Treść zadania

PAULLLLA

Czy ktoś potrafi pomóc w rozwiązaniu tych zadań :(?Mam obliczone ,ale nie jestem na 100% pewna czy dobrze:(.
1)W fabryce pakowane są soczki po 15 sztuk w kartonie .Ile kartonów należy kupić dla chłopców i dziewczynek jeżeli wiadomo ,że dziewczynki wypiją po jednym soku,a chłopcy po 2.Wszystkich dzieci jest 670 w tym 381 chłopców.
2)W sklepie jedna drożdżówka z makiem kosztuje 4 zł, a z dżemem 3zł .O ile więcej trzeba zapłacić za 15 drożdżówek z makiem niż za 10 drożdżówek z dżemem?
3)W sklepie zapowiedziano obniżkę cen rękawiczek o 15 % ile będą kosztowały rękawiczki po obniżce jeżeli obecna cena wynosi 4 zł?
Jeżeli jedne rękawiczki kosztują 4 zł to ile rękawiczek można kupić za 100 zł?
4)Drożdżówka z budyniem waży o..70g .Ile kilogramów będą ważyły drożdżówki dla 670 dzieci?
5)Kasia pakuje bombki dla koleżanek. Przygotowała 3 kartony. Do drugiego kartonu włożyła o 15 bombek mniej niż do pierwszego i 2 razy więcej niż do trzeciego. W pierwszym i trzecim kartonie jest razem 2 razy więcej bombek niż w drugim. Ile bombek zapakowała Kasia do trzech kartonów.
6)Babcia postanowiła zrobić szalik na szydełku .Jeden szal rozbiła 25 min. Ile czasu zajęłoby jej zrobienie 23 szalików?
7)Mama chce obdarować swoje dzieci lizakami .Ma przygotowanych 36 lizaków ,które chce dać Marcie, Tomkowi i Oli. Jak należy podzielić lizaki ,aby dzieci dostały je w stosunku 2:3:4 ?
8)Zosia chce sprzedać swoje książki .Cena brutto książki wynosi 6 zł. Jaka jest cena netto skoro podatek VAT wynosi 8% ?
9) duży batonik zawiera o.384 kalorii ,aby spalić taką liczbę kalorii trzeba jechać rowerem 55 min. Ile czasu trzeba jechać rowerem ,aby spalić kalorie po zjedzeniu 4 batoników?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 75% „Normalne, przewidziane, obliczone...”- jaką prawdę o obozie przedstawia w swojej prozie Borowski?

Jak wiadomo Tadeusz Borowski był nie tylko poetą i studentem tajnej polonistyki, ale i świadkiem Holocaustu, więźniem na Pawiaku, w Oświęcimiu i Dachau. Boleśnie doświadczył wszystkich okrucieństw II wojny światowej, które opisał później w swoich opowiadaniach niczym autobiograficznych. Bohater opowiadań Borowskiego ma na imię Tadeusz- tak jak autor- aby jego opowieść była...

Przydatność 65% Czy kultura średniowiecza potrafi zainteresować współczesnego człowieka?

Z pewnością kultura średniowiecza różni się od naszej współczesnej epoki. Pomimo tego, że już dawno minęła, kryje przed nami wiele tajemnic, które człowiek próbuje odkryć. Sięgamy do niej, aby znaleźć odpowiedzi na wiele trapiących nas pytań. Interesuje się nią każdy, nawet o tym nie wiedząc. Na pewno epoka średniowiecza była okresem bardzo interesującym w...

Przydatność 60% To, czego żaden człowiek nie potrafi

Według Marcina Wojtasika - mojego Faceta od ćwiczeń z miktrostruktur społecznych - tym, czego nikt nie potrafi, jest wskazywanie, odkąd ruszyła mu jaźń, zdolność zapamiętywania. Wytykam człowieka palcem, chociaż nie jest on winien ani tej teorii psychologicznej, na której bazuje socjologia do obserwacji rozwoju gatunku - homo sapiens, ani różnych innych teorii (już...

Przydatność 70% "Co potrafi zrobić z nami książka".

?Co potrafi zrobić z nami książka.? Zacznijmy od tego, czym jest książka. Jest to masa literek poskładanych w zdania, następnie w rozdziały, które razem dają fabułę książki i przekazują myśli oraz odczucia autora. Mówi się, że książka pozwala rozwinąć wyobraźnie. Więc dlaczego coraz rzadziej sięgamy po książki? Dlatego bo jesteśmy leniwi i wolimy mieć wszystko...

Przydatność 75% Człowiek jest mocny i wiele potrafi wytrzymać

Ludzie to istoty stworzone przez Boga. Kochają, nienawidzą, czują żal, smutek, radość. Jednak moim zdaniem człowiek jest bardzo mocny i wiele potrafi wytrzymać. Po pierwsze ludzi dosięgają różne tragei. moga nimi byc choroby, wypadki. W wyniku tego może dojść do śmierci ukochanej osoby, kalectwa lub innego stałego uszczerbku na zdrowiu. Rdziny i znajomi tych osób nie...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji