Treść zadania

123iwona

Lektura klasa 3....''Asiunia'' Joanna Papuzińska...Napisz conajmiej 8 zdan o tym jak wojna zmienila życie Asiuni....

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż to zadanie i zarób nawet 12 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 8 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

 • sonar

  Asiunia straciła poczucie bezpieczeństwa i radosne dzieciństwo.
  Niemcy aresztowali jej rodziców i dziewczynka wraz z rodzeństwem musiała opuścić dom przy ulicy Mątwickiej. Od tej pory opiekę nad Asiunią, jej siostrami i braćmi przejęli obcy ludzie.
  Nikt nie mógł zabrać do siebie tylu osób więc dzieci państwa Papuzińskich zostały rozdzielone do różnych rodzin. Dla małej dziewczynki była to bardzo trudna sytuacja - brakowało jej zabawy, śmiechu i gwaru jaki panował w jej rodzinnym domu. Brakowało też spokojnego snu, gdyż często w nocy trzeba było zerwać się z łóżka i zejść do schronu.
  Po pewnym czasie babci Asiuni udało się zebrać wnuki i zaopiekować się nimi. Mimo pomysłowości babci w domu coraz częściej brakowało żywności, opału i odzieży. Starsi bracia starali się zarobić trochę pieniędzy lecz były to znikome sumy i praktycznie na nic nie starczało.
  Dziewczynka poznała co to smutek, strach, tęsknota za najbliższymi. Dowiedziała się też, że człowiek może być okrutnym dla drugiego człowieka.

Podobne zadania

diamentowa Wypracowanie, lektura Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: diamentowa 28.3.2010 (19:32)
Monia Lektura Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: Monia 28.3.2010 (20:55)
domisia199 napisz szczegółowy plan wydarzeń z książki przygody robinsona cruzoe Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: domisia199 28.3.2010 (21:00)
Panterka007 Napisz list do afrykańskiego chłopca Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Panterka007 29.3.2010 (16:51)
syl322 napisz streszczenie książki ,,staroświecki sklep" Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: syl322 29.3.2010 (17:22)

Podobne materiały

Przydatność 70% Joanna Darc

Dzisiejszy świat jest pełen ogromnych ilości informacji, obrazów i dźwięków. Czasem czujemy się zagubieni i nie wiemy, w co wierzyć. No właśnie. Ale czym jest wiara? Czym jest znak, którym zostaliśmy naznaczeni podczas chrztu? Czy jest prawda trwającą niezależnie od minut, dni, setek, tysięcy lat? Czy jest zaufaniem, powierzeniem życia? A może jest życiem? Jeśli dziś...

Przydatność 75% Joanna d’Arc

Joanna d’Arc, zwana także Dziewicą Orleańską, urodziła się w r. 1411 lub 1412 w Domrĕmy w Lotaryngii jako córka wieśniaków Jakuba i Izabeli Romĕe, których później nobilitował Karol VII. Do trzynastego roku życia spełniała skromne prace domowe. Wkrótce po ukończeniu tego wieku zaczęła doznawać niezwykłych łask. Przez trzy następne lata wsłuchiwała się w wewnętrzne...

Przydatność 70% Joanna D'Arc

JOANNA D'ARC Joanna d'Arc żyła w XV wieku. Jest to postać, która zasługuje na uwagę współczesności, ponieważ niesłusznie zginęła męczeńską śmiercią. Urodziła się 6 stycznia 1412 roku w Domrmy we francuskiej Lotaryngii w chłopskiej rodzinie. Jej rodzicami byli Jakub d'Arc i Izabela Rome. Od dzieciństwa Joanna miewała objawienia świętych i aniołów. W...

Przydatność 60% Joanna d'Arc

Joanna d'Arc (ur. 6 stycznia 1412r. lub 1410r., zm. 30 maja 1431r.), La Pucelle, zwana Dziewicą Orleańską, właściwie Jeanne d'Arc, francuska bohaterka narodowa, święta Kościoła katolickiego. Co ciekawe jej nazwisko powinno być zapisywane Darc lub Tarc, d'Arc jest późniejszą formą szlachecką. Pochodziła z chłopskiej rodziny z Domrmy w dolinie Mozy (Lotaryngia). W tym czasie...

Przydatność 75% Lektura powieści

'' Czytanie dobrej powieści sprawia przyjemność i radość. Może chdzi tu o szczególny rodzaj podglądactwa - bezkarnego śledzenia ludzi, podążania za nimi krok w krok, zaglądania w ich myśli, osądzania i jednocześnie pozostawania w cieniu. Daje więc moc, o której próżno by marzyć w rzczywistości, moc nieco demoniczną - niemego osądzającego świadka zdarzeń '' - pisała...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji