Treść zadania

dewi97

PROSZĘ POMUSZCIE PLISSSSSSSSSSSSS 1.Kim stajemy się przez chrzest święty?Co nam daje chrzest?Do czego nas zobowiązuje?Jakie znaczenie mają:polanie wodą,namaszczanie krzyżmem świętym,biała szata,zapalenie świecy od paschału.
2.kto może udzielić chrztu w jaki sposób?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1stajemy się dzieckiem Bożym należymy do rodziny Jezusa Chrystusa zobowiązuje nas do naśladowania go oraz zaufania mu bezgranicznie polanie wodą oznacza zmycie grzechu pierworodnego namaszczenie to oznaka rozwoju duchownego biała szata jako narodzenie zapalenie śiecy jako dych święty
    2 tylko ksiądz

Rozwiązania

  • userphoto

    Oczyszczenie z grzechu pierworodnego – Bóg poprzez sakrament Chrztu gładzi wszystkie grzechy, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na potępienie wieczne i oddalenie od Boga;Powrót do raju – oczywiście w sensie duchowym; Bóg wypędził z niego człowieka, ponieważ ten zgrzeszył; dzięki sakramentowi Chrztu Św. mamy możliwość powrotu do krainy szczęśliwości, gdzie możemy być blisko Boga; poprzez sakrament wyrzekamy się szatana, „przecinamy” tę więź, która łączyła nas z nim;Stworzenie człowieka na nowo – w Chrystusie; osoba ochrzczona staje się dzieckiem Boga;




    Reasumując, chrzest święty daje nam:
    – zbawienie,
    – odpuszczenie grzechów,
    – przyobleczenie się w Jezusa,
    – przyjęcie daru Ducha Świętego,
    – wkroczenie w nowe życie,
    – przyłączenie do Ciała Jezusa, czyli do Kościoła.

    Zapalenie świecy od Paschału - oznacza oświecenie przez Chrystusa i podjęcie zadania bycia światłem świata (Mt 5, 14)
    Polanie wodą (lub zanurzenie w niej) - stanowiące istotę chrztu wraz ze słowami "Ja ciebie chrzczę, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt 28,19): oznacza i urzeczywistnia śmierć ochrzczonego w Chrystusie dla zła i grzechu, a zmartwychwstanie z Nim do nowego życia dziecka Bożego.
    # Namaszczenie krzyżmem świętym - ma związek z udzieleniem nowo ochrzczonemu daru Ducha Świętego i upodobnieniem go do Chrystusa Kapłana, Proroka i Króla.
    # Nałożenie białej szaty oraz słowa "Przyobleczcie się w Chrystusa" (Ga 3, 27)
    Znak krzyża - wielokrotnie powtarzany i kreślony na czole dziecka przez rodziców i chrzestnych, aby zaznaczyć, że wszystko, czym człowiek się staje i w czym uczestniczy przez chrzest, dokonało się przez śmierć Chrystusa na krzyżu. Jest to zarazem znak przynależności do Niego.

    Zasadniczo sakramentu chrztu udziela kapłan lub diakon. W razie niebezpieczeństwa śmierci każdy bez wyjątku człowiek, nawet niewierzący, może ważnie udzielić tego sakramentu. Udzielając chrztu, trzeba chcieć spełnić to, co czyni Kościół szafujący sakramentami. Chrztu udziela się w ten sposób, że polewając głowę ochrzczonego wypowiada się słowa:


    licze na naj :)

Podobne zadania

milenka14 Religia wyjasnij przez slowa Przedmiot: Religia / Gimnazjum 6 rozwiązań autor: milenka14 24.4.2010 (18:38)
cukiereczek Wypisz świętych kanknizowanych przez Jana Pawła II Przedmiot: Religia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: cukiereczek 13.6.2010 (11:43)
ada68111 Napisz wymyśloną przez siebie modlitwę!! Przedmiot: Religia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: ada68111 6.9.2010 (18:29)
patka_09 Wyjaśnij jeden z warunków poznania Boga np. przez sakramenty święte lub Przedmiot: Religia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: patka_09 3.10.2010 (19:12)
dewi97 PROSZĘ POMUSZCIE PLISSSSSSSSSSSSS 1.Kim stajemy się przez Przedmiot: Religia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: dewi97 17.10.2010 (15:38)

Podobne materiały

Przydatność 80% Jan Paweł II “Bywa nie raz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów” – słowa Jana Pawła II-ego czy literatura XX w. potwierdzają tę myśl. Przykłady literatury wojny i okupacji.

Często, żyjąc w swoim własnym świecie, nie zdajemy sobie sprawy z okrucieństwa jakie panuje w otaczającym nas świecie. Często również nie uświadamiamy sobie również, że jest ono obecne w ludzkim życiu od samego początku. Nasila się ono szczególnie w okresach wojen, których w XX w. Doświadczyliśmy aż dwie. Był to również czas, w którym oprócz zwierzęcych instynktów...

Przydatność 65% „Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”(Jan Paweł II) Czy literatura XX wieku może być potwierdzeniem tej myśl.Na podstawie literatury wojny i okupacji.

„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów” Jan Paweł II. Czy literatura XX wieku potwierdza tę myśl? Przykłady literatury wojny i okupacji. W maju 1945r Zofia Nałkowska pracuje nad „Medalionami”. Ma w pamięci to, co sama przeżyła i to, co po wojnie usłyszała od innych świadków. Dzięki tym wspomnieniom powstał krótki zbiór opowiadań....

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji