Treść zadania

~pawe wooszyn

wymyśl co mogło się zdarzyć gdy dziewczynka dotarłą na spotkanie w wysoki górach napisz an ten temat opowiadanie z dialogiem pllis na dziś minimum 25 zdań

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

 • ... za drzewami ukazały sie ruiny pra starego zamku.
  -jesteśmy na miejscu-odparła czarownica
  -jesteś pewna?-zapytała dziewczynka-nigdzie jej nie widze.
  W tym momencie usłyszały zew orła.Na niebie krążył kigantyczny biały ptak zaczoł zniżać lot , a gdy tylko jego szpony zetkneły sie z ziemią przemienił sie w trzecią siostrę.
  -Witajcie!-przywitała się ciepłym i łagodnym głosem
  -jesteście w samą porę.
  -Miło mi cie widzieć siostro-odparła jedna z czarownic.
  -Dzień Dobry-wyjąkneła dziewczynka
  -Zapraszam do mojej chaty-powiedziała trzecia siostra i pokazala ręką na ukryty w gąszczu dom.
  Luella wzraz z czarownicami zmieniły swoje miejsce zamieszkania w Wysokich Górach i żyly długo i szczęsliwie.

  Koniec!

  PS.wydaje sie że dużo ale to jest mało xd

Rozwiąż to zadanie i zarób nawet 12 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 8 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

 • userphoto

  Mogę ci jedynie podpowiedzieć. Na początku ułóż historyjkę jak ta dziewczynka się tam znalazła np: razem z rodzicami wyjechała na [biwak, kęping itp.] jej rodzice poszli na spacer a ta dziewczynka poszła ich szukać. Poszła w góry i spotkała jakiegoś tam człowieka [sam\\a] wymyśl i napisz dilog pomiędzy dwoma postaciami. No a potem to już tam możesz wymyślić np: że rodzice ją szukali i ona ich też i się znaleźli xdddd.

  Pozdro.

 • sonar

  Beata powoli szła szlakiem prowadzącym na szczyt góry. Była zmęczona i marzyła tylko o tym by zdjąć z pleców plecak i usiąść na czymkolwiek. Zacisnęła zęby i kontynuowała wędrówkę. Mijała innych turystów, wymieniała z nimi grzeczne "Cześć" lub "Dzień dobry". I szła...
  "Jeszcze troszkę" - powtarzała sobie w myślach i wytrwale maszerowała przed siebie.
  Umówiła się na szczycie ze swoimi przyjaciółmi i bardzo cieszyła się na to spotkanie. Zawsze chętnie razem wędrowali po górach ale ostatnio zdarzało się im to bardzo rzadko.
  "Do szczytu 5 minut" - przeczytała napis umieszczony na kawałku deski. Nie zdążyła pomyśleć, że to już naprawdę niedaleko gdy usłyszała głośne :
  - Beeeeeeeeeeeeeeeeeatka !!!!
  Spojrzała przed siebie i zobaczyła swoje przyjaciółki Kamę i Olgę, które wyszły jej naprzeciw. Poczuła, że zmęczenie uleciało gdzieś w przestrzeń, nogi przestały boleć a plecak jest lekki jak piórko. Szybkim, sprężystym krokiem zaczęła iść w kierunku dziewczyn.
  - Cześć ! - krzyknęła wesoło i posłała koleżankom radosny uśmiech.
  Nie wiedząc kiedy dotarła do nich i serdecznie się przywitała.
  - Chodź, wszyscy na Ciebie czekają - powiedziała Olga
  - Bartek już rozpalił ognisko przy schronisku - dopowiedziała Kama
  - O ! Czyli będzie jak kiedyś.... Ognisko, gitara, wspólne śpiewanie ...- rozmarzyła się Beata
  - Nawet lepiej - odpowiedziała jej Kama - Zobaczysz jaką mamy dla Ciebie niespodziankę
  - Jaką ? - chciała wiedzieć Beata
  - Gdy powiemy jaka to niespodzianka , to już nie będzie niespodzianki - roześmiała się Olga
  - No tak .... - Beata też zaczęła się śmiać.
  Dziewczęta dotarły do schroniska, poszły do wspólnego pokoju i poczekały aż Beata przygotuje się do spotkania z przyjaciółmi. Potem zeszły na polankę gdzie na wokół ogniska siedziała ich paczka.
  Beata serdecznie przywitała się ze wszystkimi i wtedy ktoś zasłonił jej oczy.
  - Kto to ? - zapytała
  - Zgadnij..... - usłyszała lekko zachrypnięty i bardzo jej znany głos.
  - Malwina - krzyknęła radośnie - Wróciłaś do Polski ? - i z tym pytaniem uścisnęła swoją ulubioną koleżankę, która dwa lata temu wyjechała z rodzicami do Australii.
  A potem było miło, wesoło i bardzo sympatycznie.

Podobne zadania

kacha zredaguj zaproszenie na spotkanie członków klubu miłośników książki. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: kacha 26.4.2010 (17:26)
aniulka2605 Mała dziewczynka bawi się nową lalką-rozbiór gramatyczny zdania.Na Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: aniulka2605 10.5.2010 (17:06)
recetronic spotkanie nad morzem Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: recetronic 16.5.2010 (15:24)
kasia007518 ,,spotkanie nad morzem '' Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: kasia007518 30.5.2010 (11:54)
Nieznany Opisz swoimi słowami baśń Andersena " Dziewczynka z Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 13.10.2010 (14:38)

Podobne materiały

Przydatność 65% Wysokie i niskie ciśnienie

Ciśnienie atmosferyczne – siła z jaką powietrze oddziaływuje na powierzchnię ziemi. Na poziomie morza , 45 szer.geograficznej – 1atmosfera = 1013.25 hPa. Ciśnienie atmosferyczne wykazuje się zmiennością w czasie i przestrzeni. W Polsce dominuje nieregularna zmienność ciśnienia atmosferycznego, co jest związane z wędrującymi ze wschodu na zachód układami niskiego...

Przydatność 100% Wysoki poziom żywienia

Poziom żywienia jest określany stosunkiem ilości części produkcyjnej do części bytowej CZĘŚC PRODUKCYJNA POZIOM ŻYWIENIA = CZĘŚĆ BYTOWA Określona ilość pożywienia, nie dająca przyrostu masy ciała, a zapewniająca organizmowi pokrycie podstawowych procesów życiowych i utrzymująca równowagę bez przyrostu masy ciała to „pokarm bytowy”. To...

Przydatność 50% Kandyd i Pangloss dotarli do kraju nad Wisłą... - opowiadanie.

Kandydowi wydawało się iż wszystko, co miał w swym życiu zobaczyć i zakonotować w swej świadomości zdążył już obejrzeć i spamiętać, jednak to co w tym momencie ukazało się jego oczom przerastało wszelkie Kandyda wyobra-żenia o czymkolwiek. - Kandydzie, stwierdzam, iż należało by rozejrzeć się po tej dziwnej kra-inie, czy nie mam racji? - zapytał mistrz Pangloss -...

Przydatność 85% "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" - sen Romy Ligockiej na podstawie książki.

(...) Wróciłam dzisiaj później ze szkoły. Na matematyce znowu robiłam gazetkę. Wszystko żeby tylko nie siedzieć na tej nudnej lekcji. Praca mi się trochę przedłużyła i nie zdążyłam na tramwaj. Poszłam do domu pieszo. Mama nie słuchała mnie, kiedy opowiadałam jej, co się wydarzyło w szkole. Nigdy mnie nie słucha. Podświadomie wiem, że nie podoba jej się to, co...

Przydatność 60% Lektura mojego życia– Roma Ligocka „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”

W dobie ekspansywnego rozwoju psychologii truizmem jest stwierdzenie, że traumatyczne przeżycia z dzieciństwa mogą rzutować na późniejszy proces dorastania i poszukiwania swego miejsca i społeczeństwie – nie dość tego, mogą powracać nawet po wielu latach, kładąc się cieniem na dojrzałość i starość. Rzadko się jednak zdarza tak detaliczne i równocześnie tak dopracowane...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji