5 m = 113,1 m
Wzór na obwód prostokąta :
O = 2 * a + 2* b
2* 87,6 m + 2 * 113,1 m = 175,2 m + 226,2 m = 401,4 m
Teraz odejmę długość bramy i furtki , bo tam nie będzie siatki
401,4 m - 4,5 m = 396,9 m
Na ogrodzenie działki państwo Braccy potrzebują 396,9 m siatki.
Zad3.
a= 4,5 dm
b= 4,5 dm + 1 dm = 5,5 dm
Ponieważ jest to trójkąt równoramienny , dlatego jego obwód obliczymy według wzoru :
O= a + b+ b= a + 2*b
O= 4,5 dm + 2 * 5,5, dm
O = 4,5 dm + 11 dm
O = 15,5 dm
Obwód tego trójkąta wynosi 15,5 dm.
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie