Treść zadania

nadiia18

Motyw tańca w literaturze polskiej..

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • masz go opisać czy tylko powiedzieć gdzie się znajdował?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Z motywem tańca stykamy się w Panu Tadeuszu, taniec Polonez jest tam symbolem pojednania, optymizmu, nadzieją na przyszłość, wiarą w lepsze jutro.
    W Weselu Stanisława Wyspiańskiego taniec chocholi ma wymowę tragiczną , wprowadza on w letarg bohaterów dramatu, którzy nie umieli skorzystać z wielkiej szansy wspólnego czynu powstańczego.
    W dramacie Mrożka "Tango" staje się bohaterem tytułowym, tango kończy w utworze nieudaną walkę Artura o przywrócenie ładu intelektualnego.
    W wierszu Czesława Miłosza "WALC" taniec wprawia w ruch przestrzeń,kołysze, uspakaja a jego spokojny rytm zakłócają wizje wojen, które mają wkrótce nadejść.

Rozwiązania

Podobne zadania

kasiacz281998 Streszczenie Króla Edypa. Za pierwszą odpowiedz daje super nagrody. Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: kasiacz281998 1.10.2010 (18:10)
koper110 pomocy DAJE NAJLEPSZEE!! PROSZĘ! Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: koper110 20.11.2010 (17:28)
Nieznany Napisz reportaż o Gimnazjum ( obojętne jakie ) daje najj Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 30.3.2011 (19:26)
katharos_strength DAJE NAJ!!! PILNE Pomuzcie mi wymyślic krutkie hasło na plakat o Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: katharos_strength 12.4.2011 (19:38)
0123456 Bardzo prosze o pomoc do konca tygodnia daje max. prosze:) ... TEST Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: 0123456 1.6.2011 (19:03)

Podobne materiały

Przydatność 80% Czy bogactwo daje szczęście?

To pytanie jest celem moich rozważeń. Postaram się, przy pomocy poniższych argumentów, rozstrzygnąć ten problem. Czym jest zatem bogactwo? „Słownik języka polskiego” wyjaśnia znaczenie tego słowa, uznając za bogactwo zbiór dóbr mających dużą wartość, stanowiących majętność, dostatek, zamożność. Różne są rodzaje bogactw. Mówiąc o bogactwie...

Przydatność 75% Czy bogactwo daje szczęście

Recepta na szczęście to bardzo indywidualna sprawa każdego człowieka. Najczęściej przyjmuje się, że jest to uczucie zadowolenia z życia, spełnienie marzeń, realizacja planów życiowych itp. Niektórzy szczęście utożsamiają przede wszystkim z zapewnieniem sobie i swoim najbliższym poczucia bezpieczeństwa materialnego. Są jednak i tacy, dla których samo pytanie o...

Przydatność 75% Co daje człowiekowi szczęście ?

Każdy człowiek dąży do tego, aby być szczęścliwym. Nie ma osoby, która przyznałaby się, że wcale jej na szcześciu nie zależy. Pytanie: co daje człowiekowi szczęście jest o tyle trudne, że każdy człowiek oczekuje czegoś innego od życia. Jednak większość z nas chce założyć w przyszłości rodzinę oraz długo żyć z czym wiąże się oczywiście mała ilość chorób....

Przydatność 70% Co daje prawdziwą radość? -->esej

Co daje prawdziwą radość? Przyjemności? Używki? Rozkosze ciała i podniebienia?Miłość? Bertrand Russell zachęcał do rozkoszowania się wszystkim, co dobre: winem, cygarem, koncertem, książką. Jednak Napoleon Hill przestrzega: podchodź do wszystkiego z umiarem, bo przyjemności nie mogą stać się celem samym w sobie; one nie zastąpią radości i satysfakcji z dążenia do celu,...

Przydatność 70% Korzyści które daje nam internet

Korzyści które daje nam dostęp do Internetu są wręcz nieograniczone . Chcąc omówić je wszystkie musielibyśmy poświęcić na to co najmniej kilka dni . Ja postaram się w skrócie opisać korzyści , które daje nam Internet , tak więc podzielę je na 2 grupy – KORZYŚCI – pierwsza zasadnicza rzecz która od razu nasuwa się młodemu człowiekowi to oczywiście zwykłe...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji