Treść zadania

~Treder

Wyobraź sobie, że spelnilo sie życzenie głównego bohatera wyslane w kosmos. Napisz o tym opowiadanie. Opowiedz, czego dotyczylo życzenie, w jaki sposób sie spelnilo i co z tego wyniknelo.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż to zadanie i zarób nawet 12 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 8 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

 • sonar

  Marek siedział na ławeczce w ogrodzie i przyglądał się pojawiającym na niebie gwiazdom. Właściwie powinien położyć się spać bo jutro czekał go dosyć ciężki dzień. Najpierw szkoła, później korepetycje z angielskiego, lekcja gry na gitarze i na zakończenie dnia trening na pływalni. Trudno było łączyć zwykłą szkołę, treningi i szkołę muzyczną, ale do tej pory mu się to udawało. Ceną jaką płacił za te zajęcia był brak czasu na kontakty z rówieśnikami a co za tym idzie brak bliskiego kolegi.
  Powinien już leżeć w swoim łóżku ale zupełnie nie nic nie ciągnęło go do domu.
  Kilka tygodni temu pojawiła się na świecie jego siostra Hania i uporządkowany do tej pory rytm domu przewrócił się totalnie do góry nogami. Wszystko i wszyscy kręcili się wokół najmłodszego członka rodziny, dla Marka nikt nie miał czasu.
  Chłopiec westchnął ciężko - brakowało mu wspólnych spacerów z rodzicami, prowadzonych przez teleskop wieczornych obserwacji nieba i rozmów na różne tematy.
  - "Chciałbym mieć prawdziwego przyjaciela" - pomyślał patrząc na rozgwieżdżony nieboskłon.
  Po czym wstał z ławeczki i poszedł do domu.

  Następny dzień był bardzo wyczerpujący i kiedy w końcu Marek zrealizował wszystko co miał do zrealizowania postanowił przejść się po okolicy. Jak pomyślał tak zrobił.
  Szedł spokojnie swoją ulicą i nagle zobaczył, że w domu należącym do niedawna do państwa Miłeckich ktoś się wprowadza. Zaciekawiony podszedł bliżej i zatrzymał się przy płocie. Zobaczył wiele kartonów stojących na podjeździe i kręcącego się wśród nich chłopca.
  - Cześć - powiedział nieznany chłopiec - Własnie się wprowadzamy
  - Cześć, a ja mieszkam kilka domów dalej - odpowiedział Marek
  - To fajnie, może się zaprzyjaźnimy. Jędrek jestem - chłopiec podszedł do płotu i podał mu rękę.
  - Marek - uścisnął podaną dłoń
  Porozmawiali jeszcze trochę i Marek dowiedział się, że Jędrek jest w jego wieku i będzie chodził do jego szkoły, być może nawet będą w jednej klasie.
  - Marek ! - rozległo się wołanie taty
  - Musze wracać do domu, do zobaczenia jutro w szkole.
  - Cześć - Jędrek uśmiechnął się serdecznie i też poszedł do domu.
  Marek obrócił się i poszedł w kierunku swojego domostwa. Idąc spojrzał w niebo i uśmiechnął się, wczorajsze życzenie zostało spełnione. Czuł, że znajomość z nowym kolegą przerodzi się w prawdziwą przyjaźń.

Podobne materiały

Przydatność 60% Metamorfoza bohatera

Metamorfoza w literaturze oznacza zasadniczą przemianę bohatera, jego poglądów, zachowania i w niektórych przypadkach również wyglądu. Słownik terminów literackich definiuje ją jako przeobrażenie, zmianę postaci – motyw często występujący w baśniach. Ja jednak postaram się udowodnić w swojej pracy, że przemiana jest obecna w wielu rodzajach literackich i niejednej epoce....

Przydatność 65% Tragizm bohatera romantycznego

Na szczycie góry, tak wysokiej jak Mont Blanc stoi samotny, wsparty na ramieniu, zaopatrzony w kosmiczną kulę gwiazd - „posąg człowieka na posągu świata”. Może być w masce spiskowca, ze szpadą u boku, z rozdartym sercem szczęśliwego kochanka. Tak go widzę „oczyma duszy mojej” – bohatera romantycznego, taką jakże ( choć nie we wszystkich wypadkach ) tragiczną...

Przydatność 65% Przemiana wewnętrzna bohatera romantycznego.

Motyw przemiany wewnętrznej bohatera romantycznego występuje w wielu utworach Adama Mickiewicza, najbardziej jednak wyeksponowany jest w III cz. Dziadów i w Panu Tadeuszu. W prologu III cz. Dziadów widzimy więźnia, który w półśnie rozważa swój stan ducha. O jego duszę walczą dobre i złe moce. Domyślamy się z jego wypowiedzi, że jest nim Gustaw z VI cz. Dziadów, który...

Przydatność 85% Ewolucja bohatera romantycznego - plan.

KARUSIA ·Smutek po utracie kochanka ·Samotność ·Niezrozumienie ·Walka z tęsknotą ·Irracjonalizm (rzeczywistość jest niedostępna poznaniu racjonalnemu, poznanie poprzez intuicje, wiarę, uczucie, instynkt) Idealizm (pierwotność ducha, idei, myśli względem materii , pierwszeństwo ducha nad materią) GUSTAW ·Smutek po utracie z ukochaną ·Samotność ·Egoizm...

Przydatność 65% Próba charakterystyki bohatera romantycznego.

Bohater romantyczny-wyindywidualizowany ze społeczeństwa, żyjący we własnym świecie człowiek, który nie bał się śmierci i wytrwale dążył do przekroczenia granic swojego człowieczeństwa. Chciał stać się nierozłączną cząstką natury, istotą dla której nie istnieją żadne bariery. Wyjść przed wszystkie troski i cierpienia człowieka, których tak wiele jest w życiu....

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji