Treść zadania

~Kuba

Wymienię i krótko omówię twierdzenia zanegowane w sonecie IX. Przedstawię stanowisko wyrażone w sonecie X. Odpowiem w jaki sposób utwór odwołuje się do myśli zawartej w sonecie IX.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż zadanie i zarób nawet 14 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 10 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

Podobne zadania

sandrunialbn PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wypisz i omów 5 środków stylistycznych w sonecie Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: sandrunialbn 27.10.2010 (16:44)
syla17 Oceń pomysł na wiersz Jana Andrzeja Morsztyna w sonecie Do Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: syla17 8.12.2010 (18:14)

Podobne materiały

Przydatność 60% Arystoteles - biografia, twierdzenia i cytaty.

Arystoteles, gr. Αριστοτέλης, Aristotelēs (ur. 384, zm. 322 p.n.e.) – Urodził się w greckiej kolonii Stagirus u wybrzeży Tracji. Jego ojciec był nadwornym lekarzem macedońskiego króla Amynasa. W wieku 17 lat Arystoteles został wysłany do Aten aby odebrać staranne wykształcenie w Akademii Platońskiej. W Akademii Arystoteles spędził w sumie 20 lat, w czasie, których...

Przydatność 50% Rachunek zdań, kwantyfikatory, definicje i twierdzenia.

Czytaj załącznik:)

Przydatność 75% Porównaj sposób ujęcia motywu tułacza w sonecie Adama Mickiewicza „Pielgrzym” i w wierszu Kazimierza Wierzyńskiego „Kufer”

Wędrowiec, pielgrzym, tułacz – tak bardzo często określana jest ludzka egzystencja. Nie tylko przez filozofów, ale także przez zwykłych ludzi. Motyw tułacza najprościej umieścić w dzisiejszym świecie, gdzie każdy poszukuje swojej szansy od losu na nowe, lepsze życie, ponieważ on najlepiej to obrazuje. Ciągłe zapotrzebowanie na pracę, wiedzę, doświadczenie, pieniądze...

Przydatność 65% Porównaj motyw tułacza w sonecie Adama Mickiewicza "Pielgrzym" oraz wierszu Kazimierza Wierzyńskiego "Kufer"

Motyw tułacza pojawia się w wielu utworach literatury światowej. Tradycja wędrówki pielgrzyma sięga do mitologicznego toposu homo viator tzn. człowieka - wędrowca, tułacza. Pierwowzorem wędrowca jest Odyseusz z utworu Homera czy Mojżesz z "Biblii". Wygnaniec, to ktoś, kto opuszcza kraj ojczysty, wychodźca. Motyw pielgrzyma, emigranta po raz pierwszy w naszej literaturze pojawił...

Przydatność 70% Obraz wsi i chłopów w "Sonecie I" J. Kasprowicza i "Weselu" S. Wyspiańskiego.

Jak wieś i chłopi są przedstawieni w „Sonecie I” Jana Kasprowicza oraz „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego? Analizując podane teksty zwróć uwagę na postawy podmiotu lirycznego i Pana Młodego. Temat wsi w literaturze polskiej pojawia się właściwie dopiero w twórczości poetów renesansowych. Od tego czasu wizerunek wsi ulegał różnym przemianom, ale zawsze stanowił tło...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji